wtorek , 17 Wrzesień 2019
Home » Aktualności » UWAGA: Burze i nawałnice, w tym również intensywne opady gradu – to wszystko może przytrafić się w najbliższych godzinach i czasie!

UWAGA: Burze i nawałnice, w tym również intensywne opady gradu – to wszystko może przytrafić się w najbliższych godzinach i czasie!

Za oknem mamy przeuroczą, ciepłą pogodę. jest potwornie ciepło. temperatura w cieniu może sięgnąć nawet + 35°C!!! Wiadomo jednak, że ciepły front powietrza bardzo często ściąga na siebie zjawiska ekstremalne – burze i nawałnice, w tym również intensywne opady gradu. Takie zagrożenie gwałtownych zjawisk pogodowych będzie nam groziło w najbliższym czasie. Jeszcze dzisiaj – tj. w poniedziałek w trakcie dnia, późnym popołudniem, wieczorem i nocą w niektórych regionach mogą pojawić się burze z gradem oraz nawałnice. Towarzyszyć im będą intensywne opady deszczu. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał więc ostrzeżenie. Miejscami może pojawić się grad i nawałnice powietrzne i deszczowe.

*** Ostrzeżenie:

WOJEWÓDZTWA POLSKI POŁUDNIOWEJ

Prognozuje się wystąpienie, głównie w południowej połowie województwa, burz z opadami deszczu. Suma opadów wyniesie do kilkudziesięciu litrów na metr kwadratowy. Wiatr w porywach może powiać do 100 km/h. Miejscami może popadać duży grad.

W swoich planach miejmy wkalkulowane tego typu wydarzenia.

Redakcja