niedziela , 16 Maj 2021
Home » Aktualności » Rozpoczynamy poświąteczny tydzień.

Rozpoczynamy poświąteczny tydzień.

Witamy w kolejnym dniu narodowej kwarantanny w poświąteczny wtorek. Przeżywamy 4 dzień miesiąca maj roku AD 2021! Jak można było się spodziewać – w kolejne dni koronawirus nie daje za wygraną. Atakuje nas cały czas z wielką siłą. A ostatnio osiąga ekstremalne i rekordowe wymiary. Ciągle zdiagnozowani zostają kolejni zakażeni wirusem, rozszerza się również grono osób poddanych przymusowej kwarantannie. Tak jednak będzie przez kolejne dni. Jak długo? Trudno na takie pytanie dzisiaj odpowiedzieć. Tygodnie? Miesiące? A może całe lata? Bóg jeden raczy wiedzieć. Z całą pewnością przed nami staje ciężka jesień i zima. W kolejnym dniu mamy wykrytych nowych zachorowań na koronawirusa – 2 296!!! Aktualne statystyki ( poniedziałek rano) dla Polski wyglądają KATASTROFALNIE i coraz bardziej źle: 2 808 052 potwierdzonych zachorowań, dotychczas śmierć poniosły 68 133 osoby! Przybyło: 28 zmarłych!!! Widzimy więc że koronawirus rozprzestrzenia się w Polsce nadal i to ze zdwojoną siłą. Nadal umierają osoby zarażone wirusem. Takie są dane oficjalne, jaki wymiar mają statystyki nieoficjalne Bóg jeden wie!

W Polsce, jak i w całej Europie trwa więc stan epidemii. Liczba wykrytych zachorowań utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie a nawet ponownie wzrasta. Końca epidemii nie widać. Ten fakt niesie za sobą dużo poważnych konsekwencji i obowiązków. W związku z tym po raz kolejny namawiamy wszystkich do tego by poddać się odgórnym nakazom związanym z zabezpieczeniem się przed możliwością zainfekowania. Mamy głęboką nadzieję, że te nasze działania przyniosą pozytywny rezultat. Stanie się tak jednak tylko wtedy, kiedy każdy z nas wywiąże się z obowiązku. Z całą pewnością nie zaszkodzi dodatkowo zadbać o swoje i innych zdrowie, poprzez utrzymanie rygorów stawianych przez specjalistów. Kto tylko może, niech pozostanie w domu i za żadne skarby nie otwiera drzwi koronawirusowi! Nikt bowiem lepiej nie zadba o nas samych niż my sami o siebie. W przestrzeniach publicznych starajmy się bezwzględnie odseparować od ewentualnych chorych poprzez noszenie maseczki, rękawiczek oraz zachowajmy niezbędny dystans pomiędzy osobami.

*** Przypominamy wszystkim naszym czytelnikom ponad wszystko: kolejny dzień postarajmy się spędzić w rygorze nakazanej narodowej kwarantanny. Stosujmy bezwzględnie w obiektach publicznych maski, myjmy ręce i zachowujmy bezpieczną odległość pomiędzy osobami.

*** Przed nami pierwszy roboczy dzień nowego tygodnia i wielu z nas wróciło do pracy zawodowej. Taka jest jednak kolej rzeczy. Nie samym wypoczynkiem człowiek przecież żyje.

Tymczasem miesiąc maj rozkręca nam się już na dobre, ani się nie obrócimy a w kalendarzu będziemy mieli 3 zimnych ogrodników i zimną Zośkę. Potem, zgodnie z tym co mówi ugruntowana ludowa prawda, powinno być już tylko ciepło, a pogoda przypominać ma już nawet tą z okresu lata. Miejmy nadzieję, że tak właśnie będzie w bieżącym roku. Cały czas jednak spoglądać będziemy w stronę nieba i prosić o tak potrzebną dobrą pogodę.

Nie zapominajmy również o nałożonym na nas rygorze kwarantanny związanej z zagrożeniem koronawirusa.

*** I rzecz najważniejsza w temacie koronawirusa – nadal nie dawajmy wiary szarlatanom żyjącym wokół nas którzy nie dają wiary w koronawirusa, tym samym lekceważąc nasze zdrowie i życie. W ślad za tym ignorują wszelkie obostrzenia i nakazy. Szkoda tylko, że takie osoby nietrudno znaleźć pośród osób które zaliczane powinny być do osób o znaczącym zaufaniu publicznym. Niestety, wielu z nich nas zdradziło i robi to nadal, tylko i wyłącznie w swoim partykularnym interesie. Na głębszą ocenę tej kwestii przyjdzie jednak właściwy moment. Wcześniej czy później owi szarlatani będą chcieli spojrzeć nam w oczy! Niestety, nie będą mieli moralnego prawa by to czynić. Dlatego już dzisiaj dawajmy stanowczy odpór tego typu postawom i praktykom. Izolujmy się od nich i ich praktyk nade wszystko.

*** I dobra wiadomość – dzisiejszy dzień jest już dłuższy od najkrótszego dnia w roku o 6 godzin, 5 minut i 18 sekund!!!!

Serdecznie witamy naszych czytelników we wtorek 4 maja br. – w 44 dniu astronomicznej wiosny. Dzisiejszy dzień jest 123 dniem roku, a do jego końca pozostały 242 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 44 dzień tegorocznej astronomicznej wiosny, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb oraz aktualnych warunków atmosferycznych.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +1oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +15oC, w tej chwili wynosi około +10oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +15oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 746 – 739 mmHg, wiatr osiągnie siłę 3 – 9 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 78 – 58%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 04.37, zaś zmierzch około godz.: 20.47.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 5.16 zajdzie natomiast o godz. 20.10 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 14 godzin i 54 minuty. Noc będzie więc miała 9 godzin i 6 minut. Dzisiejszy dzień jest 1 godzinę, 41 minut i 53 sekundy krótszy od najdłuższego dnia roku. Widać więc, że dzień jest dłuższy od nocy dokładnie o 5 godzin i 22 minuty. Księżyc znajduje się w fazie –  ostatnia kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2020 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund.

4 maja jest krótszy od najdłuższego dnia o 1 godzinę, 28 minut i 47 sekund i dłuższy od najkrótszego o 6 godzin, 5 minut i 18 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Antonia, Florian, Grzegorz, January, Michał, Monika i Paulin. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet wiosennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Koncentruj się bardziej na własnym charakterze niż na własnej reputacji, ponieważ charakter stanowi o tym, kim naprawdę jesteś, a reputacja to jedynie to, kim jesteś w oczach innych ludzi”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Gdy kukułka kuka w maju, spodziewaj się urodzaju”.

Tegoroczny weekend majowego mamy już za sobą. Miesiąc maj rozkręca się na dobre. Mamy wiarę tego, że będzie to miesiąc na miarę dawnych majów, a więc bardzo pogodny i ciepły z koniecznymi i niezbędnymi opadami deszczu potrzebnymi do wegetacji roślin. Jakby nie patrzeć na kalendarz, to zauważamy, że za około półtorej miesiąca letnie wakacje. Ach ten czas, umyka jak mgnienie oka! Pozostaje jednak jedno zasadnicze pytanie – jakie te wakacje będą ze względu na zagrożenie koronawirusem?

Pamiętajmy: #Zostanwdomu!

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego wtorku.

Redakcja