niedziela , 24 wrzesień 2023
Home » Aktualności » Ten wandal popamięta!

Ten wandal popamięta!

Policjanci z Komisariatu Policji w Kuźni Raciborskiej zatrzymali 28-letniego mężczyznę, który w połowie czerwca br. dokonał uszkodzenia specjalistycznych pojazdów do pracy w lesie. Spowodowane przez sprawcę szkody oszacowano na kwotę 17 tysięcy złotych na szkodę mieszkańca powiatu Strzeleckiego. Za to przestępstwo sprawcy grozi teraz do 5 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w nocy z 18 na 19 czerwca br. na terenie lasu znajdującego się w Kuźni Raciborskiej przy ulicy Mikołaja Reja. Sprawca przeciął przewody elektryczne i elektroniczne oraz wsypał piasek do rur wydechowych pojazdów specjalistycznych do pracy w lesie, tzw “Harwester” i “Forwarder”. Śledczy po przyjętym zgłoszeniu zabezpieczyli ślady przestępstwa, następnie prowadzili szereg czynności mających na celu ustalenie i zatrzymanie wandala.

Poczynione ustalenia pozwoliły w dniu wczorajszym trafnie wytypować sprawcę, u którego w miejscu zamieszkania zabezpieczono ślady pozwalające powiązać go z miejscem przestępstwa. 28-letni mieszkaniec powiatu raciborskiego usłyszał już zarzut zniszczenia mienia a o jego dalszym losie zadecyduje Sąd. Teraz grozi mu nawet 5 lat pobytu w więzieniu.

Autor: KPP Racibórz.

Redakcja