wtorek , 16 lipiec 2024
Home » Aktualności » Taki był niedzielny festyn w podstawówce.

Taki był niedzielny festyn w podstawówce.

W minioną niedzielę w rudzkiej szkole odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka. Tradycją jest, że każdy szkolny festyn to przede wszystkim występy artystyczne uczniów podsumowujące cały rok pracy. Nie inaczej było tym razem!

Uczniowie klas I-III wraz ze swoimi wychowawczyniami przygotowali bardzo bogate programy artystyczne poświęcone różnorodnej tematyce. Uczniowie klas pierwszych recytowali i śpiewali o “ważnych sprawach” w życiu dziecka, program klasy II b był dedykowany rodzicom – “Dla Mamy i Taty”, klasa IIIa przygotowała spektakl słowno-muzyczny “Mój świat”, zaś klasa IIIb wystąpiła w programie “Świat wokół nas”.  Uczniowie klas piątych i siódmych przypomnieli, że 4 czerwca minęła 150-ta rocznica śmierci Stanisława Moniuszki – wspólnie z nauczycielem muzyki Krzysztofem Weingarthem przygotowali program artystyczny poświęcony twórczości tego wielkiego polskiego kompozytora. Nadia Tomiczek przedstawiła recytację w gwarze śląskiej “Bojka o Czerwonym Kapturku”. Uczeń klasy VIII Paweł Szczepaniak wraz ze swoją partnerką zaprezentował swoje nieprzeciętne umiejętności taneczne, zaś uczennica klasy VII Ewa Spyrka dała show w indywidualnym występie tanecznym.  Na festynie nie zabrakło występu gości z Ukrainy – uczennic i uczniów, którzy aktualnie uczą się w naszej szkole. “Czerwona Kalina” w ich wykonaniu wzbudziła prawdziwą burzę oklasków. Podsumowaniem występów była inscenizacja “Przystanek  wakacje!” przygotowana przez uczniów klasy IIa i IIc, którzy przypomnieli, że wakacje zbliżają się już wielkimi krokami.

Oprócz występów artystycznych dla każdego z uczestników rada rodziców przygotowała słodką niespodziankę – przepyszne lody i popcorn. Gości festynu na samym początku odwiedził książkowy Franklin. Dzieci miały do dyspozycji plac zabaw, boisko i cały plac szkolny. Rodzice mogli spędzić czas przy kawie i ciastku. Wszyscy świetnie się bawili pomimo tego, że zawiodła jedna z firm, która zobowiązała się do przygotowania atrakcji dla dzieci w postaci dmuchańców i innych urządzeń, które miały być do bezpłatnej dyspozycji wszystkich uczniów. Niestety czasami tak bywa, ale najważniejsze są oczywiście dobre humory, słoneczna pogoda i radość z wzajemnej obecności oraz kontaktów, które jeszcze nie tak dawno były mocno utrudnione. W imieniu wszystkich naszych gości serdecznie dziękujemy radzie rodziców za organizację festynu, nauczycielom za przygotowanie występów, a wszystkim wykonawcom za przepiękne występy, które dostarczyły  wielu wzruszeń i przeżyć.

*** INFO: https://zsorudy.szkolnastrona.pl/

*** Zdjęcia patrz: https://zsorudy.szkolnastrona.pl/a,403,festyn-szkolny-za-nami

Redakcja