środa , 19 czerwiec 2024
Home » Aktualności » Stare Opactwo w Rudach zaprasza na koncert prof. Juliana Gembalskiego.

Stare Opactwo w Rudach zaprasza na koncert prof. Juliana Gembalskiego.

18 października w Rudach odbędzie się jedyny w tegorocznej edycji Muzyki w Starym Opactwie koncert organowy. Wystąpi prof. Julian Gembalski.

„Nie przesądzajmy sprawy w sposób ostateczny – jeśli tylko choć jeden, październikowy koncert okazałby się możliwy do przeprowadzenia w normalnych już warunkach, szansę tę wykorzystamy, o czym też Państwa niezwłocznie poinformujemy” – zapewnialiśmy w majowej notatce odwołującej z powodu epidemii tegoroczną edycję „Muzyki w starym opactwie”. I oto nasze gorące pragnienie ziściło się – październikowy koncert, który w zwyczajnych warunkach byłby podsumowaniem jubileuszowego cyklu, a w sytuacji narzuconej nam przez złośliwego wirusa będzie koncertem jedynym, został zaplanowany. Odbędzie się dnia 18 października w rudzkiej bazylice a zagra dla Państwa Prof. Julian Gembalski, wirtuoz organów o międzynarodowej renomie, jeden z najlepszych współczesnych improwizatorów, tym bliższy naszym słuchaczom, że rodem i pracą zawodową związany ze Śląskiem (Akademia Muzyczna w Katowicach).

Zapraszamy Państwa na to artystyczno-duchowe wydarzenie równie serdecznie, jak serdecznie się cieszymy z ofiarowanej nam przez Boga szansy jego zaistnienia. Oby już nic nie przeszkodziło w realizacji naszych planów. Przeżyjmy piękne spotkanie z muzyką, zwłaszcza że w tym roku tak niewiele mieliśmy okazji do takich przeżyć.

Nie zabraknie motywu papieskiego, który zawsze październikowym koncertom towarzyszy, a w tym roku jest dodatkowo wzmocniony przez setną rocznicę urodzin naszego wielkiego Rodaka. Spróbujmy choć w pewnym stopniu wynagrodzić mu to wszystko, co w planach rocznicowych zniweczyła pandemia.

Do zobaczenia w Rudach dnia 18 października 2020 roku o godz. 17.00.

Redakcja