wtorek , 21 maj 2024
Home » Aktualności » Obchodzimy urodziny ks. Jana. Życzymy dużo zdrowia i wszelkiej pomyślności.

Obchodzimy urodziny ks. Jana. Życzymy dużo zdrowia i wszelkiej pomyślności.

kwiatyW dniu dzisiejszym 24 maja br. obchodzimy 59 urodziny ks. Dziekana Jana Rośka. Nie ma chyba w naszej miejscowości, parafii i Gminie osoby, która nie wiedziałaby o kim mówimy, można zaryzykować stwierdzenie, że trudno byłoby również znaleźć osobę, która nie spotkała by się z księdzem osobiście. Dla pewności jednak podajemy, że ks. Jan Rosiek w randze dyrektora został skierowany do Rud przez poprzedniego księdza Biskupa Jana Wieczorka z misją odbudowy rudzkiego Kompleksu Klasztorno-Pałacowego. Jak dzisiaj widzimy z perspektywy czasu, ks. Jan temu zadaniu podołał a prace związane z odbudową obiektu i terenów wokół kompleksu są w znacznej mierze zakończone. Dzisiaj ks. Jan kontynuuje dzieło odbudowy w atmosferze wielkiego spełnienia i spełnienia powierzonego zadania.

Powiedzmy sobie szczerze, że wówczas kiedy ks. Jan przybył do Rud, wielu z nas jego misję przyjmowało z niedowierzaniem i lekkim przymrużeniem oka. Wszakże postawione zadanie było olbrzymie, można powiedzieć – ponad ludzkie siły.

Toć ,,potężne” Państwo, jakim była Polska Rzeczypospolita Ludowa nie podołało, jakże więc mogła to uczynić młoda diecezja z równie młodym księdzem oddelegowanym do Rud? Tymczasem stało się inaczej – dzisiaj widzimy, że cud o którym tylko nieliczni marzyli przed laty urzeczywistnił się.

Remont kompleksu postępuje a rudzka perełka na powrót odzyskała swój dawny blask.

W tej radosnej scenerii przychodzi nam obchodzić kolejne rudzkie urodziny ks. Jana. Dla parafian dzień urodzin kapłana zawsze przyjmuje odświętny charakter, msza św.  w intencji ks. Jana odbędzie się dzisiaj ( w środę ) 24 maja br. na popołudniowej mszy św. w rudzkiej Bazylice o godz. 17.30. Zapraszamy!

Trudno sobie wyobrazić, aby parafianie-przyjaciele księdza, nie przybyli tłumnie na urodzinową mszę św. w intencji solenizanta, oraz jego najbliższej rodziny ( oczywiście w wymiarze narzuconym nam przez kwarantannę ).

Jak zwykle we mszy uczestniczyć będą: kapłani naszej Parafii, przedstawiciele wielu instytucji i organizacji środowiskowych z terenu całej naszej parafii. Będzie modlitewnie, radośnie, będą kwiaty, prezenty i szczere życzenia.

W imieniu całej naszej redakcji śpiewamy ks. Janowi 100-lat. Życzymy wszelkiej pomyślności, zdrowia, szczęścia, błogosławieństwa Bożego, nieustającej opieki Matki Bożej Rudzkiej na dalszej drodze życia.        Redakcja 

Rosiek 04Rosiek 7Rosiek 8Rosiek 11Roziek 06

SONY DSC

rosiek 01rosiek 02Rosiek 03

 R 4R 3R 2R 1