piątek , 12 lipiec 2024
Home » Aktualności » Zbliża się kolejny jesienny weekend. Niestety i on nie będzie wolny od koronawirusa.

Zbliża się kolejny jesienny weekend. Niestety i on nie będzie wolny od koronawirusa.

weekendWitamy w kolejnym dniu narodowej kwarantanny. Przeżywamy piąty dzień miesiąca listopada. Jak można było się spodziewać – w kolejne dni koronawirus nie daje za wygraną. Atakuje nas cały czas z wielką siłą. A ostatnio osiąga ekstremalne i rekordowe wymiary. Ciągle zdiagnozowani zostają kolejni zakażeni wirusem, rozszerza się również grono osób poddanych przymusowej kwarantannie. Tak jednak będzie przez kolejne dni. Jak długo? Trudno na takie pytanie dzisiaj odpowiedzieć. Tygodnie? Miesiące? A może całe lata? Bóg jeden raczy wiedzieć. Z całą pewnością przed nami staje ciężka jesień i zima. W kolejnym dniu mamy wykrytych nowych zachorowań na koronawirusa – 27 086!!! Aktualne statystyki ( piątek rano ) dla Polski wyglądają KATASTROFALNIE i coraz bardziej źle: 493 765  potwierdzonych zachorowań, dotychczas śmierć poniosły 7 287 osoby! Przybyło: 455 zmarłych. Widzimy więc że koronawirus rozprzestrzenia się w Polsce nadal i to ze zdwojoną siłą. Nadal umierają osoby zarażone wirusem. Takie są dane oficjalne, jaki wymiar mają statystyki nieoficjalne Bóg jeden wie!

W Polsce, jak i w całej Europie trwa więc stan epidemii. Liczba wykrytych zachorowań utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie a nawet ponownie wzrasta. Końca epidemii nie widać. Ten fakt niesie za sobą dużo poważnych konsekwencji i obowiązków. W związku z tym po raz kolejny namawiamy wszystkich do tego by poddać się odgórnym nakazom związanym z zabezpieczeniem się przed możliwością zainfekowania. Mamy głęboką nadzieję, że te nasze działania przyniosą pozytywny rezultat. Stanie się tak jednak tylko wtedy, kiedy każdy z nas wywiąże się z obowiązku. Z całą pewnością nie zaszkodzi dodatkowo zadbać o swoje i innych zdrowie, poprzez utrzymanie rygorów stawianych przez specjalistów. Kto tylko może, niech pozostanie w domu i za żadne skarby nie otwiera drzwi koronawirusowi! Nikt bowiem lepiej nie zadba o nas samych niż my sami o siebie. W przestrzeniach publicznych starajmy się bezwzględnie odseparować od ewentualnych chorych poprzez noszenie maseczki, rękawiczek oraz zachowajmy niezbędny dystans pomiędzy osobami.

*** Przypominamy wszystkim naszym czytelnikom ponad wszystko: kolejny dzień postarajmy się spędzić w rygorze nakazanej narodowej kwarantanny. Stosujmy bezwzględnie w obiektach publicznych maski, myjmy ręce i zachowujmy bezpieczną odległość pomiędzy osobami.

*** Możemy powiedzieć, że po raz kolejny Matka Natura uśmiechnęła się do nas. A wszystko za sprawą tego, że zgodnie z zapowiedziami wypogodziło się. Miejmy nadzieję, że na dobre. Równolegle znacznie się ochłodziło. Dzisiejszej nocy mieliśmy wyraźny przymrozek. Zbliżający się weekend zapowiada się bardzo pogodnie z temperaturą około 10-12oC.

I tak ma być przez kilka dni. W przeważającej części tych dni na niebie dominowało będzie słońce. Taka pogoda spowoduje, że wiele czasu możemy  spędzić z pożytkiem na dworze. Po to by popracować, ale również po to by odpocząć na świeżym powietrzu i oddać się rekreacji. W ten sposób będziemy mogli odrobić zaległości jakie nagromadziły nam się w ostatnim okresie – zarówno te w pracach domowych jak i w wypoczynku. Bieżące dni są już na tyle krótkie, że długo na dworze nie popracujemy, wszystkie poważne prace musimy więc planować na sobotę lub dni urlopowe. Tymczasem miesiąc listopad rozkręca nam się na dobre, ani się nie obejrzymy a za nami będzie już jego pierwsza dekada. W całkiem nieodległej perspektywie widzimy już okres tegorocznego Adwentu. Tak, tak, wcale nie przesadzamy, wielkie oczekiwanie przedświąteczne nadejdzie lada co. Cieszmy się z tego.

Serdecznie witamy naszych czytelników w piątek 6 listopada br. – w 45 dniu kalendarzowej jesieni. Dzisiejszy dzień jest 311 dniem roku, a do jego końca pozostało więc 55 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 45 dzień tegorocznej kalendarzowej jesieni, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około -1oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +10oC, w tej chwili wynosi około +6oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +9oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 759 – 757 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 – 3 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 85 – 63%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 06.11, zaś zmierzch około godz.: 16.47.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 6.46 zajdzie natomiast o godz. 16.14 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 9 godzin i 28 minut. Noc będzie więc miała 14 godzin i 32 minuty. Dzisiejszy dzień jest 1 godzinę i 23 minuty dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że noc jest dłuższa od dnia dokładnie o 5 godzin i 4 minuty. Księżyc znajduje się w fazie –  ostatnia kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund.

6 listopada jest krótszy od najdłuższego dnia o 6 godzin, 55 minut i 54 sekundy i dłuższy od najkrótszego o 1 godzinę, 24 minuty  i 11 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Feliks, Leonard, Trzebowit, Daniela i Teobald. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny jesienny bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Ludzie stają się dobrzy przez ćwiczenie i praktykowanie dobroci; rzadko zdarza się człowiek dobry z natury”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Jaka pogoda listopadowa, taka i marcowa”.

Ciężki był cały miniony tydzień. Finiszowaliśmy bowiem z przygotowaniami do Wszystkich Świętych, potem przeżywaliśmy to święto oraz Zaduszki w zgoła innej atmosferze niż było to dotychczas. No i nadeszło tzw. rozprężenie poświąteczne. Dzisiaj jesteśmy już kilka dni po świątecznym weekendzie. Wszystko wskazuje na to, że w kolejnym tygodniu przeżywać będziemy 1 świąteczny dzionek. W środę przypada bowiem święto 11 listopada. Czeka więc nas całkiem przyjemny tydzień.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego jesiennego piątku.

Redakcja