sobota , 20 sierpień 2022
Home » Aktualności » Brawo!!! Zespół ,,zaNim pójdę” znalazł się w gronie laureatów Festiwalu. Dzisiaj wielki finał – Jury przyzna tytuł Grand Prix Festiwalu a internauci przyznają Nagrodę Publiczności. 

Brawo!!! Zespół ,,zaNim pójdę” znalazł się w gronie laureatów Festiwalu. Dzisiaj wielki finał – Jury przyzna tytuł Grand Prix Festiwalu a internauci przyznają Nagrodę Publiczności. 

Za nami są już 2 dni Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Chrześcijańskiej Hosanna Festival 2019. W festiwalu tym występuje i rywalizuje zespół ,,zaNim Pójdę” złożony z muzyków ziemi rybnickiej oraz solistką z Rud Magdaleną Wrona. Możemy powiedzieć, że póki co – jest dobrze.  Aczkolwiek główne decyzje Jury oraz Publiczności ogłoszone zostaną dzisiaj w trakcie Koncertu Laureatów festiwalu około godz. 16.00. Na chwilę obecną mamy jednak bardzo radosną i pełną nadziei informację – otóż sympatyczny zespół rybnicko-rudzki zakwalifikowany został do dzisiejszego Koncertu Laureatów. Gratulujemy! Poza naszym zespołem do finałowej rozgrywki zakwalifikowało się jeszcze 6 zespołów/solistów. Uczestnicy walczą o Grand Prix Festiwalu. Rywalizacja więc będzie trwała do samego końca. Miejmy nadzieję, że na tym dobre informacje się nie zakończą i dzisiaj wieczorem z Siedlec napłyną informacje jeszcze radośniejsze, czego zespołowi bardzo życzymy.

W sobotę trwały długie wysłuchania zespołów oraz warsztaty festiwalowe w czasie których profesjonalne Jury dokonało wyboru. Jak mówią obserwatorzy – wielu ludzi miało przekonanie, że nasz zespół szedł z tzw. playbacku. Tymczasem, nic z tych rzeczy – występ zespołu był jak to się powszechnie określa – na żywo z bezpośrednim brzmieniem wielu instrumentów.

Poniżej przedstawiamy informację Organizatorów zamieszczona wczoraj wieczorem na ich Facebook-u.

,,-Drugi dzień Hosanna Festival 2019 dobiegł końca. Po wielu wspaniałych koncertach trzeba było wyłonić laureatów, co wcale nie było takie proste!

A oto i oni:

– AMEN – AdoraMus Emigranci Najwyższemu,

– Olga Jagieło,

– Schola Lenartowicka & Sound of Heaven,

– Gabriela Kurzac,

– zaNim Pójdę,

– Natalia Modrzejewska,

– Marcin Wargocki.

Gratulujemy i zapraszamy na koncert laureatów jutro (niedziela) o godz. 16:00”.

A jest o co walczyć.

Zdobywca Grand Prix Festiwalu otrzyma nagrodę o wysokości 3.500,- zł.

Jury przyzna również:

I nagrodę – 2.500,- zł.,

II nagrodę – 2.000 zł.,

III nagrodę – 1.500 zł.

Komisja konkursowa zastrzega sobie prawo do innego podziału nagród.

Uczestnicy po zakwalifikowaniu przez komisję kwalifikacyjną biorą równocześnie udział w internetowym głosowaniu o nagrodę publiczności w wysokości 1000 zł, które rozpoczęło się 14 dni przed przeglądem konkursowym tj. 7 września br. i trwało do teraz.

Jaki będzie ostateczny werdykt Jury i Publiczności okaże się już za kilka godzin. Trzymajmy mocno kciuki za nasz zespół – ,,zaNim Pójdę”.

Dziękujemy.

Redakcja

………………………………………………………………………………………………..

*** Zapowiedź wydarzenia:

Miło jest nam poinformować, iż zespół muzyki chrześcijańskiej  ,,zaNim pójdę”  został zakwalifikowany do wzięcia udziału w przesłuchaniach Ogólnopolskiego Festivalu Muzyki Chrześcijańskiej Hosanna  w Siedlcach. W składzie tego zespołu solistka jest mieszkanką Rud – Magdalena Wrona. Zespół występował w Rudach już wielokrotnie. Zwłaszcza w trakcie corocznego modlitewnego skupienia w Święto Zmarłych w kościółku przycmentarnym p.w. Marii Magdaleny. Festiwal będzie miało miejsce już w kolejny weekend (21-22 września br.). Podstawowym celem festiwalu jest konfrontacja artystycznego dorobku solistów oraz zespołów a także promowanie udziału polskiej tradycji muzyki religijnej w rozwoju kultury młodzieżowej.

Sobotnia część konkursowa zakończona zostanie obradami jury, które spośród uczestników wydarzenia wyłoni laureatów. Ci wystąpią kolejnego dnia podczas Koncertu Laureatów, gdzie nastąpi ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród.

Dodatkowo soliści i zespoły mają szansę na zdobycie Nagrody Publiczności.     Ta, zostanie przyznana soliście bądź zespołowi, który w ramach internetowego głosowania słuchaczy uzyska najwięcej głosów.

Zespół zaNim pójdę zaprezentuje podczas konkursu 2 utwory ze swojej debiutanckiej EPki:

  1. Gdyby wiara Twa
  2. Naucz mnie Panie

Pierwsza z piosenek jest coverem w nietuzinkowej muzycznej aranżacji zespołu. Druga zaś, w warstwie tekstowej zainspirowana została słowami Psalmu 119. Muzyka została napisana przez członków zespołu.

  1. Gdyby wiara Twa

https://www.youtube.com/watch?v=HBRsnvEQueU

  1. Naucz mnie Panie

https://www.youtube.com/watch?v=N1RO0Qhte40

*** Zachęcamy do oddawania głosów na nominowany do Nagrody Publiczności utwór ,,Gdyby wiara Twa”. Głosować można tutaj:

http://hosannafestival.pl/Zaglosuj

Skład zespołu:

  1. Magdalena Wrona – wokal na co dzień mieszkanka Rud,
  2. Leszek Grzenia – gitara,
  3. Paweł Swinka – gitara,
  4. Mateusz Weber-Mieszczak – bas,
  5. Miłosz Nosiadek – skrzypce,
  6. Grzegorz Kozłowski – perkusja.

Dziękujemy za wsparcie.

Redakcja