wtorek , 16 lipiec 2024
Home » Aktualności » Popatrz na rudzkie Opactwo, Sanktuarium i Bazylikę z pozycji Nieba.

Popatrz na rudzkie Opactwo, Sanktuarium i Bazylikę z pozycji Nieba.

opactwo-rudy

Rudy są pełne turystów. Dni bardzo gorące.  W sposób oczywisty zmniejszyła się możliwość swobodnego spędzania czasu na spacerze i ogólnie przebywania na dworze. Dla poprawienia naszego samopoczucia w tym względzie postanowiliśmy pokazać ( przypomnieć ) nasze ukochane Rudy z pozycji Nieba. W trakcie długiego spaceru warto może pospacerować co nieco – niestety będzie to spacer wirtualny. Lepsze to jednak – niż nudne zabijanie czasu na tapczanie. Zapraszamy do miłych wrażeń. Przenieśmy się na Niebo pokrywające to miejsce w Rudach.

Pocysterski Zespół Klasztorno-Pałacowy w Rudach to jeden z kilku obiektów naszej gminy, który rocznie przyciąga tłumy turystów. Rudzkie Opactwo znane jest w regionie, kraju ale również daleko za granicą. Po odrestaurowaniu obiekt stał się prawdziwym magnesem dla tysięcy turystów i wiernych którzy przybywają zwiedzić Opactwo, ale również zaznać uczty duchowej w Sanktuarium Matki Bożej Pokornej i Bazyliki. Na co dzień wielu z nas zna obiekty tego kompleksu z poziomu ziemi. Wrażenie nasze ulega zwielokrotnieniu po spojrzeniu na nie z pozycji Nieba. Jakiś czas temu w serwisie YouTube pojawił się filmik autorstwa pana Wojciecha Marszołka, który prezentuje klasztorne zabudowania z lotu ptaka, mówić, że jest to ruchomy obraz spontaniczny.

Zachęcamy do wzniesienia się poza najwyższy punkt Opactwa i Bazyliki i spojrzeć na naszą perełkę właśnie z Niebios. Zapraszamy. A autorowi zdjęć dziękujemy za dostarczenie niesamowitych wrażeń.

Patrz:

https://www.youtube.com/watch?v=nx0rxLVpSPY

Redakcja