piątek , 23 luty 2024
Home » Aktualności » Sprawy Gminy » Przeżywamy 3 dniowe ocieplenie. Potem nadejdzie 4 dniowy chłód.

Przeżywamy 3 dniowe ocieplenie. Potem nadejdzie 4 dniowy chłód.

Witamy w kolejnym dniu narodowej kwarantanny w poświąteczny wtorek. Przeżywamy 10 dzień miesiąca kwietnia roku AD 2021! Jak można było się spodziewać – w kolejne dni koronawirus nie daje za wygraną. Atakuje nas cały czas z wielką siłą. A ostatnio osiąga ekstremalne i rekordowe wymiary. Ciągle zdiagnozowani zostają kolejni zakażeni wirusem, rozszerza się również grono osób poddanych przymusowej kwarantannie. Tak jednak będzie przez kolejne dni. Jak długo? Trudno na takie pytanie dzisiaj odpowiedzieć. Tygodnie? Miesiące? A może całe lata? Bóg jeden raczy wiedzieć. Z całą pewnością przed nami staje ciężka jesień i zima. W kolejnym dniu mamy wykrytych nowych zachorowań na koronawirusa – 24 856!!! Aktualne statystyki ( sobota rano ) dla Polski wyglądają KATASTROFALNIE i coraz bardziej źle: 2 552 898  potwierdzonych zachorowań, dotychczas śmierć poniosło 58 186 osób! Przybyło: 749 zmarłych!!! Widzimy więc że koronawirus rozprzestrzenia się w Polsce nadal i to ze zdwojoną siłą. Nadal umierają osoby zarażone wirusem. Takie są dane oficjalne, jaki wymiar mają statystyki nieoficjalne Bóg jeden wie!

W Polsce, jak i w całej Europie trwa więc stan epidemii. Liczba wykrytych zachorowań utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie a nawet ponownie wzrasta. Końca epidemii nie widać. Ten fakt niesie za sobą dużo poważnych konsekwencji i obowiązków. W związku z tym po raz kolejny namawiamy wszystkich do tego by poddać się odgórnym nakazom związanym z zabezpieczeniem się przed możliwością zainfekowania. Mamy głęboką nadzieję, że te nasze działania przyniosą pozytywny rezultat. Stanie się tak jednak tylko wtedy, kiedy każdy z nas wywiąże się z obowiązku. Z całą pewnością nie zaszkodzi dodatkowo zadbać o swoje i innych zdrowie, poprzez utrzymanie rygorów stawianych przez specjalistów. Kto tylko może, niech pozostanie w domu i za żadne skarby nie otwiera drzwi koronawirusowi! Nikt bowiem lepiej nie zadba o nas samych niż my sami o siebie. W przestrzeniach publicznych starajmy się bezwzględnie odseparować od ewentualnych chorych poprzez noszenie maseczki, rękawiczek oraz zachowajmy niezbędny dystans pomiędzy osobami.

*** Przypominamy wszystkim naszym czytelnikom ponad wszystko: kolejny dzień postarajmy się spędzić w rygorze nakazanej narodowej kwarantanny. Stosujmy bezwzględnie w obiektach publicznych maski, myjmy ręce i zachowujmy bezpieczną odległość pomiędzy osobami.

*** Tydzień temu przeżywaliśmy święta Zmartwychwstania Pańskiego. A dzisiaj jesteśmy już tydzień dalej. I jak tu nie mówić, że czas mija niczym oka mgnienie. Mamy sobotę z piękną pogodą, tyle tylko, że dosyć mocno wieje chłodny wiatr. Ale jest o’key. Taka pogoda sprawiła, że od razu zapełniły się ścieżki spacerowe w parku i lasach a także nasze podwórka i ogródki. Nie ma się co dziwić, wszakże czekamy na piękna i ciepłą wiosnę.

*** I rzecz najważniejsza w temacie koronawirusa – nie dawajmy wiary szarlatanom żyjącym wokół nas którzy nie dają wiary w koronawirusa, tym samym lekceważąc nasze zdrowie i życie. W ślad za tym ignorują wszelkie obostrzenia i nakazy. Szkoda tylko, że takie osoby nietrudno znaleźć pośród osób które zaliczane powinny być do osób o znaczącym zaufaniu publicznym. Niestety, wielu z nich nas zdradziło i robi to nadal, tylko i wyłącznie w swoim partykularnym interesie. Na głębszą ocenę tej kwestii przyjdzie jednak właściwy moment. Wcześniej czy później owi szarlatani będą chcieli spojrzeć nam w oczy! Niestety, nie będą mieli moralnego prawa by to czynić. Dlatego już dzisiaj dawajmy stanowczy odpór tego typu postawom i praktykom. Izolujmy się od nich i ich praktyk nade wszystko.

*** I dobra wiadomość – dzisiejszy dzień jest już dłuższy od najkrótszego dnia w roku o 5 godzin, 27 minut i 34 sekundy!!!!

Serdecznie witamy naszych czytelników w sobotę 10 kwietnia br. – w 21 dniu astronomicznej wiosny. Dzisiejszy dzień jest 99 dniem roku, a do jego końca pozostały 266 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 21 dzień tegorocznej astronomicznej wiosny, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb oraz aktualnych warunków atmosferycznych.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +3oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +15oC, w tej chwili wynosi około +9oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +14oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 745 – 744 mmHg, wiatr osiągnie siłę 5 – 7 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 69 – 52%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 05.27, zaś zmierzch około godz.: 20.06.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 6.03 zajdzie natomiast o godz. 19.32 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 13 godzin i 29 minut. Noc będzie więc miała 10 godzin i 31 minut. Dzisiejszy dzień jest 2 godziny, 52 minuty i 31 sekund krótszy od najdłuższego dnia roku. Widać więc, że dzień jest dłuższy od nocy dokładnie o 2 godziny i 58 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  ostatnia kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2020 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund.

10 kwietnia jest krótszy od najdłuższego dnia o 2 godziny, 52 minuty i 31 sekund i dłuższy od najkrótszego o 5 godzin, 27 minut i 34 sekundy.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Antoni, Apoloniusz, Daniel, Ezechiel, Brodzisław, Henryk, Magda, Magdalena, Makary, Małgorzata, Marek, Michał i Pompejusz. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet wiosennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Bieda samotnemu, bo gdy upadnie nie ma, komu go podźwignąć”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Kwiecień co deszczem rosi, wiele owoców przynosi”.

Trwająca od 21 dni wiosna jest coraz bardziej klarowna. Tak na dobrą sprawę ciepłych dni w tym okresie mieliśmy kilka, bardzo ciepłych może 3 lub 4 dni. Z utęsknieniem jednak czekamy na ustabilizowanie się pogody na znośnym ciepłym poziomie. Czekamy również na tak potrzebne opady deszczu. W przeciwnym bowiem przypadku przyroda się ,,udusi”. Deszczu potrzebujemy my, ale nade wszystko cała otaczająca nas przyroda. Dla niej ciepła i wilgotna wiosna to podstawa dobrej i terminowej wegetacji. Patrząc jednak na długoterminowe prognozy pogody do końca kwietnia wielkich zmian nie widać.

Pamiętajmy: #Zostanwdomu!

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej soboty.

Redakcja