piątek , 24 maj 2024
Home » Aktualności » Witamy w środowy mokry poranek. Chłopaki dzisiaj świętują.

Witamy w środowy mokry poranek. Chłopaki dzisiaj świętują.

Witamy w kolejnym dniu narodowej kwarantanny. Przeżywamy miesiąc wrzesień. Jak można było się spodziewać – w kolejne dni koronawirus nie daje za wygraną. Atakuje nas cały czas z wielką siłą. A ostatnio osiąga ekstremalne i rekordowe wymiary. Ciągle zdiagnozowani zostają kolejni zakażeni wirusem, rozszerza się również grono osób poddanych przymusowej kwarantannie. Tak jednak będzie przez kolejne dni. Jak długo? Trudno na takie pytanie dzisiaj odpowiedzieć. Tygodnie? Miesiące? A może całe lata? Bóg jeden raczy wiedzieć. Z cała pewnością przed nami staje ciężka jesień i zima. W kolejnym dniu mamy wykrytych nowych zachorowań na koronawirusa – 1 552 !!! Aktualne statystyki ( środa rano ) dla Polski wyglądają nadal bardzo źle: 91 514 potwierdzonych zachorowań, śmierć poniosło 2 513 osób! Od wczoraj przybyło 30 zmarłych! Widzimy więc że koronawirus rozprzestrzenia się w Polsce nadal i to ze zdwojoną siłą. Nadal umierają osoby zarażone wirusem. Takie są dane oficjalne, jaki wymiar mają statystyki nieoficjalne Bóg jeden wie!

W Polsce, jak i w całej Europie trwa więc stan epidemii. Liczba wykrytych zachorowań utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie a nawet ponownie wzrasta. Końca epidemii nie widać. Ten fakt niesie za sobą dużo poważnych konsekwencji i obowiązków. W związku z tym po raz kolejny namawiamy wszystkich do tego by poddać się odgórnym nakazom związanym z zabezpieczeniem się przed możliwością zainfekowania. Mamy głęboką nadzieję, że te nasze działania przyniosą pozytywny rezultat. Stanie się tak jednak tylko wtedy, kiedy każdy z nas wywiąże się z obowiązku. Z całą pewnością nie zaszkodzi dodatkowo zadbać o swoje i innych zdrowie, poprzez utrzymanie rygorów stawianych przez specjalistów. Kto tylko może, niech pozostanie w domu i za żadne skarby nie otwiera drzwi koronawirusowi! Nikt bowiem lepiej nie zadba o nas samych niż my sami o siebie. W przestrzeniach publicznych starajmy się bezwzględnie odseparować od ewentualnych chorych poprzez noszenie maseczki, rękawiczek oraz zachowajmy niezbędny dystans pomiędzy osobami.

*** Przypominamy wszystkim naszym czytelnikom ponad wszystko: kolejny dzień postarajmy się spędzić w rygorze nakazanej narodowej kwarantanny. Stosujmy bezwzględnie w obiektach publicznych maski, myjmy ręce i zachowujmy bezpieczną odległość pomiędzy osobami.

Za nami wtorek. Witamy więc w jesienna środę. Mamy dzień deszczowy i bardzo dżdżysty. Taka jesienna szaruga. Ale wczoraj popołudniu deszcz nie padał i dzięki temu wielu z nas mogło popołudnie spędzić na dworze. I rzeczywiście, jedni pracowali w ogródkach, na podwórkach, wokół domu, byli również i tacy, którzy za naszą namową zdecydowali się pójść do lasu na grzyby. Tylko niech dzisiaj nikt nie mówi, że grzybów nie ma. Czujemy się upoważnieni do tego by stwierdzić, że mamy zatrzęsienie grzybów. Nic tylko zbierać.

Wszystkim dziewczynom i kobietkom pragniemy przypomnieć, że najbliżsi ich sercu – chłopacy, mają dzisiaj swoje święto. Tak, tak, dzisiaj przypada Dzień Chłopaka. Myślimy, że nie będziemy musieli w sposób szczególny zachęcać do uświetnienia tego dnia. A co, chłopom też się należy! A może przy okazji, kobietki też sobie coś uszczkną?

Tymczasem mamy również ostatni dzień września. A więc już jutro powitamy kolejny miesiąc – październik. Czyli za kilkanaście godzin będziemy mogli powiedzieć, że 3/4 roku jest już za nami i wchodzimy na ostatnią prostą bieżącego roku. Ale się dzieje!

Serdecznie witamy naszych czytelników w środę 30 września br. – w 8 dniu kalendarzowej jesieni. Dzisiejszy dzień jest 274 dniem roku, a do jego końca pozostały więc 92 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 8 dzień tegorocznej kalendarzowej jesieni, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +11oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +14oC, w tej chwili wynosi około +12oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +14oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 743 – 741 mmHg, wiatr osiągnie siłę 4 – 6 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 93 – 79%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 06.13, zaś zmierzch około godz.: 18.57.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 6.46 zajdzie natomiast o godz. 18.27 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 11 godzin i 41 minut. Noc będzie więc miała 12 godzin i 19 minut. Dzisiejszy dzień jest 3 godziny i 36 minut dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że noc jest dłuższa od dnia dokładnie o 0 godzin i 38 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund.

29 września jest krótszy od najdłuższego dnia o 4 godziny, 43 minuty i 56 sekund i dłuższy od najkrótszego o 3 godziny,36 minut i 9 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Felicja, Grzegorz, Hieronim, Sonia, Wiktor i Zofia. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny jesienny bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Lekarstwa nie zawsze są konieczne, ale wiara w wyzdrowienie jest niezbędna”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Proszę, przepraszam, dziękuję – pomaga, a nic nie kosztuje”.

I oto dotrwaliśmy do końca września. Może niektórzy z naszych czytelników nie dają temu wiary, ale od jutra rozpoczynamy kolejny miesiąc – październik. A w październiku jesień jest już bardzo prawdziwa. Ale również może być piękna. Miejmy nadzieję, że tak właśnie będzie. Miłego i radosnego dnia życzymy, oraz przecudownej jesieni.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej jesiennej środy.

Redakcja