środa , 5 październik 2022
Home » Aktualności » Niedziela kończy ostatni długi letni weekend.

Niedziela kończy ostatni długi letni weekend.

Kończymy ostatni letni długi weekend, nadal jednak trwa lato i mamy wakacje a przed nami są jeszcze 2 tygodnie letniej kanikuły. Oświadczamy, że trwający 4 dniowy świąteczny weekend jest ostatnim  długim weekendem tego roku w okresie lata. Bowiem za nieco ponad miesiąc lato będzie się miało ku końcowi. Kolejne ,,ciekawe” a może nawet długie weekendy możliwe będą już jesienią w okolicy Dnia Zmarłych 1 i 11 listopada. Wtedy będziemy mieli możliwość wydłużenia sobie wolnego do 3 lub 4 dni. A tymczasem weszliśmy w przedostatni tydzień wakacji. Trudno w to uwierzyć, że za nami jest już znacząca część letniej kanikuły. Bieżący tydzień ma być chłodniejszy niż ostatnie kilkanaście dni, a sama pogoda będzie również bardziej stabilna. Ogólnie rzecz ujmując upały odpuściły a pogoda ustabilizuje się na średnim poziomie. Takie dni potrafią jednak być również przyjemne.

A dzisiaj mamy niedzielę i de facto kontynuujemy długi letni weekend – tym razem aż 4-dniowy. Mamy nadzieję, że tak właśnie jest w przypadku większości z nas.

Serdecznie witamy naszych czytelników w niedzielę 18 sierpnia br. – w 58 dniu kalendarzowego lata. Dzisiejszy dzień jest 230 dniem roku, a do jego końca pozostało więc 135 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 58 dzień tegorocznego kalendarzowego lata, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +19oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +25oC, w tej chwili wynosi około +23oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +29oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 744 – 742 mmHg, wiatr osiągnie siłę 3 – 6 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 59 – 53%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 05.04, zaś zmierzch około godz.: 20.34.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 5.40 zajdzie natomiast o godz. 20.01 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 14 godzin i 21 minut. Noc będzie więc miała 9 godzin i 39 minut. Dzisiejszy dzień jest 6 godzin i 16 minut dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że dzień jest dłuższy od nocy dokładnie o 4 godziny i 58 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund.

18 sierpnia jest krótszy od najdłuższego dnia o 2 godziny, 4 minuty i 12 sekund i dłuższy od najkrótszego o 6 godzin, 15 minut i 53 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Bogusława, Bronisław, Helena, Ilona, Klara i Nela. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny letni bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Tylko to, co robi się chętnie będzie naprawdę pięknie”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Muzyka nie pomoże, ale pocieszy”.

Przed nami 2 ostatnie tygodnie wakacji. Chcąc, nie chcąc, coraz częściej spoglądać będziemy w stronę 1 września i początku nowego roku szkolnego. Tak to już bywa, że wszystko co dobre przemija z ,,podwójną” szybkością. Tak to właśnie jest z wakacjami, urlopem i wszelkiego rodzaju dniami wolnymi. Ale tak to już jest i nic nie poradzimy. Póki więc co, starajmy się wykorzystać końcówkę wakacji na tyle ile się tylko da.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej poświątecznej niedzieli.

Redakcja