poniedziałek , 11 grudzień 2023
Home » Aktualności » Wielki Tydzień oraz święta miną nam w rygorze koronawirusa. #Zostanwdomu!

Wielki Tydzień oraz święta miną nam w rygorze koronawirusa. #Zostanwdomu!

Witamy w kolejnym dniu narodowej kwarantanny oraz w nowym tygodniu roku. Niestety jak można było się spodziewać – kolejny dzień koronawirus nie daje za wygraną. Atakuje nas z coraz większą siłą. Ciągle zdiagnozowani zostają kolejni zakażeni wirusem, rozszerza się również grono osób poddanych przymusowej kwarantannie. Tak jednak będzie przez kolejne dni. Jak długo? Trudno na takie pytanie dzisiaj odpowiedzieć. Aktualne statystyki ( poniedziałek rano ) dla Polski wyglądają coraz bardziej zastraszająco: 4201 potwierdzonych zachorowań, śmierć poniosły 98 osób! Widzimy więc, że koronawirus rozprzestrzenia się w Polsce w coraz większym zakresie. Rośnie również liczba osób zmarłych. Takie są dane oficjalne, jaki wymiar mają statystyki nieoficjalne Bóg jeden wie!

W Polsce, jak i w całej Europie trwa więc stan epidemii. I końca nie widać. Ten fakt niesie za sobą dużo poważnych konsekwencji i obowiązków. W związku z tym po raz kolejny namawiamy wszystkich do tego by poddać się odgórnym nakazom związanym z zabezpieczeniem się przed możliwością zainfekowania. Mamy głęboką nadzieję, że te nasze działania przyniosą pozytywny rezultat. Stanie się tak jednak tylko wtedy, kiedy każdy z nas wywiąże się z obowiązku. I nie zaszkodzi dodatkowo zadbać o swoje i innych zdrowie, poprzez podniesienie rygorów stawianych przez służby krajowe. Kto tylko może, niech pozostanie w domu i za żadne skarby nie otwiera drzwi koronawirusowi!

Do każdego z nas zapewne dotarł już fakt, że oto rozpoczęliśmy tegoroczny Wielki Tydzień który bezpośrednio doprowadzi nas do Świąt Wielkanocnych. W tym zakresie to już doprawdy – ,,za 5 minut dwunasta”. Z tego też powodu znaczna część naszych zajęć po pracy zawodowej pochłoną prace przygotowawcze do świąt. W całej tej gonitwie nie zapominajmy również o przygotowaniu na święta grobów naszych bliskich zmarłych, oraz o tym by w tym tygodniu sprawom naszego ducha poświęcić należyty czas. Wszystko jednak prosimy wykonywać w bezwzględnym rygorze narodowej kwarantanny w walce z koronawirusem.

W tym miejscu nie ma co ukrywać – chcemy ładnej pogodnej i ciepłej wiosny. Ale by ona taka była potrzebny jest również deszcz. Bez niego nie ma szansy na poprawną wegetacje przyrody. Może wiec dla opadów zarezerwujemy późny wieczór i noc.

Od kilku godzin mamy poniedziałek. Znajdujemy się dokładnie na kilka dni przed świętami Zmartwychwstania Pańskiego. Biorąc więc pod uwagę okres Wielkiego Tygodnia, to możemy powiedzieć, że okres świąteczny – tuż, tuż, zaś święta niewiele dalej. Niestety taka jest ta magia czasu, że on biegnie pomimo naszych błagalnych próśb, by wyhamował.

Tymczasem w kalendarzu wiosna trwa w najlepsze. Po oczekiwanym ociepleniu gwałtownie powinna ruszyć wegetacja w przyrodzie. Nawet się nie spostrzeżemy, a lada dzień trzeba będzie przeprosić się z kosiarką i robić swoje. Miłego dzionka życzymy.

Serdecznie witamy naszych czytelników w poniedziałek 6 kwietnia br. – w 17 dniu kalendarzowej wiosny. Dzisiejszy dzień jest 97 dniem roku, do jego końca pozostało więc 269 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 17 dzień tegorocznej kalendarzowej wiosny, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +2oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +17oC, w tej chwili wynosi około +8oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +18oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 755 – 754 mmHg, wiatr osiągnie siłę 3 – 6 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 66 – 42%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 05.36, zaś zmierzch około godz.: 19.59.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 6.11 zajdzie natomiast o godz. 18.26 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 13 godzin i 15 minut. Noc będzie więc miała 10 godzin i 45 minut. Dzisiejszy dzień jest już 5 godziny i 13 minut dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że dzień jest już dłuższy od nocy o 2 godziny i 30 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund. 6 kwiecień jest krótszy od najdłuższego dnia o 3 godziny, 6 minut i 24 sekundy i dłuższy od najkrótszego o 5 godziny, 13 minut i 41 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Ady, Adama, Celestyna, Diogenesa, Ireneusza, Katarzyny, Świętobora, Wilhelma, Zachariasza, Zacharego, Zefiryna i Zefiryny. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet.

Motto dnia: ,,Bez pracy nie ma życia – to jest dobrze, pięknie i to jest nasz przydział życiowy”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Gdy kwiecień chmurny, a maj z wiatrami, rok żyzny przed nami”.

Mamy poniedziałek Wielkiego Tygodnia. Mimo tego wiemy, że bez popołudniowej przydomowej pracy się nie obędzie. Zdecydowanie powinniśmy również spoglądać w stronę świąt. Mamy nadzieję, że tak jak zapowiadają meteorolodzy i Indianie na ten czas dopisze pogoda. Mamy również świadomość tego, że co jakiś czas konieczny jest deszcz, tak dla zachowania pełnej harmonii w przyrodzie. Wszystko jednak wskazuje na to, że czeka nas pogodny okres. Nie zapominajmy w naszym codziennym działaniu o obostrzeniach związanych z koronawirusem!

Pamiętajmy jednak o obowiązującej kwarantannie: #Zostanwdomu!

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy mimo wszystko pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego poniedziałku.

Redakcja