niedziela , 9 Sierpień 2020
Home » Aktualności » Przeżywamy piękną letnią niedzielę. Pamiętajmy jednak o zagrożeniu ze strony koronawirusa.

Przeżywamy piękną letnią niedzielę. Pamiętajmy jednak o zagrożeniu ze strony koronawirusa.

Witamy w kolejnym dniu narodowej kwarantanny. Przeżywamy miesiąc maj. Jak można było się spodziewać – w kolejne dni koronawirus nie daje za wygraną. Atakuje nas cały czas z wielką siłą. Ciągle zdiagnozowani zostają kolejni zakażeni wirusem, rozszerza się również grono osób poddanych przymusowej kwarantannie. Tak jednak będzie przez kolejne dni. Jak długo? Trudno na takie pytanie dzisiaj odpowiedzieć. Tygodnie? Miesiące? A może całe lata? Bóg jeden raczy wiedzieć. Aktualne statystyki ( niedziela rano ) dla Polski wyglądają nadal bardzo źle: 46 894 potwierdzonych zachorowań, śmierć poniosło 1 731 osób! Widzimy więc, że koronawirus rozprzestrzenia się w Polsce nadal. Nadal umierają osoby zarażone wirusem. Takie są dane oficjalne, jaki wymiar mają statystyki nieoficjalne Bóg jeden wie!

W Polsce, jak i w całej Europie trwa więc stan epidemii. Liczba wykrytych zachorowań nie spada. Jest wręcz przeciwnie – rośnie i to do rekordowych rozmiarów!!!, Końca epidemii nie widać. Ten fakt niesie za sobą dużo poważnych konsekwencji i obowiązków. W związku z tym po raz kolejny namawiamy wszystkich do tego by poddać się odgórnym nakazom związanym z zabezpieczeniem się przed możliwością zainfekowania. Mamy głęboką nadzieję, że te nasze działania przyniosą pozytywny rezultat. Stanie się tak jednak tylko wtedy, kiedy każdy z nas wywiąże się z obowiązku. Pomimo luzowania obowiązujących rygorów,  nie zaszkodzi dodatkowo zadbać o swoje i innych zdrowie, poprzez utrzymanie rygorów stawianych przez specjalistów. Kto tylko może, niech pozostanie w domu i za żadne skarby nie otwiera drzwi koronawirusowi! Nikt bowiem lepiej nie zadba o nas samych niż my sami o siebie. W przestrzeniach publicznych starajmy się bezwzględnie odseparować od ewentualnych chorych poprzez noszenie maseczki, rękawiczek oraz zachowajmy niezbędny dystans pomiędzy osobami.

*** Przypominamy wszystkm naszym czytelnikom ponad wszystko: kolejny dzień postarajmy się spędzić w rygorze nakazanej ,,poluzowanej”  narodowej kwarantanny. Stosujmy bezwzględnie w obiektach publicznych maski, myjmy ręce i zachowujmy bezpieczną odległość pomiędzy osobami.

I tak oto mamy kolejna letnią niedzielę. Ona jednak należy już zdecydowanie do miesiąca sierpnia. Pogodę mamy – jak każdy widzi. Niby się ździebko ochłodziło, jednak w naszych nagrzanych domach i mieszkaniach nadal panuje żarówa. Mamy nadzieję, że każdego kolejnego dnia sytuacja w tym zakresie pójdzie ku dobremu, czyli ochłodzi się w sposób odczuwalny. Aktualna pogoda nie jest korzystna dla wielu z nas, w tym głównie dla osób chorych i starszych. Patrząc jednak na to co jest w Europie zachodniej my nie możemy narzekać.

Raz jeszcze przestrzegamy więc wszystkich – weźmy wzgląd na te warunki. W tym zakresie nie może być żadnego pobłażania. Nie eksploatujmy więc naszych organizmów ponad to co trzeba, pijmy dużo wody, a czas spędzajmy w miejscach zacienionych i chłodnych. Do minimum ograniczmy przebywanie w samochodzie oraz na dworze na słońcu. W ten sposób może uda nam się przeżyć dzisiejszy dzień, wieczór i noc. I pamiętajmy, że nadal trwa lato a ono swoje prawa ma. Tymczasem rozpoczęliśmy nowy miesiąc – sierpień, drugi pełny miesiąc letnich wakacji.

Sięgając naszą pamięcią wstecz przypominamy, że dokładnie 2 lata temu oraz 3 lata temu mieliśmy również na naszym obszarze szczególnie ekstremalne zwrotnikowe temperatury. Żar z Nieba lał się niczym w bieżących dniach. Dzisiaj jest niemal o 10oC niżej. Możemy więc się cieszyć.

Serdecznie witamy naszych czytelników w niedzielę 2 sierpnia br. – w 42 dniu kalendarzowego lata. Dzisiejszy dzień jest 211 dniem roku, do jego końca pozostało więc 155 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 42 dzień tegorocznego lata, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła +15oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +28oC, w tej chwili wynosi około +24oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +30oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 745- 742 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 – 4 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach  75 – 47%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 04.39, zaś zmierzch około godz.: 21.04.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 5.17 zajdzie natomiast o godz. 20.28 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 15 godzin i 11 minut. Noc będzie więc miała 8 godzin i 49 minut. Dzisiejszy dzień jest 7 godzin i 6 minut dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że dzień jest dłuższy od nocy o 6 godzin i 26 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 26 sekund. 2 sierpnia jest krótszy od najdłuższego dnia o 1 godzinę, 11 minut i 36 sekund i dłuższy od najkrótszego o 7 godzin, 5 minut i 28 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Alfons, Brodzisław, Justyn, Konrad, Nadia, Nadzieja, Piotr, Rudolf, Rudolfa i Rudolfina. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny letni bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Jeden jest rodzaj ludzki, jeden boski, ta sama matka tchnęła w nas życie. Lecz różnica mocy rozdziela nas we wszystkim”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Jeśli w sierpniu dni jasne, będą stodoły ciasne”.

Mamy już sierpień. Rok zdecydowanie biegnie nam już z górki. Do końca bieżącego roku pozostało nam nieco mniej niż 5 miesięcy. Ani się nie obrócimy a szykować się będziemy do końcówki roku. A przed nami jeszcze tyle pracy, która trzeba wykonać latem, jesienią i wczesną zimą. Jak tam u Państwa idą przygotowania z gromadzeniem przetworów owocowych i warzywnych na zimę? Nie warto zakładać, że wszystko się kupi w markecie. Co swoje, to swoje – smakuje całkiem inaczej, nie mówiąc już o autentycznych walorach zdrowotnych swojskich przetworów. Zachęcamy do przygotowywania sobie takich właśnie zapasów. Zimą będzie jak znalazł.

*** Pamiętajmy jednak cały czas o obowiązującej kwarantannie o złagodzonym wymiarze: #Zostanwdomu!

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy mimo wszystko pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej niedzieli.

Redakcja