czwartek , 18 kwiecień 2024
Home » Aktualności » Witamy w 2 dniu majowego weekendu. Pamiętajmy o obowiązujących rygorach.

Witamy w 2 dniu majowego weekendu. Pamiętajmy o obowiązujących rygorach.

Witamy w kolejnym dniu narodowej kwarantanny. Nastał maj. Jak można było się spodziewać – w kolejne dni koronawirus nie daje za wygraną. Atakuje nas cały czas z wielką siłą. Ciągle zdiagnozowani zostają kolejni zakażeni wirusem, rozszerza się również grono osób poddanych przymusowej kwarantannie. Tak jednak będzie przez kolejne dni. Jak długo? Trudno na takie pytanie dzisiaj odpowiedzieć. Tygodnie? Miesiące? A może całe lata? Bóg jeden raczy wiedzieć. Aktualne statystyki ( sobota rano ) dla Polski wyglądają coraz bardziej zastraszająco: 13 105 potwierdzonych zachorowań, śmierć poniosło 651 osób! Widzimy więc, że koronawirus rozprzestrzenia się w Polsce na bardzo wysokim poziomie. Coraz wyższa jest również liczba osób zmarłych. Takie są dane oficjalne, jaki wymiar mają statystyki nieoficjalne Bóg jeden wie!

W Polsce, jak i w całej Europie trwa więc stan epidemii. I końca nie widać. Ten fakt niesie za sobą dużo poważnych konsekwencji i obowiązków. W związku z tym po raz kolejny namawiamy wszystkich do tego by poddać się odgórnym nakazom związanym z zabezpieczeniem się przed możliwością zainfekowania. Mamy głęboką nadzieję, że te nasze działania przyniosą pozytywny rezultat. Stanie się tak jednak tylko wtedy, kiedy każdy z nas wywiąże się z obowiązku. I nie zaszkodzi dodatkowo zadbać o swoje i innych zdrowie, poprzez podniesienie rygorów stawianych przez służby krajowe. Kto tylko może, niech pozostanie w domu i za żadne skarby nie otwiera drzwi koronawirusowi! Nikt bowiem lepiej nie zadba o nas samych niż my sami o siebie.

Przed nami kolejny weekendowy dzień majowego weekendu – sobota. A więc dzień pomiędzy dwoma majowymi świętami. Za nami w miarę pogodny 1 maj z porannymi opadami deszczu – jednak dzień bardzo radosny. Pomimo zagrozenia koronawirusem od samego rana Rudy zapełniły się dużą ilością turystów – na rowerach, motocyklach, samochodami, ale również na nogach, czasami wspomaganych 2 kijami do Nordic Walking. Tłumy turystów mogliśmy spotkać w parku i lesie, na rowerowej ścieżce dydaktycznej, w Bazylice. Jeśli w miarę poprawna pogoda utrzyma się przez kolejne dni majowego weekendu, to z całą pewnością sytuacja powtórzy się dzisiaj, w międzyświąteczną sobotę i jutro w niedzielę. My mamy nadzieję, że właśnie tak będzie. Miłego i efektywnego wypoczynku więc życzymy.

Nocą i nad ranem padał deszcz, chwilami bardzo obfity. Sobota z samego rana jest dniem pogodnym, wilgotnym i bardzo rześkim, ale z przejściowym dosyć wielkim zachmurzeniem. W tej chwili jednak pogoda powraca do normy.

Nie zapominajmy jednak o nałożonym na nas rygorze kwarantanny związanej z zagrożeniem koronawirusa.

*** Przypominamy wszystkim naszym czytelnikom: piątek postarajmy się spędzić w rygorze nakazanej narodowej kwarantanny.

Serdecznie witamy naszych czytelników w sobotę 2 maja br. – w 43 dniu kalendarzowej wiosny. Dzisiejszy dzień jest 123 dniem roku, do jego końca pozostały więc 243 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 43 dzień tegorocznej kalendarzowej wiosny, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła +6oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +17oC, w tej chwili wynosi około +10oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +18oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 738 – 736 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 – 5 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 84 – 52%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 04.41, zaś zmierzch około godz.: 20.44.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 5.19 zajdzie natomiast o godz. 20.07 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 14 godzin i 48 minut. Noc będzie więc miała 9 godzin i 12 minut. Dzisiejszy dzień jest już 6 godzin i 46 minut dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że dzień jest już dłuższy od nocy o 5 godzin i 36 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund. 2 maja jest krótszy od najdłuższego dnia o 1 godzinę, 34 minuty i 29 sekund i dłuższy od najkrótszego o 6 godzin, 45 minuty i 26 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Anatol, Atanazy, Walenty, Walter, Witomił i Zygmunt. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny wiosenny bukiet.

Motto dnia: ,,Daj każdemu dniu szanse stania się najpiękniejszym w całym twoim życiu”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Kto się w maju rodzi, temu się dobrze powodzi”.

1 maj za nami, ale nie tragizujmy, przed nami jeszcze 2 dni wypoczynku. Wszystko co dobre, kiedyś się jednak kończy. Póki co, odpoczywamy, tak jakby te dni miały trwać wiecznie.

W tej atmosferze wszystkim naszym czytelnikom życzymy przyjemnego i miłego dnia, oraz radosnych chwil w trakcie całego majowego weekendu. Prosimy nie zapominać o tym, aby zajrzeć na naszą stronę. Zapewniamy, że warto będzie. Na kolejne dni majówki szykujemy bowiem dla Państwa wiele ciekawych materiałów. A to tylko u nas. Zapraszamy!

*** Pamiętajmy jednak cały czas o obowiązującej kwarantannie: #Zostanwdomu!

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy mimo wszystko pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowego soboty.

Redakcja