wtorek , 16 lipiec 2024
Home » Aktualności » ,,Święty Ambroży, zimy przysporzy”. Witamy w sobotę.

,,Święty Ambroży, zimy przysporzy”. Witamy w sobotę.

kogutPrzeżywamy końcówkę I tygodnia Adwentu. Za sobą mamy już  listopad, za nami są również Barbórka i Św. Mikołaj. W tej chwili czas prowadzi nas już bezpośrednio do Bożego Narodzenia. Patrząc na kartki kalendarza widzimy, że tych roboczych dni do świąt pozostało zaledwie 16. Czas niestety ma to do siebie, że biegnie nieubłaganie. Dodatkowo krótkie jesienne dni dodatkowo przyspieszają bieg dni. Ostatnie dni są w większości pochmurne bez słońca. Wszystko to może w sposób zdecydowany wpływać na nasze samopoczucie. Doprawdy w takich warunkach pogodowych ma prawo być złe. I trudno znaleźć na taką sytuację ,,lekarstwo”. Jedyna rada jaka ciśnie się na usta powinna brzmieć – starajmy się przebywać jak najwięcej na dworze na ,,świeżym” powietrzu. Tyle tylko, że o takie jest trudno. Wszechogarnia nas bowiem zalegający smog dymów z kominów. Mamy sobotę, więc każdy z nas powinien tak gospodarować siłami, by trochę pozostało ich na niedzielę. Tymczasem tak jak już na wstępie wspominaliśmy za sobą mamy już uroczystości związane ze Św. Mikołajem. A więc Barbórka i tegoroczny Św. Mikołaj są już za nami. Teraz prostą drogą zmierzamy już tylko do Wigilii i Świąt Bożego Narodzenia. Przed nami rozpościera się więc cudowny czas. Obyśmy spożytkowali go dobrze.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Serdecznie witamy naszych czytelników w sobotę 7 grudnia br. w 76 dniu kalendarzowej jesieni. Dzisiejszy dzień jest 341 dniem roku, do jego końca pozostały więc dokładnie 24 dni.

Przeżywamy 76 dzień tegorocznej kalendarzowej jesieni, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około -1oC.  W trakcie dnia podniesie się do około +6oC, w tej chwili wynosi  około +3oC. Temperatura odczuwalna może wynosić – 2oC!!! Dzień jest słoneczny ale chłodny. Ciśnienie atmosferyczne idzie w dół i wynosić będzie w granicach 744 – 741 mmHg, wiatr osiągnie siłę 8 – 9 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 81 – 63%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 06.52, zaś zmierzch około godz.: 16.22.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.31 zajdzie natomiast o godz. 15.44 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 8 godzin i 13 minut. Noc będzie więc miała 15 godzin i 47 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 0 godzin i 10 minut. Widać więc, że noc jest już dłuższa od dnia o 7 godzin i 34 minuty. Księżyc znajduje się w fazie – pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 7 grudnia jest krótszy od najdłuższego dnia o 8 godzin i 9 minut, 59 sekund i dłuższy od najkrótszego o 0 godzin, 10 minut i 6 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Ambroży, Marcin, Ninomysł, Agaton, Marcisław, Józefa, Polikarp, Zdziemił i Sabin. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny  bukiet jesiennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Bądź takim, abyś nie musiał czerwienić się sam przed sobą”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Święty Ambroży, zimy przysporzy”.

Za nami jest już znaczna część I tygodnia Adwentu. Oj, jak ten czas mknie nie bacząc na nasze błagalne wzdychanie – zwolnij! Niestety, nie zwolni a co najgorsze mija bezpowrotnie. Żadna chwila się już nigdy nie powtórzy. Żyjmy więc tak, aby każdą z nich przeżyć jak najlepiej się tylko da. Tego Państwu i sobie życzymy.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej soboty.    Redakcja