wtorek , 16 kwiecień 2024
Home » Aktualności » Od tamtej chwili minęło 5 lat! Pisaliśmy wówczas – Nie żyje Henryk Machnik, sołtys Jankowic. Niech spoczywa w Pokoju!

Od tamtej chwili minęło 5 lat! Pisaliśmy wówczas – Nie żyje Henryk Machnik, sołtys Jankowic. Niech spoczywa w Pokoju!

*** Przypominamy naszą informację z dnia 27 sierpnia 2018 r. by publicznie pokazać – że pamiętamy o Heńku:

Tragiczna i smutna informacja dotarła wczoraj ( 26 sierpnia 2018 r. ) do nas z Jankowic. Dla wielu z nas była ona niewiarygodna. Niestety, jest prawdziwa. W wielkim smutku musimy poinformować naszych czytelników, że w dniu dzisiejszym w godzinach popołudniowych w tragicznych okolicznościach zmarł Henryk Machnik. Zmarły był wieloletnim sołtysem tej miejscowości, zmarł w wieku 48 lat.

Od wielu lat zmarły związany był z lokalną społecznością na wielu płaszczyznach. Przede wszystkim jako sołtys, działacz lokalnego klubu piłkarskiego, opiekun Wiejskiego Ośrodka Kultury a także człowiek pióra.

Przez wiele lat pisał do lokalnych masmediów. W swojej miejscowości redagował lokalny informator, wcześniej pisał do redakcji: Nowiny Raciborskie, Nowiny z naszej Gminy, Nasze Sprawy, Informator Sołecki. Przez wiele lat współpracował z naszą redakcją www.znadRudy.pl. W ostatnich latach tworzył Facebook ,,Jankowice Rudzkie – Rodenbach”.

Zawodowo przez wiele lat pracował w RAFAKO.

W tych trudnych chwilach dla rodziny i lokalnego środowiska składamy wszystkim wyrazy głębokiego współczucia. Łączymy się z Wami w bólu.

Niech zmarły Śp. Henryk Machnik spoczywa w Pokoju!

O dacie pogrzebu poinformujemy na naszym portalu.

Redakcja