poniedziałek , 15 kwiecień 2024
Home » Aktualności » Od dzisiaj rozpoczynamy wspólne świąteczne przygotowywanie potraw.

Od dzisiaj rozpoczynamy wspólne świąteczne przygotowywanie potraw.

mulled wine with orange and spicesCzy czują Państwo już smak zbliżających się Świąt? My tak. W ostatnich dniach wielu z nas miało okazję uczestniczyć w jarmarku adwentowym w rudzkim Opactwie. Taka postawa pozwoli nam jeszcze w większym stopniu przeżyć przygotowania i same święta jeszcze bardziej rodzinnie.

Pomimo, że do świąt pozostają niespełna 3 tygodnie musimy już jednak konkretyzować nasze plany związane z tym, co mamy zamiar przygotować w naszych domach na Wigilijny Wieczór i Święta. Oczywiście z zachowaniem określonych rodzinnych zwyczajów i tradycji, tak aby w naszych domach było tak, jak za czasów naszej babci, prababci, albo u mamy.

Te święta są swoistym egzaminem dla wszystkich gospodyń domowych – ktokolwiek by nią nie był. Stąd też, nasza redakcja począwszy od dzisiejszego dnia, na naszych łamach przedstawiać będzie przepisy podstawowych świątecznych potraw, związanych i spożywanych w naszym rejonie. Liczymy również na to, że nasi czytelnicy wspomogą nas w tej akcji i nadeślą pocztą meilową swoje ulubione i sprawdzone przepisy na różne potrawy. Warto przecież zakosztować czasami czegoś innego. Zapraszamy i oczekujemy na przepisy naszych czytelników. Warto również swoimi produktami częstować innych – rodzinę i znajomych. To pomoże nam budować rodzinny świąteczny klimat. Trudno sobie również wyobrazić, by po naszym takim poczęstunku, inni pozostali obojętni i nie zrewanżowali się tym samym. Zachęcamy i zapraszamy.

Przez kolejne dni, aż do samych świąt na naszych łamach publikować będziemy przepisy świąteczne, tak by wielu z nas było łatwiej w wyborze świątecznego menu.

Poza tym przedstawimy na naszych łamach zwyczaje i obrzędy związane z Adwentem, zbliżającymi się świętami, okresem między świątecznym, Nowym Rokiem aż po Trzech Króli. Mamy nadzieję, że dla wielu z nas będzie to tylko przypomnienie tego co zawdy bywało – u babci, i mamy, a może i w naszym domu. Dla pozostałych niech nasz materiał będzie lekturą mówiącą o tradycjach i zwyczajach kultywowanych przez naszych przodków. Warto do nich wrócić i przywrócić im należytą ich rangę w funkcjonowaniu naszych rodzin. Niewątpliwie ta sfera naszego życia stanowi o naszej tożsamości. Zachęcamy.   Redakcja