piątek , 12 lipiec 2024
Home » Aktualności » Nie przegap Bożego Narodzenia!

Nie przegap Bożego Narodzenia!

izba świątecznaMoże kogoś zdziwi tytuł mojego adwentowego przemyślenia, bo jak tu przegapić Święta, skoro wszystko wokół nas już od dawna nam o nich przypominało. Trzeba by być głuchym i ślepym jednocześnie, by nie zauważyć świątecznego wystroju, by nie słyszeć wszechobecnych rytmów bożonarodzeniowych piosenek typu Jingle bells, by nie dostrzec pięknych ozdób naszych domów na długo przed świętami. A jednak, niestety możemy przegapić Boże Narodzenie.

O co właściwie mi chodzi? Czyżby nie podobała mi się atmosfera Świąt, która od kilku lat zagościła u nas, wydaje się na dobrze? Oczywiście, że nie. Nic nie mam przeciwko temu ( choć choinki w supermarketach na początku listopada to jednak lekka przesada ) o ile nie zatraca się tego co najważniejsze – Bożego Narodzenia.

Dla większości z nas, ostatnie dni grudnia to nieustanna gonitwa. Z pracy biegamy na świąteczne zakupy: pierniki, suszone owoce, wigilijne potrawy, prezenty, ozdoby, choinka, w wolnej chwili generalne porządki, itd.

W końcu nadchodzi długo upragniony dzień 24 grudnia, jeszcze tylko odświętne ubranie i w końcu można odpocząć, cel osiągnięty! Czy jednak rzeczywiście? W czym tkwi istota Świąt Bożego Narodzenia? Czy można postawić znak równości pomiędzy Świętami Bożego Narodzenia a przedświątecznym kieratem? Czy po tych wszystkich przygotowaniach mamy jeszcze siłę i ochotę świętować?

Dużo tych znaków zapytania, ale każdy z nas powinien sobie na te pytania sam odpowiedzieć.

Święta Bożego Narodzenia na pewno się odbędą – jak co roku. Ale czy JA będę obchodził Boże Narodzenie i jak będę chciał przeżyć ten czas zależy tylko ode mnie.

Można świętować przy suto zastawionym stole, obdarowywać innych prezentami i słuchać kolęd, a jednocześnie przegapić to co jest najważniejsze – Boże Narodzenie. Dlatego pamiętajmy o tym, by wśród niewątpliwie ważnych przygotowań nie zapomnieć o samym sobie, by zaprosić małą Dziecinę do swego serca, by również w nas narodził się Bóg, a wraz z Nim pokój, radość, miłość, nadzieja, przebaczenie.

Raz w roku jest taki wieczór, taka noc, noc wyjątkowa, jedyna, niepowtarzalna, święta ….. . Noc Bożego Narodzenia, nie przegapmy jej.

Na czas Świąt Bożego Narodzenia wszystkim czytelnikom ,,Nowin z naszej Gminy”, życzę obfitych łask i błogosławieństwa od Dzieciątka Jezus. Ks. Rafał Dappa,

Od redakcji: archiwalne słowa ks. Rafała Dappa, napisał do nas w 2004 r. czyli 19 lat temu! Dzisiaj – jak co roku postanowiliśmy raz jeszcze skierować je do już szerszego grona czytelników, po to aby każdy z nas mógł ocenić trafność ówczesnej jego oceny. I głębiej zastanowić się nad prawdziwym sensem nadchodzących świąt.