niedziela , 14 lipiec 2024
Home » Aktualności » Nasz portal ma 13 lat! Dziękujemy za bycie z nami. Publikujemy już 26 lat!!!

Nasz portal ma 13 lat! Dziękujemy za bycie z nami. Publikujemy już 26 lat!!!

Jak wielu naszych czytelników wie, dzisiejszy dzień jest szczególnym dniem dla naszej redakcji. To właśnie dzisiaj mija 13 rok od rozpoczęcia naszej działalności na rzecz lokalnej społeczności w zakresie publikowania na portalu znadRudy.pl. Z punktu widzenia całego naszego życia, 13 lat to niewiele, biorąc jednak pod uwagę wykonaną w tym czasie pracę, był to prawdziwy szmat czasu i ogrom pracy.

Nie ukrywamy, że dzisiaj, po 13 latach naszych działań, jesteśmy dumni z tego, że udało nam się przetrwać, że nasza oferta została w lokalnym środowisku przyjęta bardzo życzliwie. I jest oczekiwana i społecznie akceptowalna. Publikujemy już ponad 4730 dni!!! Patrząc na ilość odsłon naszego portalu, jaka w tym okresie została dokonana ( mamy ponad 8,5 miliona odwiedzin !!! ) widać, że nasza inicjatywa okazała się bardzo potrzebna. Udało nam się więc zapełnić istniejącą do tej pory pustkę na lokalnym rynku informacyjnym. W tym miejscu dziękujemy wszystkim bardzo serdecznie, za to, że są z nami co dnia i czytają nasze materiały. Dziękujemy również wszystkim osobom, które z nami współpracują na co dzień. Dziękujemy sami sobie, że podołaliśmy postawionemu 13 lat temu zadaniu. Niech 13 rocznica naszej działalności, sprawi, że dołączy do nas więcej osób, zarówno w kwestii czytania, jak i w zakresie pomocy w redagowaniu strony. To są nasze najszczersze urodzinowe marzenia i życzenia. Niech nasz, powtarzamy nasz portal www.znadRudy.pl, żyje 100 lat i jeden dzień dłużej. Tego naszym czytelnikom, całej redakcji i Administratorowi życzymy z całego serca. Dziękujemy!!! Już niedługo, w osobnym materiale  napiszemy więcej szczegółów o naszej redakcji i administratorze. Tymczasem poniżej przedstawiamy kulisy naszych działań.

W tym miejscu przypominamy, że nasz zespół prowadzi swoją działalność informacyjną, już od 1998 roku! Tak więc w bieżącym roku mija 26 lat naszej działalności publicystycznej!!!! Być może nie wszyscy to pamiętają, więc przypomnijmy te czasy.

*** Oczywiście w 1998 r. rozpoczęliśmy wydawanie lokalnej gazetki informacyjnej ,,Informator Sołecki”, który po kilku latach został przemianowany na miesięcznik o nazwie ,,Nasze Sprawy”. Przypomnijmy, że właśnie na to wydawnictwo otrzymaliśmy dotację z Unii Europejskiej.

*** Po kilku kolejnych latach, nasz zespół postanowił rozszerzyć ofertę na teren całej gminy, efektem czego było wydawanie miesięcznika ,,Nowiny z naszej Gminy”.

Wszystkie te wydawnictwa były miesięcznikami, wydawanymi w formie drukowanej. Biorąc więc to pod uwagę, możliwość łatwego, taniego dostępu do nieograniczonej ilości czytelników była bardzo trudna. Było tak nawet w okresie, kiedy nasze gazety były ,,darmowe” i wystarczyło je tylko zabrać sobie ze sklepu. Taka forma wydawnictwa, była również dla nas wielkim problemem logistycznym i finansowym. Informujemy, że przez cały ten okres nasza działalność wydawnicza była pracą społeczną i nigdy nikt z nas, z tego tytułu nie zarobił nawet złotówki. Poświęciliśmy natomiast tej idei ogrom swojego prywatnego czasu i prywatne pieniądze.

*** Wiele z tych problemów pomógł nam rozwiązać rozwój techniki wydawniczej, a zwłaszcza możliwość docierania do czytelnika i to na całym świecie, poprzez Internet. Poza tym, nasza działalność wydawnicza tzw. drukowana, prowadzona do stycznia 2011 r. miała formę wydawnictwa miesięcznika. Stąd też, bardzo często do rąk naszych czytelników trafiały informacje stare, przeczytane już dawno u innych. To wszystko pozwolił zlikwidować nam Internet.

Z naszymi czytelnikami, praktycznie rzecz biorąc jesteśmy w stałej łączności w każdej chwili i docieramy do nich z najnowszymi informacjami w ,,oka mgnieniu”. Tak właśnie bywa w przypadku wielu wydarzeń, np. pożary, wypadki drogowe, itd. Tą naszą łączność staraliśmy się w sposób szczególny pokazać w minione Wigilie, Boże Narodzenia, w Sylwestra i Nowy Rok, kiedy to byliśmy z naszymi czytelnikami w ,,każdej chwili”.

Sądząc po reakcji naszych czytelników, spotyka się to z wielkim ich uznaniem. Mamy jednak świadomość tego, że ,,porzucając” wydawnictwo drukowane ( gazetę ), na rzecz Internetu, odcięliśmy od bieżących informacji ludzi starszych, na co dzień nie mających dostępu do niego i nie potrafiących się z Internetem obchodzić. To jednak była cena, którą musieliśmy zapłacić. Mamy jednak nadzieję, że za pośrednictwem ludzi młodych, również osoby starsze w coraz szerszym zakresie będą miały dostęp do zamieszczanych przez nas informacji.

Z tego wszystkiego jesteśmy dumni. Cieszy nas fakt, że wspólnie od kilku lat możemy z Państwem współpracować w obecnej formie. W tym czasie osiągnęliśmy ponad 8,5 mln. odwiedzin, co sprawia, że każdego dnia średnio w okresie 13 lat mieliśmy ich ponad 850 każdego dnia. W tym czasie ( 13 lat ), na naszym portalu zamieściliśmy ponad 18 000 szt. materiałów, które ktoś musiał przygotować i zredagować. To naprawdę był ogrom pracy. Daje to średnio niemal 4 materiały każdego dnia przez 13 lat!

Kolejna cyfra mówi, że średni rzecz ujmując, każdy nasz materiał był czytany przez około 220 czytelników. Oczywiście wśród naszych materiałów mamy ,,kominy” które czytane były przez kilka tysięcy osób.

Pamiętajmy, że nikt z nas nie pracuje dla naszego portalu zawodowo a jedynie społecznie, niezależnie od swojej pracy zawodowej i innych społecznych zadań. W tym okresie jesteśmy czytani w Rudach i całej naszej parafii, w naszej gminie i powiecie, oraz daleko poza nimi. Czytają nas ludzie w kraju, ale również za granicą: np. Niemcy, Austria, Irlandia, Stany Zjednoczone, Włochy, Paragwaj, Wietnam, itd., itd. Z wszystkich tych miejsc otrzymujemy  życzliwą korespondencję.

W naszym wydawnictwie staramy się dochować wszelkich reguł, które pozwolą uznać nas za wiarygodnych i kompetentnych. To jest naszą naczelną zasadą. W swoich materiałach staramy się być niestronniczymi, a ocenę faktów pozostawiamy naszym czytelnikom. Pomimo tego, że każdy z nas ma wyrobiony pogląd polityczny, nie wyrażamy go na łamach naszego portalu. Zawsze byliśmy i jesteśmy apolityczni. Dla nas liczą się fakty i rzetelne informacje. Temu zawsze będziemy wierni.

Pomimo wielkiego nacisku na naszą redakcją, w kwestii uruchomienia możliwości komentowania każdego artykułu, do tej pory, nie zdecydowaliśmy się na to. Jest tak z jednego, ale zasadniczego powodu, póki co nie jesteśmy w stanie na bieżąco kontrolować tych wpisów, oraz na nie odpowiadać. W szczególnych przypadkach, nasza redakcja byłaby prawnie zobowiązana do natychmiastowego usuwania niektórych wpisów. Póki co, my na to nie mamy czasu. Co oczywiście nie przekreśla szans na to, że komentarze zostaną uruchomione. Musimy jednak uzyskać takie wsparcie osobowe, które umożliwi nam prawne i ,,ludzkie” funkcjonowanie tej formy kontaktu z czytelnikiem. Nasze stanowisko wynika z obserwacji tej kwestii na innych portalach, gdzie istnieje możliwość komentowania materiałów i opisywanej sprawy.

Po 13 latach naszej pracy deklarujemy, że mamy zamiar w dalszym ciągu działać i zmieniać się na lepsze, chcemy wzbogacać naszą ofertę, oraz jakość naszej pracy. Potrzebujemy do tego jednak pomocy życzliwych nam osób, owej życzliwości. I dobrego zdrowia. Zapraszamy.       Redakcja www.znadRudy. pl