środa , 1 luty 2023
Home » Aktualności » ,,W Świętego Konrada, zima nie rada”. Mimo zimy nadal trwa Przedwiośnie.

,,W Świętego Konrada, zima nie rada”. Mimo zimy nadal trwa Przedwiośnie.

Wierzyć się nie chce, ale oto znajdujemy się już wyraźnie w drugiej połówce miesiąca luty. A dzisiaj przeżywamy trzeci dzień kolejnego tygodnia. Mamy nadzieję, że przez minione 2 weekendowe dni wypoczęliśmy na tyle, by mieć siły fizyczne i psychiczne na caluśki tydzień pracy. I nie powinno to dziwić nikogo, bowiem nie żyjemy po to by pracować, tylko pracujemy po to by żyć. Wtedy nasze życie nabiera sensu który powinno wraz z sobą nieść. Tyle tylko, że mijający czas mknie w szaleńczym tempie a my poddajemy się temu rytmowi. Poddajemy się i bardzo często wielu z nas zapomina o wielu ważnych życiowych sprawach dotyczących nas samych, naszych rodzin, przyjaciół, znajomych, czy też sąsiadów. Czy my potrafimy temu się oprzeć? Czy potrafimy oszalały świat przestawić na właściwe tory? Niech te pytania pozostaną bez naszej odpowiedzi, a każdy z naszych czytelników niech sam sobie na nie odpowie. I najważniejsze – niech z własnego życia wyciągnie właściwe wnioski.

Serdecznie witamy naszych czytelników w środę 19 lutego br. – w 60 dniu kalendarzowej zimy. Dzisiejszy dzień jest 50 dniem roku, a do jego końca pozostało więc 316 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 60 dzień tegorocznej kalendarzowej zimy, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +1oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +8oC, w tej chwili wynosi około +4oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +6oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 749 – 746 mmHg, wiatr osiągnie siłę 5 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 74 – 63%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 06.16, zaś zmierzch około godz.: 17.43.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 6.50 zajdzie natomiast o godz. 17.10 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 10 godzin i 20 minut. Noc będzie więc miała 13 godzin i 40 minut. Dzisiejszy dzień jest już 2 godziny i 18 minut dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że dzień jest krótszy od nocy dokładnie o 3 godziny i 28 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  ostatnia kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund. 19 luty jest krótszy od najdłuższego dnia o 6 godzin, 2 minuty i 17 sekund i dłuższy od najkrótszego o 2 godziny,17 minut i 48 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Arnold, Konrad, Barbacy i Barbat. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny  bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Najbardziej egoistyczne prośby są w jakimś sensie najszczersze”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,W Świętego Konrada, zima nie rada”.

Pogoda w ostatnich kilku dniach upoważnia nas do stwierdzenia, że oto mamy Przedwiośnie, pomimo, że w kalendarzu nadal trwa zima. Jak Bóg da, to już niedługo przyjdzie nam powitać Wiosnę, tą w kalendarzu na pewno, a czy i kiedy zawita ona również do nas na dworze zobaczymy? Mamy bowiem w pamięci nasze doświadczenia sprzed 7 lat, kiedy to na wiosenne święta sypnęło śniegiem i chłodem. Mamy nadzieję, że w tym roku będzie inaczej, czyli wiosennie i cieplutko. Dzisiaj czarujemy całą tegoroczną pogodę, zapowiadamy, że będzie tak jak przystało – przedwiośnie, wiosna i lato. Każda z tych pór będzie piękna i książkowa.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej środy.

Redakcja