czwartek , 9 Lipiec 2020
Home » Aktualności » Bieżący weekend pod względem pogody nie bezie dla nas zbyt przyjazny.

Bieżący weekend pod względem pogody nie bezie dla nas zbyt przyjazny.

Przeżywamy końcówkę kolejnego tygodnia nauki i pracy. Za nami, przynajmniej dla uczniów podstawówek i gimnazjum są już 4 pełne tygodnie nauki, studenci zaś dopiero co zaczęli ,,zakuwanie”. Już ten obraz pokazuje nam dobitnie, jak szybko mija czas. Niestety, takie mamy czasy, że cały świat i wszystko co nas otacza pędzą i pędzą. A my nawet nie mamy czasu, by na dłużej się zatrzymać, poddać refleksji i ocenić swoje życie. I niby doskonale wiemy, że czas nie mija wcale szybciej, za taki stan rzeczy winny jest ogrom spraw w naszym życiu i chęć sprostania wszystkiemu. Więc gonimy, gonimy i ….. . Przecież nie trzeba wiele sięgać do tyłu, by sobie przypomnieć początek tego roku, potem wiosnę, obłędnie gorące lato, a tutaj dzisiaj mamy już za sobą 12 dni jesieni. Mamy sobotę a za nami kolejna chłodna z opadami deszczu. Padało w nocy, pada również w sobotnie dopołudnie. Chmury mają niski pułap i całkowicie przysłaniają niebo. Na poprawę pogody w trakcie dnia nie mamy co liczyć. Meteorolodzy mówią, że kolejne dni również nie będą należały do dni pogodnych. Jednym słowem, trwający od wczoraj drugi jesienny weekend nie będzie pięknym okresem pogodowym. Potwierdzenie tego uzyskujemy chociażby patrząc za poranne okno.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Serdecznie witamy naszych czytelników w sobotę 5 października br. w 12 dniu kalendarzowej jesieni. Dzisiejszy dzień jest 278 dniem roku, do jego końca pozostało więc dokładnie 87 dni.

Przeżywamy 12 dzień tegorocznej kalendarzowej jesieni, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +8oC.  W trakcie dnia podniesie się do około +10oC, w tej chwili wynosi  około +9oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +10oC. Od samego rana dzień jest pochmurny i deszczowy. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 740 – 737 mmHg, wiatr osiągnie siłę 3 – 5 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 89 – 70%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 06.20, zaś zmierzch około godz.: 18.48.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 6.52 zajdzie natomiast o godz. 18.17 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 11 godzin i 25 minut. Noc będzie więc miała 12 godzin i 35 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 3 godziny i 16 minut. Widać więc, że noc jest już dłuższa od dnia o 1 godzinę i 10 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  pierwsza kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 5 października jest krótszy od najdłuższego dnia o 4 godziny i 59 minut,43 sekundy i dłuższy od najkrótszego o 3 godzin, 20 minut i 22 sekundy.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Justyn, Faust, Galla, Charytyna, Placyd, Konstancjusz, Apolinary, Flawiana, Igor. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny  bukiet letnich kwiatów.

Motto dnia: ,,Dzieci są jedyną formą nieśmiertelności, której możemy być pewni”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Bogacz rozdziera szaty, ubogi wychodzi ze skory”.

Mamy sobotę, przed nami stoi więc już zdecydowanie końcówka roboczej części tygodnia. Zanosi się na to, że sobota i niedziela nie będą należały do najpiękniejszych dni tegorocznej jesieni. Cieszmy się więc w zakresie pogody tym wszystkim co mamy, w przyrodzie konieczna jest bowiem względna równowaga. Im bliżej jednak Święta Zmarłych tym dobra pogoda będzie bardziej pożądana. Po pierwsze, by uporać się ze wszystkimi pracami na dworze w tym głównie na cmentarzach, po drugie – by w dobrych warunkach odwiedzić groby naszych bliskich.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej soboty.    Redakcja