wtorek , 16 kwiecień 2024
Home » Aktualności » Niestety – One wracają już do Afryki!

Niestety – One wracają już do Afryki!

Fakt ten jest nieco przykry. O czym mowa? Ano o przemijającym czasie który biegnie, biegnie i …. biegnie. Całe szczęście, że w koło. Dobitnym tego przykładem jest coroczna migracja niektórych ptaków. Śpieszymy z informacją, że oto nieuchronnie wakacje chylą się ku końcowi. Dlaczego, skoro zbliżamy się dopiero do połówki miesiąca sierpnia. Ano dlatego, ze właśnie rozpoczął się i trwa odlot jerzyków przemiłych i bardzo pożytecznych ptaków które niestety są u nas tylko gośćmi. Wpadają do nas w maju a opuszczają w sierpniu. Ponoć ich odlot jest pierwszą oznaką końca wakacji.

Lato w pełni i ciągle korzystamy z dobrej pogody, na niebie pojawiły się jednak pierwsze oznaki, że wakacje zbliżają się ku końcowi. To pierwsze odloty do zimowisk jerzyków, niezwykle cennych ptaków, które usuwają ze swoich miejsc pobytu tysiące komarów. Te piękne i pożyteczne ptaki sezon zimowy spędzą w Afryce południowej. Jerzyki podlegają czynnej ochronie gatunkowej, a ich gniazda nie mogą być niszczone bez zgody Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska.

*** Szczegóły czytaj tutaj: https://www.naszraciborz.pl/site/art/1-aktualnosci/0-/98232-odloty-jerzykow-to-pierwsza-oznaka-konca-wakacji

Redakcja