wtorek , 16 lipiec 2024
Home » Aktualności » Za kilka godzin rozpoczniemy ostatni ,,normalny” weekend tego roku.

Za kilka godzin rozpoczniemy ostatni ,,normalny” weekend tego roku.

weekendI oto znajdujemy się już w końcowej części tygodnia. Mamy piątek, tak więc tydzień ma się ku końcowi. A do Adwentu coraz bliżej, coraz bliżej również do zimy, świąt i końca roku. Zaręczamy, że ten odcinek czasu przeminie nam wszystkim niczym oka mgnienie. Pogoda w ostatnich dniach stabilizuje się na poprawnym jesiennym poziomie. Pamiętajmy jednak, że mamy późną jesień a do kalendarzowej zimy jeszcze trochę pozostało, ale chłodne ( mroźne ) dni w tym okresie są całkiem wytłumaczalne. Aktualne warunki nie są dla naszych organizmów korzystne. Z chwilą kiedy więc na dworze warunki psycho-fizyczne staną się bardziej korzystne ( słońce i wypogodzone niebo ), warto z tego faktu skorzystać i trochę więcej pobyć na dworze. Zachęcamy, bo doprawdy warto. Wystarczy się tylko ,,cieplej” ubrać i wyjść na spacer, tudzież zaprawę spacerowo-biegową. Zachęcamy właśnie do takiej formy spędzenia dzisiejszego dnia i każdego kolejnego.  *** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Serdecznie witamy naszych czytelników w piątek 22 listopada br. w 60 dniu kalendarzowej jesieni. Dzisiejszy dzień jest 326 dniem roku, do jego końca pozostało więc dokładnie 39 dni.

Przeżywamy 60 dzień tegorocznej kalendarzowej jesieni, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +6oC.  W trakcie dnia podniesie się do około +13oC, w tej chwili wynosi  około +10oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +13oC. Dzień jest pogodny i słoneczny. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 744 -742 mmHg, wiatr osiągnie siłę 4 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 82 – 71%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 06.33, zaś zmierzch około godz.: 16.30.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.10 zajdzie natomiast o godz. 15.54 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 8 godzin i 44 minuty. Noc będzie więc miała 15 godzin i 16 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 0 godzin i 40 minut. Widać więc, że noc jest już dłuższa od dnia o 6 godzin i 32 minuty. Księżyc znajduje się w fazie – ostatnia kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 22 listopada jest krótszy od najdłuższego dnia o 7 godzin i 40 minut, 8 sekund i dłuższy od najkrótszego o 0 godzin, 39 minuty i 57 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Cecylia, Marek, Maur i Wszemiła. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny  bukiet jesiennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Będzie ten płakał, co się z płaczu śmieje”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Złe rozmowy psują dobre obyczaje”.

Przed nami – za kilka godzin stanie ostatni – ,,normalny” weekend tego roku. Kolejny będzie już weekendem adwentowym. Tak, tak! Wcale nie przesadzamy. Świąteczna gorączka zbliża się wielkimi krokami, a my jak zwykle musimy jej się poddać. Byle tylko z umiarem. Pamiętajmy, że pewne czynności musimy wykonać, więc lepiej uporać się z nim wcześniej niż później. Oby jednak się dało.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego piątku.    Redakcja