czwartek , 11 lipiec 2024
Home » Aktualności » W nocy przymroziło w sposób znaczny. Święta coraz bliżej.

W nocy przymroziło w sposób znaczny. Święta coraz bliżej.

Pierwszy tydzień adwentu jest już zdecydowanie za nami. Tym samym przeżywamy drugi tydzień Adwentu. Do końca bieżącego roku mamy około 3 tygodnie. Widzimy więc w jak szybkim tempie nadchodzą święta i nowy rok. Od świąt dzieli nas już mniej niż 2 tygodnie. Niestety, biorąc pod uwagę naszą dzisiejszą wiedzę, nie możemy na święta Bożego Narodzenia obiecać konkretnej pogody. Każdy kolejny upływający dzień taką prognozę będzie uprawdopodobniał, bądź też zmieniał. Póki co, nie traćmy nadziei, że święta będą białe i mroźne bowiem przez 2 tygodnie może się jeszcze wiele zmienić. Taka a nie inna prognoza pogody nie powinna jednak wyhamować naszych przygotowań do świąt. A na nie mamy coraz mniej czasu.

Póki co pogodę mamy jak każdy widzi. Biorąc pod uwagę fakt, że temperatura nocą jest na wyraźnym ,,minusie”, może się okazać, że nagle opady deszczu mogą przejść w śnieg. Serdecznie witamy naszych czytelników i życzymy miłego oraz radosnego dnia.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Serdecznie witamy naszych czytelników w środę 11 grudnia br. w 80 dniu kalendarzowej jesieni. Dzisiejszy dzień jest 345 dniem roku, do jego końca pozostało więc dokładnie 20 dni.

Przeżywamy 80 dzień tegorocznej kalendarzowej jesieni, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około -7oC.  W trakcie dnia podniesie się do około +2oC, w tej chwili wynosi  około +1oC. Temperatura odczuwalna może wynosić -1oC!!! Dzień jest słoneczny ale bardzo chłodny. Ciśnienie atmosferyczne idzie lekko w górę i wynosić będzie w granicach 750 – 744 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 – 3 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 90 – 56%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 06.56, zaś zmierzch około godz.: 16.21.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.35 zajdzie natomiast o godz. 15.44 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 8 godzin i 9 minut. Noc będzie więc miała 15 godzin i 51 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 0 godzin i 6 minut. Widać więc, że noc jest już dłuższa od dnia o 7 godzin i 42 minuty. Księżyc znajduje się w fazie – pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 11 grudnia jest krótszy od najdłuższego dnia o 8 godzin i 14 minut, 48 sekund i dłuższy od najkrótszego o 0 godzin, 5 minut i 17 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Stefan, Damazy, Waldemar, Wojmir i Wilburga. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny  bukiet jesiennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Bezwzględne zło wywołuje konieczność istnienia bezwzględnego dobra”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Lepsza chuda zgoda niż tłusta sprawa”.

Takie mamy ostatnio dni, że pogoda raczej przypomina nam jeszcze jesień. Tak było za wyjątkiem dzisiejszego poranka, kiedy to chwycił dosyć silny mróz. Tymczasem zima nadchodzi. Co prawda, póki co ta kalendarzowa, ale chciało by się, by przynajmniej Boże Narodzenie, okres między świąteczny i Nowy Rok były białe. Tego jednak nikt nam nie zapewni. W niektórych prognozach pogody meteorologowie doszukują się na święta białego puchu, ale nikt z nich za to głowy nie da. My tym bardziej.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej środy.    Redakcja