poniedziałek , 15 lipiec 2024
Home » Aktualności » Nasze sierściuchy dzisiaj świętują.

Nasze sierściuchy dzisiaj świętują.

kot 1Międzynarodowy Dzień Kota a więc święto naszych milusińskich obchodzone jest 17 lutego, czyli dzisiaj. Dzisiejsze święto ma podkreślić znaczenie kotów w życiu człowieka, niesienie pomocy wolno żyjącym i bezdomnym zwierzętom, które miały kiedyś dom, ale go straciły, a także uwrażliwienie ludzi na często trudny koci los. W Polsce po raz pierwszy obchodzony był 19 lutego 2006. W ten oto sposób, czy się to komuś podoba, czy też nie w wielu naszych domach mamy powody do tego by trochę poświętować. Ciekawe w jakim stopniu odbierają dzisiejsze kocie święto myszy, dla których kocie sierściuchy stanowią śmiertelne niebezpieczeństwo?

W trakcie Światowego Dnia Kota większość klubów felinologicznych organizuje pokazy kotów rasowych i akcje charytatywne po hasłem “Rasowce – Dachowcom”. Zbierane są wtedy pieniądze i dary rzeczowe dla bezdomnych kotów. Akcje te coraz częściej przenoszą się również do szkół i przedszkoli. Święto to ma na celu przede wszystkim uwrażliwienie ludzi na los bezdomnych zwierząt i pomoc kotom wolno żyjącym. Przyczynia się ono do integracji miłośników kotów. Zarówno hodowcy kotów rasowych, jak i miłośnicy kotów domowych wspólnie propagują szacunek dla kotów.

Skoro ktoś wymyślił dzisiejsze kocie święto, z całą pewnością warto pokusić się dzisiaj o chwile refleksji poświęcone naszym Kiziom, Majkom, Fionom, itd. Czy zawsze i wszędzie żyją one pośród nas godnie? Czy zawsze i wszędzie traktujemy te przyjemne zwierzaki po ludzku? Och, gdyby one wszystkie potrafiły mówić ? szydło wyszłoby z worka.      Redakcja