wtorek , 16 lipiec 2024
Home » Aktualności » Przed nami nowy tydzień. Oby przyniósł nam pozytywny zwrot w liczbie zachorowań na koronawirusa.

Przed nami nowy tydzień. Oby przyniósł nam pozytywny zwrot w liczbie zachorowań na koronawirusa.

Witamy w kolejnym dniu narodowej kwarantanny. Przeżywamy miesiąc wrzesień. Jak można było się spodziewać – w kolejne dni koronawirus nie daje za wygraną. Atakuje nas cały czas z wielką siłą. A ostatnio osiąga ekstremalne i rekordowe wymiary. Ciągle zdiagnozowani zostają kolejni zakażeni wirusem, rozszerza się również grono osób poddanych przymusowej kwarantannie. Tak jednak będzie przez kolejne dni. Jak długo? Trudno na takie pytanie dzisiaj odpowiedzieć. Tygodnie? Miesiące? A może całe lata? Bóg jeden raczy wiedzieć. Z całą pewnością przed nami staje ciężka jesień i zima. W kolejnym dniu mamy wykrytych nowych zachorowań na koronawirusa – 7 482!!! Aktualne statystyki ( poniedziałek rano ) dla Polski wyglądają KATASTROFALNIE i coraz bardziej źle: 183 248  potwierdzonych zachorowań, dotychczas śmierć poniosły 3 614 osoby! Przybyło: 41 zmarłych. Widzimy więc że koronawirus rozprzestrzenia się w Polsce nadal i to ze zdwojoną siłą. Nadal umierają osoby zarażone wirusem. Takie są dane oficjalne, jaki wymiar mają statystyki nieoficjalne Bóg jeden wie!

W Polsce, jak i w całej Europie trwa więc stan epidemii. Liczba wykrytych zachorowań utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie a nawet ponownie wzrasta. Końca epidemii nie widać. Ten fakt niesie za sobą dużo poważnych konsekwencji i obowiązków. W związku z tym po raz kolejny namawiamy wszystkich do tego by poddać się odgórnym nakazom związanym z zabezpieczeniem się przed możliwością zainfekowania. Mamy głęboką nadzieję, że te nasze działania przyniosą pozytywny rezultat. Stanie się tak jednak tylko wtedy, kiedy każdy z nas wywiąże się z obowiązku. Z całą pewnością nie zaszkodzi dodatkowo zadbać o swoje i innych zdrowie, poprzez utrzymanie rygorów stawianych przez specjalistów. Kto tylko może, niech pozostanie w domu i za żadne skarby nie otwiera drzwi koronawirusowi! Nikt bowiem lepiej nie zadba o nas samych niż my sami o siebie. W przestrzeniach publicznych starajmy się bezwzględnie odseparować od ewentualnych chorych poprzez noszenie maseczki, rękawiczek oraz zachowajmy niezbędny dystans pomiędzy osobami.

*** Przypominamy wszystkim naszym czytelnikom ponad wszystko: kolejny dzień postarajmy się spędzić w rygorze nakazanej narodowej kwarantanny. Stosujmy bezwzględnie w obiektach publicznych maski, myjmy ręce i zachowujmy bezpieczną odległość pomiędzy osobami.

Serdecznie witamy naszych czytelników w niedzielę 18 października br. – w 26 dniu kalendarzowej jesieni. Dzisiejszy dzień jest 292 dniem roku, a do jego końca pozostały więc 74 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 26 dzień tegorocznej kalendarzowej jesieni, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Przeżywamy kolejny jesienny poniedziałek. Pogoda od samego rana jest w miarę poprawna.  Ostatnimi dniami za sprawą brzydkiej pogody mogliśmy nieco więcej czasu spędzić w domu a nie na łonie natury. Możemy więc z tego tytułu czuć dyskomfort. Przypominamy, że za niespełna 2 tygodnie mamy Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny, najwyższa więc pora by rozpocząć przygotowania do tego wydarzenia. Jest bowiem wielce prawdopodobne, że pogoda w tym czasie nie będzie idealna i utrudni nasze przygotowania. Idąc naprzeciw oczekiwaniom naszych czytelników, już niebawem przedstawimy prognozę długoterminową która obejmie wspomniany okres świąteczny. Już jednak uprzedzamy, że żadnej pogodowej rewelki w tym zakresie nie będzie. Oby tylko nie padał deszcz.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +7oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +12oC, w tej chwili wynosi około +10oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +11oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 750 – 747 mmHg, wiatr osiągnie siłę 4 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 78 – 67%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 06.42, zaś zmierzch około godz.: 18.18.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.16 zajdzie natomiast o godz. 17.47 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 10 godzin i 31 minut. Noc będzie więc miała 13 godzin i 29 minut. Dzisiejszy dzień jest 2 godziny i 26 minut dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że noc jest dłuższa od dnia dokładnie o 2 godziny i 58 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  pierwsza kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund.

19 październik jest krótszy od najdłuższego dnia o 5 godzin, 53 minut i 49 sekund i dłuższy od najkrótszego o 2 godziny, 26  minut i 16 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Ferdynand, Kleopatra, Paweł, Pelagia, Piotr i Ziemowit. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny jesienny bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Pesymista to człowiek, który uważa, że wszyscy są takimi samymi łotrami jak on sam i za to ich nienawidzi”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Gdy październik ciepło trzyma, zwykle mroźna bywa zima”.

I tak oto mamy nowy tydzień. Pogoda dzisiaj jest jak każdy widzi, szkoda więc byłoby zmarnować najdrobniejszą chwilę tego dnia. Zapewne, po naszych namowach wielu z nas rozpocznie przygotowania do zbliżających się świąt. Zaplanujmy wszystko co trzeba i na tym etapie dokonajmy zakupów albo zamówienia wszystkiego tego co będzie nam potrzebne do wystroju i uporządkowania grobów naszych bliskich. Popatrzmy na nasze prognozy pogody i wstępnie zaplanujmy również czas ( dni ) kiedy fizycznie prace na cmentarzach wykonamy. I bierzmy poprawkę na to jak kapryśna może być aura w okresie poprzedzającym święto i jak krótkie są bieżące popołudnia. Weźmy również pod uwagę to, że ze względu na sytuację związaną z koronawirusem w naszym życiu pojawię się kolejne obostrzenia związane z przebywaniem na cmentarzu. To doprawdy bardzo realne.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego jesiennego poniedziałku.

Redakcja