sobota , 24 luty 2024
Home » Aktualności » Wtorek powitał nas piękną pogodą. Koronawirus nadal ,,góruje” nad światem!

Wtorek powitał nas piękną pogodą. Koronawirus nadal ,,góruje” nad światem!

Witamy w kolejnym dniu narodowej kwarantanny. Jak można było się spodziewać – w kolejne dni koronawirus nie daje za wygraną. Atakuje nas cały czas z wielką siłą. Ciągle zdiagnozowani zostają kolejni zakażeni wirusem, rozszerza się również grono osób poddanych przymusowej kwarantannie. Tak jednak będzie przez kolejne dni. Jak długo? Trudno na takie pytanie dzisiaj odpowiedzieć. Aktualne statystyki ( wtorek rano ) dla Polski wyglądają coraz bardziej zastraszająco: 9 593 potwierdzonych zachorowań, śmierć poniosło 380 osób! Widzimy więc, że koronawirus rozprzestrzenia się w Polsce na bardzo wysokim poziomie. Wysoka jest również liczba osób zmarłych. Takie są dane oficjalne, jaki wymiar mają statystyki nieoficjalne Bóg jeden wie!

W Polsce, jak i w całej Europie trwa więc stan epidemii. I końca nie widać. Ten fakt niesie za sobą dużo poważnych konsekwencji i obowiązków. W związku z tym po raz kolejny namawiamy wszystkich do tego by poddać się odgórnym nakazom związanym z zabezpieczeniem się przed możliwością zainfekowania. Mamy głęboką nadzieję, że te nasze działania przyniosą pozytywny rezultat. Stanie się tak jednak tylko wtedy, kiedy każdy z nas wywiąże się z obowiązku. I nie zaszkodzi dodatkowo zadbać o swoje i innych zdrowie, poprzez podniesienie rygorów stawianych przez służby krajowe. Kto tylko może, niech pozostanie w domu i za żadne skarby nie otwiera drzwi koronawirusowi!

Tymczasem mamy pogodny i słoneczny wtorek. Po nocnym i porannym przymrozku na dworze jest jednak stosunkowo chłodno. Dzień jednak zapowiada się być bardzo pogodny. Za nami jest już pierwszy dzień z ,,poluzowanymi” rygorami kwarantanny. W otaczającym nas świecie od razu wiele się zmieniło. Oby tylko ten ruch nie odbił się dla nas negatywnie w postaci wzrostu zachorowań na koronawirus.

Wtorek postarajmy się więc spędzić w rygorze nakazanej narodowej kwarantanny.

Serdecznie witamy naszych czytelników we wtorek 21 kwietnia br. – w 32 dniu kalendarzowej wiosny. Dzisiejszy dzień jest 112 dniem roku, do jego końca pozostały więc 254 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 32 dzień tegorocznej kalendarzowej wiosny, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około -3oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +14oC, w tej chwili wynosi około +8oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +15oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 750 mmHg, wiatr osiągnie siłę 4 – 6 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 64 – 45%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 05.03, zaś zmierzch około godz.: 20.25.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 5.40 zajdzie natomiast o godz. 18.50 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 14 godzin i 10 minut. Noc będzie więc miała 9 godzin i 50 minut. Dzisiejszy dzień jest już 6 godzin i 8 minut dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że dzień jest już dłuższy od nocy o 4 godziny i 20 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  nów.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund. 21 kwietnia jest krótszy od najdłuższego dnia o 2 godziny, 11 minut i 58 sekund i dłuższy od najkrótszego o 6 godzin, 8 minut i 7 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Anzelm, Apollina, Apollo, Bartosz, Feliks, Irydiona, Konrad, i Żelisława. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet.

Motto dnia: ,,Bez pracy nie ma życia – to jest dobrze, pięknie i to jest nasz przydział życiowy”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Gdy kwiecień chmurny, a maj z wiatrami, rok żyzny przed nami”.

Nie macie Państwo wrażenia, że miniony tydzień minął nam w jakimś zawrotnym tempie? Był ku temu powód – wszakże mieliśmy krótki poświąteczny tydzień pracy. Za 10 dni nadejdzie miesiąc maj. Skoro tak jest, to przed nami ponoć najpiękniejszy okres roku – maj i czerwiec. Mamy świadomość tego, że każdy z nas może darzyć sympatią inny ulubiony przez siebie miesiąc, nie mniej jednak trzeba się zgodzić z tym, że wiosna ma swój urok. To wszystko jest przed nami. Tyle tylko, że równie szybko minie, co miniony czas. Postarajmy się więc bardzo, aby ten piękny okres wykorzystać w takim stopniu jak się tylko da. Z pożytkiem dla naszego zdrowia – tego fizycznego i psychicznego. Ale zanim to nastanie przeżywajmy ostatnią dekadę kwietnia. I stawiajmy sobie swoje własne rygory kwarantanny, tak by zabezpieczyć siebie i całą swoją rodzinę.

Pamiętajmy o obowiązującej kwarantannie: #Zostanwdomu!

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy mimo wszystko pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego wtorku.

Redakcja