niedziela , 14 lipiec 2024
Home » Aktualności » Witamy w przedostatnim dniu roku 2019.

Witamy w przedostatnim dniu roku 2019.

Jak by na to nie patrzeć 2019 rok zmierza ku końcowi. To już jutro na prywatkach, zabawach, balach i w swoich prywatnych domach pożegnamy Stary Rok 2019 a powitamy Nowy AD 2020 rok. Do tej chwili pozostało nam już naprawdę niewiele godzin. Biorąc to pod uwagę, wielu z nas jest już na najwyższych obrotach w przygotowaniach do Sylwestra. Mamy nadzieję, że wszyscy zdążą na czas a sama zabawa minie bezpiecznie, miło, przyjemnie i radośnie. Starajmy się jednak tak balować, abyśmy byli w stanie o północy w sposób świadomy powitać Nowy Rok i mieli świadomość tego, że to nowy rok nastał. Różnie bowiem w tym względzie bywało w przeszłości. Nieprawdaż? Tymczasem na dworze tak jak zapowiadaliśmy mamy nadal ,,jesień”, nocą słupek rtęci spadł do -2oC. Póki co mamy niewielki mróz, i jak pokazują prognozy pogody od Nowego Roku sytuacja się nie zmieni. Pojawi się większy mróz i lokalne małe opady śniegu. Czyżby to właśnie w te dni nadeszła zima AD 2020? Z całą pewnością taka pogoda i takie warunki sprzyjać będą temu by wyjść na dwór na dłuższy spacer. Skorzystajmy więc z takich warunków. A dzisiaj z rana jest w miarę pogodnie i świeci słońce. Z niecierpliwością czekamy więc na Nowy Rok i umiarkowaną zimę.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Serdecznie witamy naszych czytelników w poniedziałek 30 grudnia br. w 9 dniu astronomicznej i kalendarzowej zimy. Dzisiejszy dzień jest 364 dniem roku, do jego końca pozostały więc niespełna 2 dni.

Przeżywamy 9 dzień tegorocznej astronomicznej i kalendarzowej zimy, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około -2oC.  W trakcie dnia podniesie się do około +3oC, w tej chwili wynosi  około +1oC. Temperatura odczuwalna może wynosić -4oC!!! Dzień jest lekko pochmurny z przewaga chwil słonecznych. Ciśnienie atmosferyczne utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie i wynosić będzie w granicach 761 – 755 mmHg!!!!, wiatr osiągnie siłę 2 – 5 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 87 – 63%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 07.06, zaś zmierzch około godz.: 16.30.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.46 zajdzie natomiast o godz. 15.52 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 8 godzin i 8 minut. Noc będzie więc miała 15 godzin i 52 minuty. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 0 godzin, 3 minuty i 52 sekundy. Widać więc, że noc jest dłuższa od dnia o 7 godzin i 44 minuty. Księżyc znajduje się w fazie – pierwsza kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 30 grudnia jest krótszy od najdłuższego dnia o 8 godzin i 16 minut, 13 sekund i dłuższy od najkrótszego o 0 godzin, 3 minuty i 52 sekundy!!!!!!

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Sewer, Anizja, Egwin, Eugeniusz, Rajner, Dionizy, Uniedrog i Irmina. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet ,,zimowych” kwiatów.

Motto dnia: ,,Udając kogoś kim nie jesteś, jesteś jedynie nieudaną kopią osoby którą pragniesz być”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Kiedy grzmi na lód, będzie głód”.

Powoli możemy mówić – że 2019 rok jest już za nami. Uprawnieni również jesteśmy do tego, aby o minionym roku wydawać swoje oceny. Można to robić, biorąc pod uwagę wiele kryteriów. Pamiętajmy jednak, że najważniejszą sprawą jest to w jakim zdrowiu dane nam było przeżyć mijający rok. A poza tym wszystko musi mieć inny -mniejszy wymiar. Ważne jest przecież to, w jakiej kondycji fizycznej, ale również psychicznej wchodzimy w kolejny rok. Chcąc wydać własną ocenę temu wszystkiemu, co dane nam było przeżyć w mijającym roku, z całą pewnością musimy powiedzieć, że było różnie, ale nie najgorzej. Rok ten był przeciętny, ze wskazaniem na dobry rok. Mamy świadomość tego, że taka ocena jest indywidualną sprawą każdego z nas, nie mniej jednak patrząc przekrojowo uprawnieni jesteśmy do stwierdzenia, że mijający rok był rokiem dobrym i tak go wspominajmy. A co na przyszłość. A na przeszłość wypowiedzmy stare ludowe powiedzenie – ,,oby w kolejnym roku zdrowi byliśmy, a rok oby nie był gorszy od tego który właśnie mija”. Oj daj Boże!

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego poniedziałku.    Redakcja