środa , 8 luty 2023
Home » Aktualności » Sprawy Gminy » Od świąt dzieli nas nieco ponad tydzień.

Od świąt dzieli nas nieco ponad tydzień.

Przeżywamy pierwszy pełny kwietniowy tydzień. Poprzedza on bezpośrednio Wielki Tydzień. Tak, tak już za kilka dni wejdziemy w ścisły okres poprzedzający tegoroczne wiosenne święta wielkanocne. Do świąt mamy więc już niewiele czasu i najwyższa pora aby do tych świąt czynić przygotowania. Te duchowe i te materialne.

Niestety taka jest ta magia czasu, że on biegnie pomimo naszych błagalnych próśb, by wyhamował. W tym miejscu nie ma co ukrywać – chcemy ładnej pogodnej i ciepłej wiosny. Ale by ona taka była potrzebny jest również deszcz. Bez niego nie ma szansy na poprawną wegetacje przyrody. Może wiec dla opadów zarezerwujemy późny wieczór i noc.

Tymczasem w kalendarzu wiosna trwa w najlepsze. Po oczekiwanym ociepleniu gwałtownie powinna ruszyć wegetacja w przyrodzie. Nawet się nie spostrzeżemy, a lada dzień trzeba będzie przeprosić się z kosiarką i robić swoje. Miłego dzionka życzymy.

 Za porannym oknem mamy w miarę pogodny dzień.

W kalendarzu mamy już 42 dzień barbarzyńskiej agresji Rosji na Ukrainę. Jak możemy zaobserwować w środkach masowego przekazu agresorzy pokazują całemu światu z jaki zbrodniami wojennymi Rosji mamy do czynienia. O szczegółach piszemy w naszym odrębnym cyklicznym materiale – ,,Wojna Rosji z Ukrainą – Live”.

Serdecznie witamy naszych czytelników w środę 6 kwietnia br. – w 17 dniu kalendarzowej wiosny. Dzisiejszy dzień jest 96 dniem roku, a do jego końca pozostało więc 269 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 17 dzień tegorocznej kalendarzowej wiosny, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +5oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +13oC, w tej chwili wynosi około +7oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +15oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 735 – 737 mmHg, wiatr osiągnie siłę 6 – 7 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 63 – 89%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 05.37, zaś zmierzch około godz.: 19.59.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 6.10 zajdzie natomiast o godz. 19.25 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 13 godzin i 15 minut. Noc będzie więc miała 10 godzin i 45 minut. Dzisiejszy dzień jest 3 godziny i 8 minut krótszy od najdłuższego dnia roku. Widać więc, że dzień jest już dłuższy od najkrótszego dnia o 5 godzin i 11 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  pierwsza kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2022 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Celestyna, Izolda, Wilhelm  oraz  Ada, Adam, Diogenes, Filaret, Ireneusz, Katarzyna, Marcelin, Michał, Notger, Notker, Piotr, Piotra, Platonida, Prudencjusz, Sieciesława, Świętobor, Tymoteusz, Zachary, Zachariasz, Zefiryn.

Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet wiosennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Bez pracy nie ma życia – to jest dobrze, pięknie i to jest nasz przydział życiowy”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Gdy kwiecień chmurny, a maj z wiatrami, rok żyzny przed nami”.

Coraz bliżej mamy do świąt Wielkanocy. Dzielą nas od nich już tylko dni. Przedświąteczny czas minie bardzo szybko. Nawet się nie obrócimy a trzeba będzie zasiąść do świątecznego stołu. Oby tylko do tego czasu zima odeszła już w niepamięć. Miejmy nadzieję, że tak się stanie.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy mimo wszystko pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej środy.

Redakcja