czwartek , 11 lipiec 2024
Home » Aktualności » Mamy Andrzejki. Tym samym kończy się miesiąc listopad. Od jutra rusza grudzień.

Mamy Andrzejki. Tym samym kończy się miesiąc listopad. Od jutra rusza grudzień.

Witamy w kolejnym dniu narodowej kwarantanny. Przeżywamy 30 dzień miesiąca listopada. Jak można było się spodziewać – w kolejne dni koronawirus nie daje za wygraną. Atakuje nas cały czas z wielką siłą. A ostatnio osiąga ekstremalne i rekordowe wymiary. Ciągle zdiagnozowani zostają kolejni zakażeni wirusem, rozszerza się również grono osób poddanych przymusowej kwarantannie. Tak jednak będzie przez kolejne dni. Jak długo? Trudno na takie pytanie dzisiaj odpowiedzieć. Tygodnie? Miesiące? A może całe lata? Bóg jeden raczy wiedzieć. Z całą pewnością przed nami staje ciężka jesień i zima. W kolejnym dniu mamy wykrytych nowych zachorowań na koronawirusa – 5 733!!! Aktualne statystyki ( poniedziałek rano ) dla Polski wyglądają KATASTROFALNIE i coraz bardziej źle: 990 811  potwierdzonych zachorowań, dotychczas śmierć poniosło 17 150 osób! Przybyło: 121 zmarłych!!! Widzimy więc że koronawirus rozprzestrzenia się w Polsce nadal i to ze zdwojoną siłą. Nadal umierają osoby zarażone wirusem. Takie są dane oficjalne, jaki wymiar mają statystyki nieoficjalne Bóg jeden wie!

W Polsce, jak i w całej Europie trwa więc stan epidemii. Liczba wykrytych zachorowań utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie a nawet ponownie wzrasta. Końca epidemii nie widać. Ten fakt niesie za sobą dużo poważnych konsekwencji i obowiązków. W związku z tym po raz kolejny namawiamy wszystkich do tego by poddać się odgórnym nakazom związanym z zabezpieczeniem się przed możliwością zainfekowania. Mamy głęboką nadzieję, że te nasze działania przyniosą pozytywny rezultat. Stanie się tak jednak tylko wtedy, kiedy każdy z nas wywiąże się z obowiązku. Z całą pewnością nie zaszkodzi dodatkowo zadbać o swoje i innych zdrowie, poprzez utrzymanie rygorów stawianych przez specjalistów. Kto tylko może, niech pozostanie w domu i za żadne skarby nie otwiera drzwi koronawirusowi! Nikt bowiem lepiej nie zadba o nas samych niż my sami o siebie. W przestrzeniach publicznych starajmy się bezwzględnie odseparować od ewentualnych chorych poprzez noszenie maseczki, rękawiczek oraz zachowajmy niezbędny dystans pomiędzy osobami.

*** Przypominamy wszystkim naszym czytelnikom ponad wszystko: kolejny dzień postarajmy się spędzić w rygorze nakazanej narodowej kwarantanny. Stosujmy bezwzględnie w obiektach publicznych maski, myjmy ręce i zachowujmy bezpieczną odległość pomiędzy osobami.

*** Patrząc na kalendarz możemy powiedzieć, że za nami jest już Wigilia Św. Andrzeja i niemal cały listopad. Dzisiaj natomiast mamy popularne Andrzejki. I w ten oto sposób nadszedł koniec listopada. Jutro będzie już grudzień. Zgodnie z zapowiedziami meteorologów następuje powolna zmiana pogody z jesiennej na lekko zimową. Dowód tego mamy rano za oknem kiedy to termometry wskazywały temperaturę bliską zeru. Za dnia na dworze wczoraj również było chłodno i bezsłonecznie.  Ze strony meteorologów napływają informacje dotyczące tego, że w najbliższych dniach ,,ździebko” się ochłodzi a nocą niemal bez przerwy będzie już na minusie. Patrząc na aktualną aurę mamy nadzieję, że wszyscy zdążyli już z przygotowaniami do zimy. Mamy tutaj na myśli zaopatrzenie w opał i zimowe przygotowanie samochodu a zwłaszcza ogumienia. Bez tego bowiem nie przetrwamy zimy. Poza tym musimy do tej pory roku przygotować nasze domy i organizmy, tak aby nie zaznaliśmy nadmiernego szoku termicznego. Takiej sytuacji nie ma się co dziwić – bowiem zima nadciąga. A na dzisiejszy dzień życzymy miłego andrzejkowania. Pamiętajmy o tym, że jutro mamy dzień roboczy ( wtorek ) i wypadałoby w zdrowiu i dobrej kondycji przystąpić do pracy. My nie wątpimy, że tak właśnie będzie.

Serdecznie witamy naszych czytelników w poniedziałek 30 listopada br. – w 69 dniu kalendarzowej jesieni. Dzisiejszy dzień jest 335 dniem roku, a do jego końca pozostało więc 31 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 69 dzień tegorocznej kalendarzowej jesieni, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około -1oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +2oC, w tej chwili wynosi około +1oC. Temperatura odczuwalna może wynosić 0oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 752 – 748 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 – 3 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 92 – 77%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 06.45, zaś zmierzch około godz.: 16.24.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.23 zajdzie natomiast o godz. 15.47 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 8 godzin i 24 minuty. Noc będzie więc miała 15 godzin i 36 minut. Dzisiejszy dzień jest 0 godzin i 20 minut dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że noc jest dłuższa od dnia dokładnie o 7 godzin i 12 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund.

29 listopada jest krótszy od najdłuższego dnia o 7 godzin, 55 minut i 40 sekund i dłuższy od najkrótszego o 0 godzin, 22 minuty  i 23 sekundy.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Zbysława, Andrzej, Justyna, Konstancjusz, Maura, Tadea, Kutbert. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny jesienny bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Biada temu, kto zadowolony jest z siebie; taki człowiek nigdy nie nabędzie rozumu”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Na świętego Andrzeja, trza kożucha dobrodzieja”.

Od kilku dni wyraźnie odczuwamy ochłodzenie. Ale czy jest się czemu dziwić? Wszakże już jutro mamy miesiąc grudzień a za nieco ponad 3 tygodnie nadejdzie kalendarzowa zima. Również wczoraj rozpoczął się okres Adwentu, więc każdy kolejny upływający dzień będzie nas mocno przybliżać do świąt. Pamiętajmy o tym, że przed nami jest bardzo dużo przedświątecznej pracy. Stąd dobrze by było, by z pracą nie zwlekać na ostatnią chwilę. Zachęcamy bardzo naszych czytelników do duchowego przeżywania okresu Adwentu.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego jesiennego i adwentowego poniedziałku.

Redakcja