środa , 4 Grudzień 2019
Home » Aktualności » Dane jest nam przeżywać długi świąteczny letni weekend.

Dane jest nam przeżywać długi świąteczny letni weekend.

Witamy w świąteczny czwartek. Przeżywamy długi sierpniowy weekend – świąteczny weekend. Rozpoczyna go dzisiejsze święto Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny oraz odpust parafialny. Ten weekend będzie dla nas prawdziwym maratonem w trakcie którego w Rudach będzie – dla każdego coś miłego. Na całe szczęście meteorolodzy tym razem nie zapowiadają na dzisiaj piękną umiarkowaną pogodę. Podobnie ma być jutro i w kolejne dni 4-dniowego weekendu. W związku z dzisiejszym świętem w Rudach przewidujemy dużą ilość gości, jak również uczestnictwo w wydarzeniach ( metropolitalne obchody święta WNMP, odpust parafialny ) wielu mieszkańców Rud i okolicznych miejscowości.  Jak to zwykle przy organizacji tego typu wydarzeń bywa, mogą wystąpić okresowe utrudnienia w ruchu drogowym, a już na pewno mogą być utrudnienia w parkowaniu samochodów w bezpośredniej bliskości kościoła, szkoły, kolejki i w rejonie cmentarza. Bezpiecznie jednak będzie stanąć samochodem trochę dalej i pozostały odcinek drogi dojść na nogach. Problem wjazdu do Rud, przejazdu i parkowania w bieżącym okresie narasta zwłaszcza w aspekcie prowadzonego remontu mostu na rzece Ruda przy ul. Rogera oraz remont drogi wojewódzkiej DW 919 na odcinku Rudy Wschodnie.

yes-weekendTymczasem pogoda nam się ustabilizowała. Za nami jest chłodna noc z temperaturą +8oC. Za oknem mamy piękny słoneczny świąteczny poranek – miłego dzionka i miłego świętowania życzymy. Najważniejsza informacja pogodowa na dzisiaj brzmi – nie będzie upału!

Serdecznie witamy naszych czytelników w świąteczny czwartek 15 sierpnia br. – w 55 dniu kalendarzowego lata. Dzisiejszy dzień jest 227 dniem roku, a do jego końca pozostało więc 138 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 55 dzień tegorocznego kalendarzowego lata, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +8oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +23oC, w tej chwili wynosi około +19oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +25oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 745 – 743 mmHg, wiatr osiągnie siłę 1 – 3 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 68 – 35%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 04.59, zaś zmierzch około godz.: 20.41.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 5.35 zajdzie natomiast o godz. 20.07 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 14 godzin i 32 minuty. Noc będzie więc miała 9 godzin i 18 minut. Dzisiejszy dzień jest 6 godzin i 27 minut dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że dzień jest dłuższy od nocy dokładnie o 5 godzin i 16 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund. 15 sierpnia jest krótszy od najdłuższego dnia o 1 godzinę, 53 minuty i 58 sekund i dłuższy od najkrótszego o 6 godzin, 26 minut i 7 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Alf, Alfred, Euzebiusz, Maksymilian i Maksymiliana. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny letni bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Idąc po prostu idź! Siedząc po prostu siedź! Przede wszystkim – nie wahaj się!”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Głupi, gdy milczy, za mądrego ujdzie”.

Patrząc za okno widzimy, że pogoda stanęła na wysokości zadania. Mamy więc piękne, umiarkowane lato. Można więc powiedzieć, że w tym tygodniu czekają nas piękne dni. To ważne ze względu na dzisiejsze świąteczne uroczystości i odpust w Rudach. O to wszakże chodzi, by wszyscy przybyli goście, ale również nasi mieszkańcy okres ten mogli spędzić w dobrej i bezpiecznej pogodzie. Bez upału powalającego z nóg i bez ekstremalnych zjawisk pogodowych. Bo przecież umiarkowany deszcz nikomu z nas nie przeszkadza.  W tym względzie mamy jednak pełne zaufanie do Bozinki, która już nad tym czuwa by było dobrze.

Miłego świętowania i wypoczynku życzymy w święto Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny czyli w dniu odpustu w Parafii Rudy.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego świątecznego czwartku.

Redakcja