wtorek , 16 lipiec 2024
Home » Aktualności » Obudził nas kolejny ponury jesienny dzień.

Obudził nas kolejny ponury jesienny dzień.

Pochmurnym i ponurym dniem wczoraj rozpoczęliśmy  kolejny tydzień roku. Po długim weekendzie bieżący roboczy tydzień w sposób naturalny będzie krótki – 4 dniowy. W związku z tym już dzisiaj znajdujemy w jego środku. Środa jest 13 dniem bieżącego miesiąca. Ciekawe, jak Państwo odbieracie dzisiejszą ,,wśrodową trzynastkę”? Dla kogo jest ona szczęśliwa, komu przynosi pecha i wreszcie dla kogo jest ona obojętna? W pewnym fragmencie na tak postawione pytanie dzisiejszy dzień odpowie każdemu z nas. My mamy nadzieję, że dzisiejsza 13-tka będzie dla wszystkich szczęśliwa. Za oknem, jak widzimy na dobre trwa ponura jesień. W nocy termometr spadł w okolice 5 kresek na plusie. Jak wiemy, meteorolodzy zapowiadają na ostatnie tygodnie tego roku pogodę bez większych zmian. Patrząc na te opinie i prognozy widzimy, ze prawdziwa zima może dojść dopiero na święta Bożego Narodzenia. Nadal jednak mamy jesień a do kalendarzowej zimy pozostało jeszcze ponad 5 tygodni.

Bieżące dni są bardzo przeciętne pod kątem charakteru pogody, a to może być głównym źródłem naszego zmiennego samopoczucia. Musimy więc bardzo uważać, by nie przegrzewać naszych organizmów, bo wtedy przeziębienie, angina, lub inne niedomaganie organizmu są pewne.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Serdecznie witamy naszych czytelników w środę 13 listopada br. w 51 dniu kalendarzowej jesieni. Dzisiejszy dzień jest 317 dniem roku, do jego końca pozostało więc dokładnie 48 dni.

Przeżywamy 51 dzień tegorocznej kalendarzowej jesieni, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +6oC.  W trakcie dnia spadnie do około +12oC, w tej chwili wynosi  około +7oC. Temperatura odczuwalna może wynosi +12oC. Dzień jest pochmurny i mglisty w trakcie dnia ma jednak padać deszcz. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 737 -733 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 – 3 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 94 – 87%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 06.20, zaś zmierzch około godz.: 16.39.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 6.56 zajdzie natomiast o godz. 16.05 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 9 godzin i 9 minut. Noc będzie więc miała 14 godzin i 51 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 1 godzinę i 4 minuty. Widać więc, że noc jest już dłuższa od dnia o 5 godzin i 42 minuty. Księżyc znajduje się w fazie – pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 13 listopada jest krótszy od najdłuższego dnia o 7 godzin i 15 minut, 16 sekund i dłuższy od najkrótszego o 1 godzinę, 4 minut i 49 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Walentyn, Eugeniusz, Stanisław, German, Liwia, Augustyna, Mikołaj, Jan i Arkadiusz. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny  bukiet jesiennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Marzenia się spełniają tylko wtedy, gdy będziesz dążyć do ich realizacji”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Zwykle w dzień Marcina śnieg prószyć zaczyna”.

Jak więc widzimy matka natura póki co obchodzi się z nami stosunkowo łagodnie. Bowiem na Św. Marcina śnieg nie poprószył a mógł, bo tak mówi nasze dzisiejsze przysłowie ludowe. Póki co, cieszmy się w pełni jesiennymi dniami – niezależnie jakim by one nie były, gdyż nie wiemy jak długo będą one nam dane. I pamiętajmy, że po każdej jesieni przychodzi zima. No chyba, że jak to w ostatnich latach bywa … , prawdziwej zimy praktycznie nie ma.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej środy.    Redakcjapogoda