piątek , 24 maj 2024
Home » Aktualności » Przygotujcie się na obcowanie z piaskiem z nad Sahary!

Przygotujcie się na obcowanie z piaskiem z nad Sahary!

Jak donosi portal twojapogoda.pl dzisiaj piasek z Sahary może dotrzeć do naszego regionu. Portal pisze – Nie zdziwcie się, gdy Wasze samochody będą oblepione żółtym pyłem. Wraz z deszczem może spaść bowiem piasek pochodzący z Sahary.

Jak podaje portal twojapogoda.pl, porywiste wiatry szalejące nad rozległymi obszarami zachodniej Sahary unoszą w powietrze tony pustynnego pyłu i piasku, a następnie przenoszą je na północ, nad wodami Morza Śródziemnego w kierunku Hiszpanii i Włoch.

– W ciągu kilku następnych dni ilości saharyjskiego pyłu będą wysoko w powietrzu na tyle duże, aby niebo nad krajami zachodniej i południowej Europy, od Wysp Brytyjskich przez Francję i Hiszpanię po Włochy, kraje bałkańskie i Grecję, zaczęło zmieniać barwę z lazurowej na żółto-pomarańczową, szczególnie o wschodzie i zachodzie Słońca – czytamy.

Jutro z kolei (23 kwietnia) chmura pyłu dotrze do południowej Polski, a w środę obejmie już cały nasz kraj. – Drobne ziarenka piasku zaczną spadać na ziemię wraz z deszczem, którego w tym czasie spodziewamy się w województwach południowych, zachodnich i centralnych – podaje portal pogodowy.

INFO: twojapogoda.pl

Redakcja