niedziela , 20 Czerwiec 2021
Home » Aktualności » Przed nami pochmurna jesienna niedziela.

Przed nami pochmurna jesienna niedziela.

Wychodzi na to, że drugi jesienny weekend tego roku nie będzie zbyt udany pod względem pogody. W sobotę niemal cały dzień siąpiło, było pochmurnie, wilgotno i ponuro. Każdy kto mógł szybko z dworu uciekał w ciepłe domowe pielesze. I wcale nie ma się co dziwić. Za nami jest również chłodna noc z temperaturą +5oC. Dzisiaj w niedzielę, póki co deszcz nie pada ale pogoda nie zwiastuje nic dobrego. Jest bardzo pochmurno i wilgotno. Trudno zakładać, że w trakcie dnia na niebie pojawi się słońce. Wobec takiej a nie innej pogody, starajmy się trwający weekend wykorzystać najlepiej jak tylko się da. Nie wiemy bowiem ile pięknych dni będzie dane nam tej jesieni jeszcze przeżyć. Mile widziana dzisiaj może być piesza lub rowerowa wycieczka w głęboki las. Przy okazji możemy się rozejrzeć za grzybami, które są. Patrząc na kalendarz widzimy, że szybkimi krokami zbliża się Święto Zmarłych. Od tego święta dzieli nas raptem 25 dni. W związku z tym, już w następnym tygodniu ( od jutra ) możemy wstępnie uporządkować groby naszych najbliższych, tak by w okresie przedświątecznym nie mieć totalnej presji. Poza tym każdy z nas może sobie zaplanować spędzenie najbliższych dni jak tylko sobie zapragnie. Łącznie z tym by nic nie robić i najzwyczajniej w świecie poleniuchować. Nawet taki sposób spędzenia czasu będzie miał wpływ na poprawę kondycji na kolejne jesienne dni. Rozplanujmy go dobrze, tak by mieliśmy w nim czas na wszystko, nade jednak na regeneracje sił i wypoczynek.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Serdecznie witamy naszych czytelników w niedzielę 6 października br. w 13 dniu kalendarzowej jesieni. Dzisiejszy dzień jest 279 dniem roku, do jego końca pozostało więc dokładnie 86 dni.

Przeżywamy 13 dzień tegorocznej kalendarzowej jesieni, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +6oC.  W trakcie dnia podniesie się do około +8oC, w tej chwili wynosi  około +6oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +8oC. Od samego rana dzień jest pochmurny. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 747 – 742 mmHg, wiatr osiągnie siłę 3 – 5 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 91 – 56%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 06.21, zaś zmierzch około godz.: 18.46.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 6.54 zajdzie natomiast o godz. 18.15 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 11 godzin i 21 minut. Noc będzie więc miała 12 godzin i 39 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 3 godziny i 12 minut. Widać więc, że noc jest już dłuższa od dnia o 1 godzinę i 18 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  pierwsza kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 6 października jest krótszy od najdłuższego dnia o 5 godziny i 3 minuty, 26 sekund i dłuższy od najkrótszego o 3 godziny, 16 minut i 29 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Alberta, Artur, Bronisław, Brunon, Fryderyka i Roman. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny  bukiet letnich kwiatów.

Motto dnia: ,,Potrzeba odwagi, by powstać i przemówić. Potrzeba jej również, by usiąść i posłuchać”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Gdy październik ciepło trzyma, zwykle mroźna bywa zima”.

Za porannym oknem mamy chłodny, pochmurny i wilgotny poranek. Taka pogoda z cała pewnością determinować będzie nasze dzisiejsze spędzenie czasu. Jeśli się tylko da, zapraszamy więc na łono natury. Już za niedługo przed nami przecież staną ostatnie prace jesienne i przygotowania do Dnia Zmarłych i Zaduszek. Nie zapominajmy również o tym, by do końca przygotować domowe zapasy zimowe. Na myśli mamy ziemniaki, kiszoną kapustę i szereg innych produktów. Późną jesienią, zimą i wczesna wiosna będą jak znalazł.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej niedzieli.    Redakcja