niedziela , 14 lipiec 2024
Home » Aktualności » Nowy tydzień rozpoczynamy przy pochmurnej pogodzie.

Nowy tydzień rozpoczynamy przy pochmurnej pogodzie.

Witamy w kolejnym dniu narodowej kwarantanny. Przeżywamy miesiąc maj. Jak można było się spodziewać – w kolejne dni koronawirus nie daje za wygraną. Atakuje nas cały czas z wielką siłą. Ciągle zdiagnozowani zostają kolejni zakażeni wirusem, rozszerza się również grono osób poddanych przymusowej kwarantannie. Tak jednak będzie przez kolejne dni. Jak długo? Trudno na takie pytanie dzisiaj odpowiedzieć. Tygodnie? Miesiące? A może całe lata? Bóg jeden raczy wiedzieć. Aktualne statystyki ( poniedziałek rano ) dla Polski wyglądają nadal bardzo źle: 38 190 potwierdzonych zachorowań, śmierć poniosło 1 576 osób! Widzimy więc, że koronawirus rozprzestrzenia się w Polsce nadal. Nadal umierają osoby zarażone wirusem. Takie są dane oficjalne, jaki wymiar mają statystyki nieoficjalne Bóg jeden wie!

W Polsce, jak i w całej Europie trwa więc stan epidemii. Liczba wykrytych zachorowań spada, ale końca epidemii nie widać. Ten fakt niesie za sobą dużo poważnych konsekwencji i obowiązków. W związku z tym po raz kolejny namawiamy wszystkich do tego by poddać się odgórnym nakazom związanym z zabezpieczeniem się przed możliwością zainfekowania. Mamy głęboką nadzieję, że te nasze działania przyniosą pozytywny rezultat. Stanie się tak jednak tylko wtedy, kiedy każdy z nas wywiąże się z obowiązku. Pomimo luzowania obowiązujących rygorów,  nie zaszkodzi dodatkowo zadbać o swoje i innych zdrowie, poprzez utrzymanie rygorów stawianych przez specjalistów. Kto tylko może, niech pozostanie w domu i za żadne skarby nie otwiera drzwi koronawirusowi! Nikt bowiem lepiej nie zadba o nas samych niż my sami o siebie. W przestrzeniach publicznych starajmy się bezwzględnie odseparować od ewentualnych chorych poprzez noszenie maseczki, rękawiczek oraz zachowajmy niezbędny dystans pomiędzy osobami.

*** Przypominamy wszystkim naszym czytelnikom: piątek postarajmy się spędzić w rygorze nakazanej ,,poluzowanej”  narodowej kwarantanny.

Mamy poniedziałek 13 lipca br. To jaka ta 13-tka będzie dzisiaj dla nas zależy tylko od nas samych. No może troszeczkę od zrządzenia losu. Niezależnie od tego co mamy za oknem dzień powinien być radosny, bowiem przeżywamy już 3 tydzień letniej kanikuły. Mamy świadomość tego, że wielu z nas jest przesądnym i dzisiejszy dzień należy do tzw. pechowych, w trakcie którego może zdarzyć się wszystko, łącznie z najgorszymi zdarzeniami. Są jednak wśród nas osoby, dla których ,,trzynastka” jest cyfrą obojętną, a dzisiejsza data ich nie wzrusza. Doczekaliśmy tak bardzo oczekiwanej chłodniejszej pogody. Dzisiaj jednak deszcz nie pada. Nie narzekajmy więc, bowiem po przejściowym okresie pogoda ustabilizowała się i jest chłodniej. Trudno powiedzieć, jak długo utrzyma się taka pogoda. Z tego co pokazują jednak prognozy meteorologów jeszcze dzisiaj w zakresie pogody może się wiele wydarzyć. Dobrego i złego.

I przy takiej pogodzie ma nam minąć 2 i 3 dekada lipca. A już za kilka dni w naszej parafii przeżywać będziemy wielkie święto – odpust Św. Marii Magdaleny, a więc odpust w kościółku cmentarnym. To piękny zwyczaj, w niewielu miejscowościach zdarzają się takie piękne i symboliczne wydarzenia w których żyjący spotykają się ze swoimi bliskimi którzy odeszli już na miejsce wiecznego spoczynku. Mamy nadzieję na wspólne spotkanie przy grobach naszych najbliższych i wspólną modlitwę w intencji zmarłych.

A za porannym oknem mamy zachmurzony dzień, deszcz jednak nie pada. Mamy nadzieję, że ostatecznie doszło już do pogodowego przesilenia w wyniku czego pogoda się ustabilizuje na znośnym poziomie. Oczekujemy więc już tylko pogodnego i umiarkowanego lata, w trakcie którego od czasu do czasu spadnie deszcz dając naturze i nam nieodzowne chwile wytchnienia. To ważne zwłaszcza w aspekcie kolejnych tygodni wakacji.

Serdecznie witamy naszych czytelników w poniedziałek 13 lipca br. – w 22 dniu kalendarzowego lata. Dzisiejszy dzień jest 191 dniem roku, do jego końca pozostało więc 175 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 22 dzień tegorocznego lata, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła +11oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +20oC, w tej chwili wynosi około +18oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +21oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 751 – 749 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 – 4 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach  – 82 – 58%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 04.09, zaś zmierzch około godz.: 21.34.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 4.51 zajdzie natomiast o godz. 20.53 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 16 godzin i 2 minuty. Noc będzie więc miała 7 godzin i 58 minut. Dzisiejszy dzień jest 7 godzin i 57 minut dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że dzień jest dłuższy od nocy o 8 godzin i 4 minuty. Księżyc znajduje się w fazie –  ostatnia kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund. 13 lipca jest krótszy od najdłuższego dnia o 0 godzin, 23 minuty i 37 sekund i dłuższy od najkrótszego o 7 godzin, 56 minut i 28 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Ernest, Eugeniusz, Jakub, Joel, Justyna, Małgorzata, Radomiła, Sara i Trofika. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny letni bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Cierpienie jest surowym, ale uczonym mistrzem dla tego, kto umie przyjąć od niego niezawodne lekcje”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Co się źle nabędzie, rychło się pozbędzie”.

Przed nami radosny dzień w naszej parafii. Wszystko za sprawą zbliżającego się odpustu na cmentarzu. Pogoda powinna dopisać, będziemy więc mogli nasz odpust przeżyć w przepięknej scenerii pośród naszych bliskich którzy już odeszli. A po uroczystościach kościelnych będzie dobra okazja do rodzinnych spotkań i wspólnego biesiadowania. Mamy nadzieję, że pogoda pozwoli na to, by świętować na dworze w całkiem przyjemnej atmosferze. To wszystko czeka nas już za kilka dni.

*** Pamiętajmy jednak cały czas o obowiązującej kwarantannie o złagodzonym wymiarze: #Zostanwdomu!

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy mimo wszystko pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego poniedziałku.

Redakcja