poniedziałek , 15 lipiec 2024
Home » Aktualności » Za miesiąc święta! Witamy w poniedziałkowy poranek.

Za miesiąc święta! Witamy w poniedziałkowy poranek.

nie lubie poniedziakuWitamy w kolejnym dniu narodowej kwarantanny. Przeżywamy 23 dzień miesiąca listopada. Jak można było się spodziewać – w kolejne dni koronawirus nie daje za wygraną. Atakuje nas cały czas z wielką siłą. A ostatnio osiąga ekstremalne i rekordowe wymiary. Ciągle zdiagnozowani zostają kolejni zakażeni wirusem, rozszerza się również grono osób poddanych przymusowej kwarantannie. Tak jednak będzie przez kolejne dni. Jak długo? Trudno na takie pytanie dzisiaj odpowiedzieć. Tygodnie? Miesiące? A może całe lata? Bóg jeden raczy wiedzieć. Z całą pewnością przed nami staje ciężka jesień i zima. W kolejnym dniu mamy wykrytych nowych zachorowań na koronawirusa – 15 002!!! Aktualne statystyki ( poniedziałek rano ) dla Polski wyglądają KATASTROFALNIE i coraz bardziej źle: 876 333  potwierdzonych zachorowań, dotychczas śmierć poniosły 13 774 osoby! Przybyło: 156 zmarłych!!! Widzimy więc że koronawirus rozprzestrzenia się w Polsce nadal i to ze zdwojoną siłą. Nadal umierają osoby zarażone wirusem. Takie są dane oficjalne, jaki wymiar mają statystyki nieoficjalne Bóg jeden wie!

W Polsce, jak i w całej Europie trwa więc stan epidemii. Liczba wykrytych zachorowań utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie a nawet ponownie wzrasta. Końca epidemii nie widać. Ten fakt niesie za sobą dużo poważnych konsekwencji i obowiązków. W związku z tym po raz kolejny namawiamy wszystkich do tego by poddać się odgórnym nakazom związanym z zabezpieczeniem się przed możliwością zainfekowania. Mamy głęboką nadzieję, że te nasze działania przyniosą pozytywny rezultat. Stanie się tak jednak tylko wtedy, kiedy każdy z nas wywiąże się z obowiązku. Z całą pewnością nie zaszkodzi dodatkowo zadbać o swoje i innych zdrowie, poprzez utrzymanie rygorów stawianych przez specjalistów. Kto tylko może, niech pozostanie w domu i za żadne skarby nie otwiera drzwi koronawirusowi! Nikt bowiem lepiej nie zadba o nas samych niż my sami o siebie. W przestrzeniach publicznych starajmy się bezwzględnie odseparować od ewentualnych chorych poprzez noszenie maseczki, rękawiczek oraz zachowajmy niezbędny dystans pomiędzy osobami.

*** Przypominamy wszystkim naszym czytelnikom ponad wszystko: kolejny dzień postarajmy się spędzić w rygorze nakazanej narodowej kwarantanny. Stosujmy bezwzględnie w obiektach publicznych maski, myjmy ręce i zachowujmy bezpieczną odległość pomiędzy osobami.

*** W typowo jesiennej scenerii przeżywamy pierwszy roboczy dzień bieżącego tygodnia. Dzień od samego rana jest pochmurny ale nie pada. Mamy końcówkę listopada, więc nie mamy prawa oczekiwać letniej lub wiosennej pogody. W takiej scenerii rozpoczynamy bieżący tydzień. Tydzień bezpośrednio poprzedzający tegoroczny Adwent. Czas mija tak szybko, że nawet się nie spostrzeżemy a Adwent nadejdzie. Już bowiem za 6 dni rozpoczniemy tegoroczny Adwent. Informujemy również wszystkich naszych czytelników, że za miesiąc będziemy mieli już zimę. Tą kalendarzową, nie wiemy bowiem co będzie za oknem. No i oczywiście 1 dzień będzie nas dzielił od Wigilii Świąt Bożego Narodzenia. Jednak w pełni klimat przedświąteczny będzie nam dane odczuć już niebawem wraz z pierwszą niedzielą Adwentu. Radujmy się, ten czas nadchodzi.

Serdecznie witamy naszych czytelników w poniedziałek 23 listopada br. – w 62 dniu kalendarzowej jesieni. Dzisiejszy dzień jest 328 dniem roku, a do jego końca pozostało więc 38 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 62 dzień tegorocznej kalendarzowej jesieni, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +3oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +6oC, w tej chwili wynosi około +4oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +5oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 752 – 751 mmHg, wiatr osiągnie siłę 4 – 6 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 74 – 50%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 06.36, zaś zmierzch około godz.: 16.28.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.13 zajdzie natomiast o godz. 15.53 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 8 godzin i 40 minut. Noc będzie więc miała 15 godzin i 20 minut. Dzisiejszy dzień jest 0 godzin i 35 minut dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że noc jest dłuższa od dnia dokładnie o 6 godzin i 40 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  pierwsza kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund.

23 listopada jest krótszy od najdłuższego dnia o 7 godzin, 44 minuty i 28 sekund i dłuższy od najkrótszego o 0 godzin, 35 minut  i 37 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Klemens, Adela i Felicyta. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny jesienny bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Kiedy coś uparcie gaśnie – zaufaj iskierce nadziei”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Jak słoneczna jest Cecylia, w białej sukni będzie Wilia”.

Mamy początek kolejnego tygodnia. Tak na dobrą sprawę możemy powiedzieć, że przed nami jest ostatni ,,normalny” tydzień tego roku. Potem będziemy mieli już tylko Adwent, Święta oraz czas poświąteczny dzielący nas od Sylwestra i Nowego Roku. Przyznają Państwo, że jest to niezła perspektywa. Przed nami więc rozpościera się czas wielkich wyzwań, pracy, ale również przedświątecznej radości. Obyśmy ten okres przeżyli w sposób właściwy i godny. Cały czas miejmy jednak na uwadze ciągle panujące zagrożenie koronawirusem.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego jesiennego poniedziałku.

Redakcja