wtorek , 31 styczeń 2023
Home » Aktualności » “Nadszedł czas, aby być mądrym i odpowiedzialnym”.

“Nadszedł czas, aby być mądrym i odpowiedzialnym”.

“Teraz jest czas, aby być mądrym” – apeluje 26-letnia aktorka Rachel Matthews która ma pozytywne wyniki testów na obecność koronawirusa ( jest zarażona ). Aktorka szczegółowo opisuje przebieg swojej choroby po to by w sposób szczególny wyczulić innych. Dzieli się swoimi spostrzeżeniami. Aktorka postanowiła drobiazgowo opowiedzieć o przebiegu swojej choroby. Chce tym samym pocieszyć innych, u których sama myśl o zarażeniu wywołuje paraliż. A w większości przypadków zakażenie nie oznacza przecież końca. Jednak nikt z nas nie powinien lekceważyć tej choroby i jej objawów. Aktorka została poddana badaniom tylko dlatego, że miała bezpośredni kontakt z osobą, u której potwierdzono zakażenie.

Aktorka relacjonuje przebieg choroby dzień po dniu:

*** 1 dzień: Pojawił się ból gardła, zmęczenie i ból głowy.

*** 2 dzień: Łagodna gorączka, okropne bóle ciała, dreszcze, ostry ból w płucach, zaczął się suchy kaszel. Utrata apetytu.

*** 3 dnia: gorączka minęła, zostały bóle mięśni. “Mam głęboki suchy kaszek, duszności, odczuwam duże zmęczenie i brak apetytu”.

*** 4 dzień: Chwilowy zanik zmysłu węchu i smaku. Objawy choroby są łagodniejsze, ale aktorka nadal ciężko oddycha.

*** 5, 6 i 7 dzień: stan aktorki wyglądał podobnie. Gwiazda nadal odczuwała duszności i ogólne osłabienie organizmu, ale jak sama przyznaje przypomina to raczej przebieg zwykłego przeziębienia.

Aktorka kieruje do wszystkich apel –  “Nadszedł czas, aby być mądrym i odpowiedzialnym”.

Zwraca uwagę na jeszcze jedną ważną kwestię. Test, który potwierdził, że jest chora niewiele zmienił w jej życiu i zachowaniu.

“To nie jest tak, że otrzymujesz konkretny lek po pozytywnym teście, więc proszę, jeśli masz objawy, ale nie kwalifikujesz się do wykonania testu, po prostu traktuj siebie tak, jakbyś miał wynik pozytywny. Odpoczywaj, pij dużo płynów i zachowaj domową kwarantannę” – mówi aktorka.

Rachel Matthews apeluje, by zachować zdrowy rozsądek. Chętnie też odpowiada na pytania fanów dotyczące przebiegu jej choroby.

“Naprawdę chciałbym pomóc w każdy możliwy sposób. Pamiętajmy o naszych decyzjach – nadszedł czas, aby być mądrym i odpowiedzialnym. Zadbajmy o siebie” – podkreśla młoda gwiazda.

Redakcja