środa , 10 lipiec 2024
Home » Aktualności » Przeżywamy Sylwestra AD 2021. Bieżący rok dobiega więc końca.

Przeżywamy Sylwestra AD 2021. Bieżący rok dobiega więc końca.

Bilety na koncerty i spektakle znajdziesz na pik.plus : Grafika pik.plus

Przeżywamy 31 dzień miesiąca grudzień 2021 r. Rok 2021 szybkimi krokami zmierza ku końcowi. Pozostały już zaledwie godziny. Piątek jest 10 dniem kalendarzowej Zimy. Za oknem mamy okres typowa jesień pomimo, że w kalendarzu widnieje zima. To ocieplenie potrwa minimum 2 tygodnie. A dzisiaj termometry nad ranem wskazywały tylko + 6oC!!!

Zwracamy również uwagę na to, że dzisiejszy dzień jest 1 minutę i 24 sekundy dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że dnia zaczęło wymiernie przybywać.

*** W zakresie czystości powietrza w naszym rejonie ( Rudy ) dzisiaj mamy stosunkowo czyste powietrze – https://airly.org/map/pl/#50.19102,18.44690,z14

Jak można było się spodziewać – w kolejne dni koronawirus nie daje za wygraną. Atakuje nas cały czas z wielką siłą. A ostatnio na powrót osiąga ekstremalne i rekordowe wymiary. Ciągle zdiagnozowani zostają kolejni zakażeni wirusem, rozszerza się również grono osób poddanych przymusowej kwarantannie i zmuszonych do leczenia w szpitalu. Tak jednak będzie przez kolejne dni. Jak długo? Trudno na takie pytanie dzisiaj odpowiedzieć. Tygodnie? Miesiące? A może całe lata? Bóg jeden raczy wiedzieć. Z całą pewnością przed nami staje ciężka zima a po niej wiosna. W kolejnym dniu trwania pandemii mamy – 13 601!!! wykrytych nowych zachorowań na koronawirusa. Aktualne statystyki ( piątek rano ) dla Polski wyglądają KATASTROFALNIE i coraz bardziej źle: 4 108 215  dotychczas potwierdzonych zachorowań, śmierć poniosło 97 054 osób! Przybyło: 638 zmarłych!!! ( są to dane za czwartek).

W coraz więcej krajach pojawia się nowa mutacja koronawirusa – Omikron. Od samego początku budzi on wielkie zaniepokojenie. Wykryto w nim 50 mutacji!!! Już teraz jest opisywany w mediach jako “prawdopodobnie najgorszy zidentyfikowany dotychczas wariant”.

Widzimy więc że koronawirus rozprzestrzenia się w Polsce i na świecie nadal i to ze zdwojoną siłą. Trwa IV fala zachorowań, nadal umierają osoby zarażone wirusem. Takie są dane oficjalne, jaki wymiar mają statystyki nieoficjalne Bóg jeden wie!

W Polsce, jak i w całej Europie trwa więc nadal stan epidemii. Liczba wykrytych zachorowań utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie a nawet okresowo wzrasta. Końca epidemii nie widać. Ten fakt niesie za sobą dużo poważnych konsekwencji i obowiązków. W związku z tym po raz kolejny namawiamy wszystkich do tego by poddać się odgórnym nakazom związanym z zabezpieczeniem się przed możliwością zainfekowania. Mamy głęboką nadzieję, że te nasze działania przyniosą pozytywny rezultat. Stanie się tak jednak tylko wtedy, kiedy każdy z nas wywiąże się z obowiązku. Na myśli mamy poddanie się szczepieniu przeciwko Covid. Z całą pewnością nie zaszkodzi również dodatkowo zadbać o swoje i innych zdrowie, poprzez utrzymanie rygorów stawianych przez specjalistów. Kto tylko może, niech pozostanie w domu i za żadne skarby nie otwiera drzwi koronawirusowi! Nikt bowiem lepiej nie zadba o nas samych niż my sami o siebie. W przestrzeniach publicznych starajmy się bezwzględnie odseparować od ewentualnych chorych poprzez noszenie maseczki, rękawiczek oraz zachowajmy niezbędny dystans pomiędzy osobami. Piętnujmy również łamanie powyższych obostrzeń i nakazów.

*** Od kilku godzin mamy Sylwestra a więc ostatni dzień 2021 r. W dniu dzisiejszym temperatura wyraźnie utrzymuje się w strefę temperatur ,,dodatnich”. Jak na zimę to jest bardzo ciepło. W godzinach wczesno-rannych słupek rtęci w dolinie Rudy był do poziomu plus +8°C. W ten oto sposób zanosi się na to, że Nowy Rok będziemy witać w mocno jesiennej scenerii. Bez śniegu i bez większego mrozu – to jest już pewne. Cieszymy się, że wspólnie z naszymi czytelnikami pomimo zagrożenia ze strony Covid-19 dotrwaliśmy w dobrym zdrowiu do ostatnich godzin Starego Roku. Redakcja www.znadRudy.pl planuje, że będzie towarzyszyć swoim czytelnikom cały dzisiejszy dzień ale również o północy, tak aby wspólnie pożegnać odchodzący rok i powitać nowy. Mamy nadzieję, że niezależnie od tego w jakiej formule i w jakim miejscu spędzać będziemy dzisiejszy wieczór i noc, każdy z nas będzie w tym okresie radosny a w Nowy Rok 2022 wejdziemy w dobrym zdrowiu i z nadzieją na kolejny dobry rok naszego życia. Tego naszym czytelnikom i sobie życzymy.

*** Dni mamy krótkie, wieczory i noce długie. Wszystko to sprzyja temu, że czas ,,umyka” jak gdyby szybciej. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta – bo mamy za dużo spraw które ogarnia każdy ,,zakątek” naszego życia. Również szybkimi krokami biegnie miesiąc grudzień. Widzimy więc w jak szybkim tempie wchodzimy na ostatnią prostą 2021 roku. Trochę szkoda, ale przecież przed nami kolejny 2022 rok z nowymi nadziejami i wyzwaniami.

Serdecznie witamy naszych czytelników w piątek 31 grudnia br. ( Sylwester ) – w 10 dniu kalendarzowej zimy. Dzisiejszy dzień jest 365 dniem roku, a do jego końca pozostały tylko godziny.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 10 dzień tegorocznej kalendarzowej zimy, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +7oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +10oC, w tej chwili wynosi około +8oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +8oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 745 – 746 mmHg, wiatr osiągnie siłę 3 – 5 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 95 – 86%, prawdopodobieństwo opadów 90%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 07.06, zaś zmierzch około godz.: 16.31.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.44 zajdzie natomiast o godz. 15.53 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 8 godzin, 8 minut i 47 sekund. Noc będzie więc miała 15 godzin, 51 minut i 13 sekund. Dzisiejszy dzień jest 0 godzin i 5 minut i 18 sekund dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że noc jest dłuższa od dnia dokładnie o 7 godzin i 46 minut i 11 sekund. Księżyc znajduje się w fazie –  ostatnia kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2021 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 29 sekund.

31 grudnia jest krótszy od najdłuższego dnia o 8 godzin, 14 minut i 47 sekund i dłuższy od najkrótszego o 0 godzin, 5 minut  i 18 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Melania, Sylwester, Sylwestra  oraz  Barbacjan, Donata, Katarzyna, Kolumba, Mariusz, Paulina, Saturnina, Sebastian, Tworzysław, Zotyk.

Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet kwiatów.

*** Motto dnia: ,,Śmierć nie jest kresem naszego istnienia – żyjemy w naszych dzieciach i następnych pokoleniach. Albowiem oni to dalej my, a nasze ciała to tylko zwiędłe liście na drzewie życia”.

*** Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Na Św. Sylwestra mroźno, zapowiedź na zimę mroźną”.

Już za kilkanaście ( kilka ) godzin będziemy żegnać stary i witać nowy rok. Wielu z nas najbliższą noc spędzi w domach – u siebie, znajomych, czy też swojej rodziny. Niezależnie od tego gdzie będziemy sylwestrową noc spędzaać, róbmy wszystko, aby były to godne pożegnania Starego Roku i godne przywitania Nowego Roku. To tak dla szacunku do wartości najwyższych. Cieszmy się, że dane nam będzie uczestniczyć w tym kolejnym niezwyczajnym wydarzeniu. Wielu bowiem naszym bliskim i znajomym nie jest to dane, gdyż oni już odeszli. Pamiętajmy dzisiaj również o nich zapalając na ich grobie świeczkę.

*** Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego piątku.

Redakcja