poniedziałek , 15 lipiec 2024
Home » Aktualności » Przed nami piękna, słoneczna sobota. Miłego dnia.

Przed nami piękna, słoneczna sobota. Miłego dnia.

Przeżywamy 11 dzień miesiąca grudzień 2021 r. Dzisiejszy dzień jest 14 dniem tegorocznego Adwentu. Za oknem mamy lekką zimę, taką ze śniegiem którego co nieco przybyło dzisiejszej nocy, temperatura jest na poziomie -1oC.  Meteorolodzy zapowiadają bardziej znaczące ochłodzenie, nie widać jednak tego za oknem. Tak jednak mówią meteorolodzy. W zakresie czystości powietrza w naszym rejonie ( Rudy ) dzisiaj mamy stosunkowo czyste powietrze – https://airly.org/map/pl/#50.19102,18.44690,z14

Jak można było się spodziewać – w kolejne dni koronawirus nie daje za wygraną. Atakuje nas cały czas z wielką siłą. A ostatnio na powrót osiąga ekstremalne i rekordowe wymiary. Ciągle zdiagnozowani zostają kolejni zakażeni wirusem, rozszerza się również grono osób poddanych przymusowej kwarantannie i zmuszonych do leczenia w szpitalu. Tak jednak będzie przez kolejne dni. Jak długo? Trudno na takie pytanie dzisiaj odpowiedzieć. Tygodnie? Miesiące? A może całe lata? Bóg jeden raczy wiedzieć. Z całą pewnością przed nami staje ciężka jesień i zima. W kolejnym dniu trwania pandemii mamy – 23 764!!! wykrytych nowych zachorowań na koronawirusa. Aktualne statystyki ( piątek rano ) dla Polski wyglądają KATASTROFALNIE i coraz bardziej źle: 3 808 798  dotychczas potwierdzonych zachorowań, śmierć poniosło 88 414 osób! Przybyło: 486 zmarłych!!! ( są to dane za piątek ).

W coraz więcej krajach pojawia się nowa mutacja koronawirusa – Omikron. Od samego początku budzi on wielkie zaniepokojenie. Wykryto w nim 50 mutacji!!! Już teraz jest opisywany w mediach jako “prawdopodobnie najgorszy zidentyfikowany dotychczas wariant”.

Widzimy więc że koronawirus rozprzestrzenia się w Polsce i na świecie nadal i to ze zdwojoną siłą. Trwa IV fala zachorowań, nadal umierają osoby zarażone wirusem. Takie są dane oficjalne, jaki wymiar mają statystyki nieoficjalne Bóg jeden wie!

W Polsce, jak i w całej Europie trwa więc nadal stan epidemii. Liczba wykrytych zachorowań utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie a nawet ponownie wzrasta. Końca epidemii nie widać. Ten fakt niesie za sobą dużo poważnych konsekwencji i obowiązków. W związku z tym po raz kolejny namawiamy wszystkich do tego by poddać się odgórnym nakazom związanym z zabezpieczeniem się przed możliwością zainfekowania. Mamy głęboką nadzieję, że te nasze działania przyniosą pozytywny rezultat. Stanie się tak jednak tylko wtedy, kiedy każdy z nas wywiąże się z obowiązku. Z całą pewnością nie zaszkodzi dodatkowo zadbać o swoje i innych zdrowie, poprzez utrzymanie rygorów stawianych przez specjalistów. Kto tylko może, niech pozostanie w domu i za żadne skarby nie otwiera drzwi koronawirusowi! Nikt bowiem lepiej nie zadba o nas samych niż my sami o siebie. W przestrzeniach publicznych starajmy się bezwzględnie odseparować od ewentualnych chorych poprzez noszenie maseczki, rękawiczek oraz zachowajmy niezbędny dystans pomiędzy osobami.

*** Drugi tydzień adwentu jest już w swojej końcówce. Tym samym Adwent wydaje się być na półmetku. Do końca bieżącego roku mamy około  2 tygodni. Widzimy więc w jak szybkim tempie nadchodzą święta i nowy rok. Biorąc pod uwagę naszą dzisiejszą wiedzę, z dosyć wysoką dozą prawdopodobieństwa na święta Bożego Narodzenia możemy obiecać zimę z lekkim mrozem i śniegiem. Tak, tak – wierzyć się nie chce, ale jednak. Każdy kolejny upływający dzień taką prognozę będzie uprawdopodobniał, bądź też zmieniał. Póki co, nie traćmy nadziei, że święta będą białe i mroźne bowiem przez 2 tygodnie może się jeszcze wiele zmienić. Taka a nie inna prognoza pogody nie powinna jednak wyhamować naszych przygotowań do świąt. A na nie mamy coraz mniej czasu.

Póki co pogodę mamy jak każdy widzi. Od kilku dni mamy pierwszy tegoroczny ,,atak” zimy – jest śnieg i lekki przymrozek. Serdecznie witamy naszych czytelników i życzymy miłego oraz radosnego dnia.

*** Dni mamy krótkie, wieczory i noce długie. Wszystko to sprzyja temu, że czas ,,umyka” jak gdyby szybciej. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta i oczywista – przecież dopiero co przeżywaliśmy ostatni weekend a tutaj przeżywamy już czwartek. Również szybkimi krokami zaczął biec miesiąc grudzień. Widzimy więc w jak szybkim tempie wchodzimy na ostatnią prostą 2021 roku. Trochę szkoda, ale przecież przed nami kolejny 2022 rok z nowymi nadziejami i wyzwaniami.

Serdecznie witamy naszych czytelników w sobotę 11 grudnia br. – w 80 dniu kalendarzowej jesieni. Dzisiejszy dzień jest 345 dniem roku, a do jego końca pozostało więc 20 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 80 dzień tegorocznej kalendarzowej jesieni, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około -3oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +1oC, w tej chwili wynosi około +0,5oC. Temperatura odczuwalna może wynosić -2oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 744 – 738 mmHg, wiatr osiągnie siłę 0 – 2 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 95 – 87%, prawdopodobieństwo opadów 0%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 06.57, zaś zmierzch około godz.: 16.21.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.35 zajdzie natomiast o godz. 15.43 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 8 godzin, 08 minut i 15 sekund. Noc będzie więc miała 15 godzin, 51 minut i 45 sekund. Dzisiejszy dzień jest 0 godzin i 4 minuty i 46 sekund dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że noc jest dłuższa od dnia dokładnie o 7 godzin i 36 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  pierwsza kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2021 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund.

11 grudnia jest krótszy od najdłuższego dnia o 8 godzin, 15 minut i 19 sekund i dłuższy od najkrótszego o 0 godzin, 4 minuty  i 46 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Artur, Daniel, Waldemar  oraz  Damazy, Gościwit, Hieronim, Maria, Poncjan, Sabin, Stefan, Walenty, Walentyn, Wilburga, Wojmir.

Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny jesienny bukiet kwiatów.

*** Motto dnia: ,,Bezwzględne zło wywołuje konieczność istnienia bezwzględnego dobra”.

*** Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Lepsza chuda zgoda niż tłusta sprawa”.

*** Takie mamy ostatnio dni, że pogoda przypomina nam wczesną zimę. Od kilku dni leży śnieg i mamy nieznaczny mróz. Tymczasem prawdziwa zima nadchodzi. Co prawda, póki co ta kalendarzowa, ale chciało by się, by przynajmniej Boże Narodzenie, okres między świąteczny i Nowy Rok były białe. Tego jednak nikt nam nie zapewni. W niektórych prognozach pogody meteorologowie doszukują się na święta białego puchu, ale nikt z nich za to głowy nie da. My tym bardziej. Wiara natomiast w nas jest przeogromna.

***  Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej adwentowej soboty.

Redakcja