wtorek , 16 kwiecień 2024
Home » Aktualności » Witamy w chłodny wiosenny czwartek.

Witamy w chłodny wiosenny czwartek.

Za nami jest ostatni pogodny dzień początku tegorocznej wiosny. Nocą znacząco się ochłodziło, to jednak nic w porównaniu z tym co nas czeka przez kolejne dni. Dzisiaj czeka nas chłodny deszczowy dzień, po nim jednak nadejdzie jeszcze mocniejsze ochłodzenie i śnieg!

Przypominamy również, że za nami jest zimowy czas, od minionej niedzieli funkcjonujemy na ,,letniaka”. Czyli wstajemy o 1 h wcześniej niż było to zimą. Dzięki temu nasz dzień ,,jak gdyby” się wydłużył. Rano o 1 godzinę później zrobi się widno, z kolei wieczorem matka natura odda nam tą godzinę w wyniku czego będzie dłużej jasno. W takiej to nowej rzeczywistości przyjdzie nam funkcjonować do późnej jesieni.

Za porannym oknem mamy deszczowy dzień. Wygląda na to, że dzisiaj nie zaznamy lepszej pogody.

Serdecznie witamy naszych czytelników w czwartek 31 marca br. – w 11 dniu kalendarzowej wiosny. Dzisiejszy dzień jest 90 dniem roku, a do jego końca pozostało więc 275 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 11 dzień tegorocznej kalendarzowej wiosny, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +3oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +4oC, w tej chwili wynosi około +3oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +2oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 733 – 732 mmHg, wiatr osiągnie siłę 4 – 6 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 84 – 98%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 05.50, zaś zmierzch około godz.: 19.49.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 6.23 zajdzie natomiast o godz. 19.16 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 12 godzin i 52 minut. Noc będzie więc miała 11 godzin i 8 minut. Dzisiejszy dzień jest 3 godziny i 30 minut krótszy od najdłuższego dnia roku. Widać więc, że dzień jest już dłuższy od najkrótszego dnia o 4 godziny i 49 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  nów.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund. 31 marzec jest krótszy od najdłuższego dnia o 3 godziny, 28 minut i 48 sekund i dłuższy od najkrótszego o 4 godziny, 51 minut i 18 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Balbina, Beniamin, Kornelia  oraz  Achacjusz, Achacy, Amos, Bonawentura, Dobromiera, Dobromira, Gwido, Gwidon, Joanna, Myślidar, Nela. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet wiosennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia, otwierają się inne, ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo, że nie widzimy tych drugich”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Dawniej lepiej bywało i trawa lepiej rosła”.

Coraz bliżej mamy do świąt Wielkanocy. Dzielą nas od nich dokładnie 2 tygodnie. Przedświąteczny czas minie bardzo szybko. Nawet się nie obrócimy a trzeba będzie zasiąść do świątecznego stołu. Oby tylko do tego czasu zima odeszła już w niepamięć. Miejmy nadzieję, ze tak się stanie.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy mimo wszystko pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego czwartku.

Redakcja