niedziela , 20 Styczeń 2019
Home » Aktualności » Burze i nawałnice, w tym również intensywne opady gradu. To wszystko może przytrafić się w najbliższym czasie!

Burze i nawałnice, w tym również intensywne opady gradu. To wszystko może przytrafić się w najbliższym czasie!

Za oknem mamy przeuroczą, ciepłą pogodę.  Wiadomo jednak, że ciepły front powietrza bardzo często ściąga na siebie zjawiska ekstremalne – burze i nawałnice, w tym również intensywne opady gradu. Takie zagrożenie gwałtownych zjawisk pogodowych będzie nam groziło w najbliższym czasie. Jeszcze dzisiaj – w niedzielę w niektórych regionach mogą pojawić się burze z gradem. Towarzyszyć im będą intensywne opady deszczu. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alerty pierwszego stopnia. W niedzielę popada przelotny deszcz, synoptycy prognozują burze. Miejscami może pojawić się grad. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 28 stopni. Pogoda do poniedziałku rano może być gwałtowna – przewiduje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Prognozowane są burze, miejscami z gradem. IMGW wydał ostrzeżenia meteorologiczne.

*** Ostrzeżenie I stopnia

WOJEWÓDZTWO ŚLĄSKIE

Prognozuje się wystąpienie, głównie w południowej połowie województwa, burz z opadami deszczu. Suma opadów wyniesie od 20 do 30 litrów na metr kwadratowy. Wiatr w porywach może powiać do 65 km/h. Miejscami może popadać grad.

Ostrzeżenie obowiązywać będzie w niedzielę od godziny 13.00 do 21.00.

W swoich planach miejmy wkalkulowane tego typu wydarzenia.

Redakcja