niedziela , 29 styczeń 2023
Home » Aktualności » Sprawy Gminy » Już za tydzień rozpoczniemy wielkie świętowanie.

Już za tydzień rozpoczniemy wielkie świętowanie.

Przeżywamy pierwszy pełny kwietniowy tydzień. Poprzedza on bezpośrednio Wielki Tydzień. Tak, tak już za kilka dni wejdziemy w ścisły okres poprzedzający tegoroczne wiosenne święta wielkanocne. Do świąt mamy więc już niewiele czasu i najwyższa pora aby do tych świąt czynić przygotowania. Te duchowe i te materialne.

Niestety taka jest ta magia czasu, że on biegnie pomimo naszych błagalnych próśb, by wyhamował. W tym miejscu nie ma co ukrywać – chcemy ładnej pogodnej i ciepłej wiosny. Ale by ona taka była potrzebny jest również deszcz. Bez niego nie ma szansy na poprawną wegetacje przyrody. Może więc dla opadów zarezerwujemy późny wieczór i noc.

Tymczasem w kalendarzu wiosna trwa w najlepsze. Po oczekiwanym ociepleniu gwałtownie powinna ruszyć wegetacja w przyrodzie. Nawet się nie spostrzeżemy, a lada dzień trzeba będzie przeprosić się z kosiarką i robić swoje. Miłego dzionka życzymy.

Za porannym oknem mamy pogodny dzień.

W kalendarzu mamy już 43 dzień barbarzyńskiej agresji Rosji na Ukrainę. Jak możemy zaobserwować w środkach masowego przekazu agresorzy pokazują całemu światu z jaki zbrodniami wojennymi Rosji mamy do czynienia. O szczegółach piszemy w naszym odrębnym cyklicznym materiale – ,,Wojna Rosji z Ukrainą – Live”.

Serdecznie witamy naszych czytelników w czwartek 7 kwietnia br. – w 18 dniu kalendarzowej wiosny. Dzisiejszy dzień jest 97 dniem roku, a do jego końca pozostało więc 268 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 18 dzień tegorocznej kalendarzowej wiosny, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +9oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +16oC, w tej chwili wynosi około +11oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +18oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 728 – 734 mmHg, wiatr osiągnie siłę 4 – 8 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 53 – 83%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 05.35, zaś zmierzch około godz.: 20.00.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 6.08 zajdzie natomiast o godz. 19.27 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 13 godzin i 19 minut. Noc będzie więc miała 10 godzin i 41 minut. Dzisiejszy dzień jest 3 godziny i 4 minuty krótszy od najdłuższego dnia roku. Widać więc, że dzień jest już dłuższy od najkrótszego dnia o 5 godzin i 15 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  pierwsza kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2022 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Donat, Herman, Asumpta, Epifaniusz, Hegezyp, Jan Chrzciciel, Józef, Krystian, Maria, Przecław, Przedsław.

Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet wiosennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Daj każdemu dniu szanse stania się najpiękniejszym w całym twoim życiu”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”.

Coraz bliżej mamy do świąt Wielkanocy. Dzielą nas od nich już tylko dni. Przedświąteczny czas minie bardzo szybko. Nawet się nie obrócimy a trzeba będzie zasiąść do świątecznego stołu. Oby tylko do tego czasu zima odeszła już w niepamięć. Miejmy nadzieję, że tak się stanie.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy mimo wszystko pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego czwartku.

Redakcja