czwartek , 18 kwiecień 2024
Home » Aktualności » Witamy w Wigilię Święta Niepodległości.

Witamy w Wigilię Święta Niepodległości.

Witamy w kolejnym dniu narodowej kwarantanny. Przeżywamy 10 dzień miesiąca listopada. Jak można było się spodziewać – w kolejne dni koronawirus nie daje za wygraną. Atakuje nas cały czas z wielką siłą. A ostatnio osiąga ekstremalne i rekordowe wymiary. Ciągle zdiagnozowani zostają kolejni zakażeni wirusem, rozszerza się również grono osób poddanych przymusowej kwarantannie. Tak jednak będzie przez kolejne dni. Jak długo? Trudno na takie pytanie dzisiaj odpowiedzieć. Tygodnie? Miesiące? A może całe lata? Bóg jeden raczy wiedzieć. Z całą pewnością przed nami staje ciężka jesień i zima. W kolejnym dniu mamy wykrytych nowych zachorowań na koronawirusa – 25 484!!! Aktualne statystyki ( poniedziałek rano ) dla Polski wyglądają KATASTROFALNIE i coraz bardziej źle: 593 592  potwierdzonych zachorowań, dotychczas śmierć poniosły 8 375 osoby! Przybyło: 330 zmarłych. Widzimy więc że koronawirus rozprzestrzenia się w Polsce nadal i to ze zdwojoną siłą. Nadal umierają osoby zarażone wirusem. Takie są dane oficjalne, jaki wymiar mają statystyki nieoficjalne Bóg jeden wie!

W Polsce, jak i w całej Europie trwa więc stan epidemii. Liczba wykrytych zachorowań utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie a nawet ponownie wzrasta. Końca epidemii nie widać. Ten fakt niesie za sobą dużo poważnych konsekwencji i obowiązków. W związku z tym po raz kolejny namawiamy wszystkich do tego by poddać się odgórnym nakazom związanym z zabezpieczeniem się przed możliwością zainfekowania. Mamy głęboką nadzieję, że te nasze działania przyniosą pozytywny rezultat. Stanie się tak jednak tylko wtedy, kiedy każdy z nas wywiąże się z obowiązku. Z całą pewnością nie zaszkodzi dodatkowo zadbać o swoje i innych zdrowie, poprzez utrzymanie rygorów stawianych przez specjalistów. Kto tylko może, niech pozostanie w domu i za żadne skarby nie otwiera drzwi koronawirusowi! Nikt bowiem lepiej nie zadba o nas samych niż my sami o siebie. W przestrzeniach publicznych starajmy się bezwzględnie odseparować od ewentualnych chorych poprzez noszenie maseczki, rękawiczek oraz zachowajmy niezbędny dystans pomiędzy osobami.

*** Przypominamy wszystkim naszym czytelnikom ponad wszystko: kolejny dzień postarajmy się spędzić w rygorze nakazanej narodowej kwarantanny. Stosujmy bezwzględnie w obiektach publicznych maski, myjmy ręce i zachowujmy bezpieczną odległość pomiędzy osobami.

*** Mamy przedświąteczny wtorek 10 listopada br. a jednocześnie Wigilię Święta Niepodległości. Za nami jest więc już niemal pełna pierwsza dekada tego miesiąca. Patrząc za okno widzimy, że jesień trwa, ale zgodnie z zapowiedziami meteorologów jest pochmurnie. Temperatura oscyluje w granicach kilku stopni na plusie. Cóż, możemy powiedzieć w zakresie długoterminowej prognozy pogody? Ano to, że w trakcie kolejnych dni niewiele się zmieni. Ciekawe kiedy aura swoje oblicze przekieruje w stronę zimy? Znamy już wstępną odpowiedź w tej kwestii, bowiem ujawniono już prognozę pogody na 45 dni a więc również na cały grudzień, okres przedświąteczny i same święta. Już niebawem napiszemy o tym co zapowiadają te prognozy. Nadal jednak są to tylko prognozy które bardzo często się zmieniają i to czasami diametralnie.

Tymczasem jutro przypada święto państwowe 11 listopada, mamy więc kolejny dzień wolny od pracy.

Warto czas tego święta przeżyć efektywnie i efektownie gdyż do Świąt Bożego Narodzenia nie będzie nam dane przeżywać kolejnego dnia świątecznego wolnego od obowiązku pracy zawodowej. Coraz bliżej jest również I niedziela Adwentu – 29 listopada br.

Patrząc za okno na aktualną pogodę, dla osób które czują się mocno na siłach polecamy spędzenie przedświątecznego popołudnia i wieczoru czynnie – na sportowo i rekreacyjnie. Dla wszystkich ,,umęczonych”, tudzież lekko chorych zalecamy domowe leniuchowanie i wypoczynek, tak by nabrać sił na kolejne dni pracy. Na to wszystko mamy dzisiejsze popołudnie, wieczór i cały jutrzejszy dzionek. Nie zapominajmy jednak o konieczności przeciwdziałania i zabezpieczaniu się przed koronawirusem.

Serdecznie witamy naszych czytelników w wtorek 10 listopada br. – w 49 dniu kalendarzowej jesieni. Dzisiejszy dzień jest 315 dniem roku, a do jego końca pozostało więc 51 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +2oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +8oC, w tej chwili wynosi około +5oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +8oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 754 – 753 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 – 3 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 93 – 81%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 06.17, zaś zmierzch około godz.: 16.42.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 6.52 zajdzie natomiast o godz. 16.08 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 9 godzin i 16 minut. Noc będzie więc miała 14 godzin i 44 minuty. Dzisiejszy dzień jest 1 godzinę i 11 minut dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że noc jest dłuższa od dnia dokładnie o 5 godzin i 28 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  ostatnia kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund.

10 listopada jest krótszy od najdłuższego dnia o 7 godzin, 8 minut i 28 sekund i dłuższy od najkrótszego o 1 godzinę, 11 minut  i 37 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Nimfa, Stefan, Andrzej, Leon, Leona i Ludomir. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny jesienny bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Smutek potrafi zatroszczyć się sam o siebie, lecz by naprawdę się cieszyć, trzeba mieć kogoś, z kim się można podzielić radością”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Nie idź spać w gniewie, bo czy się obudzisz – nie wiesz”.

Za oknem mamy pochmurny jesienny dzień, niebo wręcz tonie w chmurach. Wygląda na to, że przy takiej pogodzie przyjdzie nam spędzić cały dzisiejszy dzień. Różnie więc może być z naszym samopoczuciem. Zachęcamy wszystkich naszych czytelników, by dzisiejszy dzień w maksymalnym zakresie spędzić na dworze – możemy się w ten sposób dotlenić i pochłonąć większą dawkę słonecznych promieni, oczywiście o ile w trakcie dnia słonce się pokaże.

Można również na spacerze ,,zafundować” sobie smaczną i ciepłą herbatkę z mocniejszą wkładką. Co Państwo na to? To może być dobry pomysł, zwłaszcza w aspekcie tego, że jutro rano możemy pospać trochę dłużej. To tak dla zdrowia. Zachęcamy.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego jesiennego wtorku.

Redakcja