poniedziałek , 26 wrzesień 2022
Home » Aktualności » Przeżywamy najpiękniejszy weekend tego roku. Miłego dnia!

Przeżywamy najpiękniejszy weekend tego roku. Miłego dnia!

I tak oto od kilkunastu godzin dane jest nam przeżywać kolejny wiosenny weekend. Mamy bowiem sobotę. Za oknem mamy przecudowny, słoneczny i ciepły poranek. Wszystko to jest zapowiedzią wręcz kapitalnego dnia. Według zapowiedzi – ten weekend ma być najpiękniejszy z dotychczasowych w bieżącym roku. To wszystko jest przed nami w kolejnych godzinach weekendu a może i nieco dłużej.  Niestety kolejne dni mijają tak szybko, że trudno nad tym przemijaniem w sensowny sposób zapanować. Wydaje się, że jedynym skutecznym i efektywnym sposobem jest zwolnienie rytmu każdego przeżywanego dnia. Ileż bowiem można biec i biec do przodu? Tymczasem miesiąc maj biegnie nam już wyraźnie z górki i ani się nie obejrzymy a będziemy mieli czerwiec, a jeśli czerwiec to letnia kanikuła. Czy dajecie Państwo temu wiarę, że oto już za nieco ponad miesiąc szykować się będziemy do letniej kanikuły?

Zanim jednak to nastąpi, przeżywamy kolejny piękny majowy weekend. A w trakcie jego trwania będziemy mogli uczestniczyć w wielu rozmaitych wydarzeniach. Możemy również zaszyć się w domowych zagajnikach, ogródkach i robić swoje. Róbmy to jednak w zwolnionym tempie, tak by ,,wydłużyć” nieco ten czas. Sobota i niedziela będą również dniami w trakcie których będziemy mogli do oporu przebywać na dworze. Cudownie zapowiadają się więc popołudnia i wieczory. Wykorzystajmy to wszystko co zsyłają nam Niebiosa.

Serdecznie witamy naszych czytelników w sobotę 18 maja br. – w 59 dniu kalendarzowej wiosny. Dzisiejszy dzień jest 138 dniem roku, a do jego końca pozostało więc 227 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 57 dzień tegorocznej kalendarzowej wiosny, w trakcie której nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około 11oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +22oC, w tej chwili wynosi około +17oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +25oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 740 – 741 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 – 3 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 87 – 47%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 04.14, zaś zmierzch około godz.: 21.09.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 4.56 zajdzie natomiast o godz. 20.30 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 15 godzin i 34 minuty. Noc będzie więc miała 8 godzin i 26 minut. Dzisiejszy dzień jest już 7 godzin i 31 minut dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że dzień jest dłuższy od nocy dokładnie o 6 godzin i 58 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund. 18 maja jest krótszy od najdłuższego dnia o 0 godzin, 48 minut i 58 sekund i dłuższy od najkrótszego o 7 godzin, 31 minut i  7 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Aleksander, Aleksandra, Eryk, Feliks, Kacper, Klaudia, Myślibor i Sandra. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny  wiosenny bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Zasługa, sukces i dobra opinia – to trzy rzeczy całkiem różne”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: Gdy kukułka kuka w maju, spodziewaj się urodzaju.

No i mamy kolejny tydzień maja za nami. Powoli również będziemy mogli pokusić się o ocenę tegorocznej wiosny – jaka ona była? Pomimo tego, ze trwa ona nadal. Najogólniej mówiąc, nie była ona okresem wymarzonej, ciepłej pogody, ale nie był to również okres katastrofy pogodowej. Póki co, do końca tej pory roku pozostało nam jeszcze nieco ponad 1 miesiąc, w tym okresie może się więc jeszcze wiele wydarzyć. Wydaje się więc, że z ostateczną oceną tej pory roku powinniśmy jeszcze co nieco poczekać. I degustujmy to wszystko co nam życie tej wiosny przynosi.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej soboty.

Redakcja