wtorek , 16 lipiec 2024
Home » Aktualności » Święta, święta – ponad wszystko!!!

Święta, święta – ponad wszystko!!!

Dla każdego chrześcijanina Święta Wielkanocne powinny być ,,świętem największym” w trakcie roku liturgicznego. Wtedy to, po dnia prześladowań i upokorzeń Jezus Chrystus został ukrzyżowany za ludzką niedoskonałość i ludzkie grzechy. To za ludzkość zawisł na krzyżu, gdzie zmarł. Na przestrzeni zaledwie kilku dni, przeżywamy skrajne uczucia: smutku i żalu po Męce Pańskiej, ukrzyżowaniu i złożeniu ciała Chrystusa do grobu, oraz radości po Jego Zmartwychwstaniu. Stało się tak, jak zapowiadał: trzeciego dnia zmartwychwstał. Pokonał śmierć i szatana, dał ludzkości dowód na życie wieczne.

Niech Święta Wielkanocne staną się dla nas potwierdzeniem na to, że nic się nie kończy i w chwili naszej ziemskiej śmierci, zaczyna się życie wieczne w krainie szczęśliwości. Niech więc te Święta, począwszy od Wielkiego Czwartku, poprzez Wielki Piątek, Wielką Sobotę i dwa dni Wielkanocy, będą dla nas okresem wielkiej radości i szczęścia osobistego.

W tej radości i szczęściu spełniajmy również nasze powinności wobec tradycji tych Świąt. Przeżywajmy więc Komunię Wielkanocną, święcenie potraw, całowanie Jezusa na krzyżu, szczególne przeżywanie czasu od ,,zawiązania dzwonów” aż do ich ,,rozwiązania”.

Niech na naszych stołach nie zabraknie święconych potraw, jajka wielkanocnego, sernika, itd. Przeżywajmy również tradycję ,,Lanego Poniedziałku” i obdarowywania drobnymi prezentami młodzieńców którzy tą tradycję kultywują. Nie zamykajmy przed nimi swoich domów i serc, gdyż w tym roku możemy się już wzajemnie odwiedzać. Niech tak się stanie, by w ten sposób nie niszczyć naszej tradycji; tradycji która przetrwała tysiąclecia i musi trwać na wieki.

Świąteczne chwile starajmy się spędzić na łonie swojej najbliższej rodziny ( pośród domowników ). uważajmy jednak na bardzo duże zbiorowiska ludzkie.  Zachęcamy usilnie do tego by ponad wszystko postawić swoje i innych zdrowie oraz życie. Zapewniamy, że Zmartwychwstały Chrystus zawita do każdego naszego domu i mieszkania, stanie się jednak tak tylko wtedy kiedy my tego zapragniemy.

Redakcja