sobota , 24 luty 2024
Home » Aktualności » PILNE! Koronawirus dotarł pod nasze strzechy. Stwierdzono kolejne przypadki zachorowania na naszym terenie. W szpitalu w Raciborzu potwierdzono już 5 zachorowań!

PILNE! Koronawirus dotarł pod nasze strzechy. Stwierdzono kolejne przypadki zachorowania na naszym terenie. W szpitalu w Raciborzu potwierdzono już 5 zachorowań!

AKTUALIZACJA!!! UWAGA WAŻNE! Z ostatniej chwili! Wykryto kolejne przypadki zarażenia koronawirusem w Polsce. Łącznie wiadomo już o 15 zarażonych osobach w skali całego kraju. Przykro jest nam podawać te dane, zwłaszcza dlatego, że najnowsze 3 przypadki zachorowań odnotowano również w Raciborzu. To już w sumie 5 pacjentów choruje w raciborskim szpitalu. Wiadomo, jaki jest ich stan.

3 najnowsze przypadki koronawirusa w Polsce wykryto w w Raciborzu. Informację potwierdziła dyrekcja szpitala. – Pacjenci są w dobrym stanie. Są w średnim wieku – powiedział w rozmowie z TVN24 dyrektor Szpitala Rejonowego im dr. Józefa Rostka Ryszard Rudnik.

Pacjenci trafili na oddział zakaźny szpital w Raciborzu dziś rankiem. Według niepotwierdzonych informacji, tym razem są to mieszkańcy powiatu raciborskiego. Wczoraj podano informację, że wirusa mają dwaj mieszkańcy Rybnika – 66-latek, który powrócił z Włoch i jego żona. Oboje są również hospitalizowani w Raciborzu przy ul. Gamowskiej. Szpital czeka na wyniki badań jeszcze 1 pacjenta.

*** Więcej czytaj tutaj: https://wiadomosci.wp.pl/koronawirus-w-polsce-potwierdzono-12-przypadek-zakazenia-6487019311404673a

Redakcja

………………………………….

*** Materiał z dnia 08.03.2020 r.

Dzisiaj stwierdzono pierwszy przypadek w szpitalu w Raciborzu. Chory pochodzi z Rybnika!

Jeżeli ktoś myślał, że epidemia koronowiurusa to zjawisko które dotyczy Chin i krajów azjatyckich to w tym przypadku był bardzo naiwny. Coraz większy niepokój wzbudzały w nas kolejne przypadki koronowirusa stwierdzone w Europie – we Włoszech, Francji, Niemczech, na wyspach brytyjskich, itd. Kilka dni temu otrzymaliśmy informację o wykryciu pierwszych zachorowaniach w Polsce. Minęło kilka dni a koronawirus dotarł niemal pod strzechę każdego z nas.   Oto bowiem dzisiaj około 13.00 potwierdzono 2 nowe przypadki zarażenia koronawirusem. Niestety jeden z wykrytych przypadków dotyczy pacjenta który przebywa w szpitalu w Raciborzu.  Drugi przypadek to pacjent w Warszawie.

Oboje są w dobrym stanie. Służby sanitarno-epidemiologiczne docierają do wszystkich, którzy mogli mieć kontakt z zakażonymi. Część osób już trafiła na kwarantannę.

Obydwie osoby przyjechały z zagranicy. Kobieta, która przebywa w woj. mazowieckim nie jest obywatelką Polski. Do kraju przyleciała z Niemiec. Mężczyzna przyjechał autokarem z Włoch. Stan zdrowia obojga jest dobry – mówi rzecznik Ministerstwa Zdrowia.

Jak udało nam się ustalić, hospitalizowany w Raciborzu na oddziale zakaźnym pacjent to mężczyzna w sile wieku z województwa śląskiego. Miał wrócić – to informacja nieoficjalna – autokarem z Włoch. Zgłosił się w piątek. Już wczoraj późnym wieczorem przyszła informacja, że jest chory. Dziś oficjalnie ją potwierdzono.

Obecnie w szpitalu w Raciborzu przy Gamowskiej przebywa jeszcze jedna osoba z podejrzeniem infekcji koronawirusem ( łącznie hospitalizowano ich dotąd 6 ).

– Służby sanitarno-epidemiologiczne docierają do wszystkich, którzy mogli mieć kontakt z zakażonymi. Część osób już trafiła na kwarantannę – podał resort zdrowia.

Jak informuje dyrektor Ryszard Rudnik, szpital działa normalnie, wyjąwszy wstrzymane do odwołania odwiedziny. Wejście na teren szpitala odbywa się tylko głównym wejściem, utrzymane są przyjęcia planowe (należy zabrać do nich rzeczy niezbędne na czas hospitalizacji), a po wypisie do domu odbiór pacjenta następuje w izbie przyjęć.

Referat Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego jest w pełni gotowości. Czeka na dyspozycje wojewody, który wspólnie z wojewódzką inspekcją sanitarną koordynuje wszelkie działania.

……………………………………

Potwierdzają się nasze wcześniejsze doniesienia. Pierwsza osoba w województwie śląskim z koronawirusem pochodzi z Rybnika. Mężczyzna przyjechał do kraju autokarem z Włoch. Jego stan jest dobry.

Wojewoda Śląski Jarosław Wieczorek potwierdził nasze wcześniejsze doniesienia – zarażony koronawirusem pochodzi z naszego miasta!

Mamy jeden przypadek koronawirusa, pacjent przebywa na oddziale zakaźnym w Raciborzu. Jego stan jest dobry. Wrócił z północnych Włoch autokarem. Na pokładzie było 33 pasażerów, plus 3 osoby z obsługi. Wszystkie te osoby, które podróżowały zostały zlokalizowane i objęte kwarantanną. Inspekcja sanitarna i wszystkie służby dotarły do osób z autobusu – mówi Jarosław Wieczorek.

Redakcja