poniedziałek , 15 kwiecień 2024
Home » Aktualności » Policja przypomina – Nie zatrzymasz się do kontroli policyjnej – popełniasz przestępstwo.

Policja przypomina – Nie zatrzymasz się do kontroli policyjnej – popełniasz przestępstwo.

Sezon wiosenny tuż, tuż. Sprzyja to podróżowaniu na jednośladach – motocykle, motorowery, itp. Siłą rzeczy również samochodów nie odstawiamy do garażów i miejsc parkowania. Jak nam również powszechnie wiadomo, pośród większości przykładnych kierowców, pośród kierujących jest wiele osób nieodpowiedzialnych. W związku z tym Policja przypomina, że zgodnie z nowelizacją przepisów i traktowaniem niezatrzymania się do policyjnej kontroli jako przestępstwa tacy kierowcy muszą liczyć się ze srogimi konsekwencjami ucieczki. Los takiego kierowcy zazwyczaj leży w rękach sądu.

Informacja zasadnicza brzmi – od 1 czerwca 2018 r. niezatrzymanie się do kontroli stało się przestępstwem. Kierowca uciekający przed Policją musi liczyć się teraz z karą od 3 miesięcy do nawet 5 lat więzienia. Na osoby łamiące nowe przepisy sądy będą też nakładać bezwzględny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów na okres od roku do 15 lat. Do tej pory, niezatrzymanie się do policyjnej kontroli było wykroczeniem, za które groziła kara grzywny do 5 tys. złotych lub aresztu do 30 dni.

Mając na uwadze tą zmianę przepisów apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę za kierownicą, a kiedy już zostajemy wskazani by się zatrzymać do kontroli – musimy to zrobić. W przeciwnym bowiem wypadku ….. . Czytaj w tytule.

Redakcja