poniedziałek , 26 wrzesień 2022
Home » Aktualności » Pokazali czym jest otwarte serce. Zbiórka żywności dla rybnickiego hospicjum i “Góra Grosza” w rudzkiej podstawówce.

Pokazali czym jest otwarte serce. Zbiórka żywności dla rybnickiego hospicjum i “Góra Grosza” w rudzkiej podstawówce.

W okresie przedświątecznym uczniowie rudzkiej podstawówki przeprowadzili akcję zbiórki żywności i środków czystości z przeznaczeniem dla podopiecznych Domowego Hospicjum im. św. O. Rafała Kalinowskiego w Rybniku. Bardzo szlachetna akcja przeprowadzona w szczególnym przedświątecznym okresie.

Dyrekcja szkoły bardzo dziękuje wszystkim za tak duże zaangażowanie w akcję. Kolejny raz uczniowie i ich rodzice stanęli na wysokości zadania. Ilość zebranych rzeczy zaskoczyła nie tylko organizatorów, ale również środowisko osób które zostało obdarowane.  Zakończyliśmy również akcję “Góra Grosza” . Ilość zebranych pieniędzy była całkiem spora. Po podliczeniu okazało się, że to już nie takie grosze, bo była to kwota prawie 500 złotych.

Samorząd Uczniowski życzy wszystkim spokojnych Świąt Bożego Narodzenia i przypomina , że w Nowy Rok wchodzimy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, co oznacza, że znowu będziemy potrzebowali Waszych otwartych serduszek na pomoc innym.

*** Zdjęcia patrz: http://www.zsorudy.szkolnastrona.pl/a,309,zbiorka-zywnosci-dla-rybnickiego-hospicjum-i-gora-grosza

*** INFO: www.zsorudy.szkolnastrona.pl

Redakcja