wtorek , 16 lipiec 2024
Home » Aktualności » Kradzież roweru dla wielu złodziei stała się źródłem niezłego zarobku. Pilnujmy więc sami swojego roweru.

Kradzież roweru dla wielu złodziei stała się źródłem niezłego zarobku. Pilnujmy więc sami swojego roweru.

rowerWiosna trwa w najlepsze, w tym czasie wielu mieszkańców zamieniło samochód na rower. Pamiętajmy jednak o jego zabezpieczeniu. Zostawiajmy rower w widocznym miejscu, stosujmy specjalne do tego celu ,,zamykania” i zapiszmy numery ramy, które w razie kradzieży ułatwiają jego odnalezienie .Pamiętajmy, że stosowanie powyższych zasad nie daje gwarancji, że nasz rower nie zostanie skradziony, jednakże znacznie minimalizuje takie ryzyko.

Niestety, każdego roku Policja odnotowuje kradzieże jednośladów. Jak wynika później z rozmów z pokrzywdzonymi – w wielu przypadkach kradzieżom tym można było zapobiec.

Pamiętajmy, że aby zminimalizować ryzyko kradzieży wystarczy przestrzegać trzech bardzo prostych zasad:

*** zostawiać rower w widocznym miejscu ? rower pozostawiony w miejscu widocznym dla wielu osób nie będzie ? łatwym łupem ? dla złodzieja, ponadto w przypadku kradzieży prawdopodobieństwo, że ktoś zapamięta sprawcę jest znacznie większe,

*** pamiętać o stosowaniu zabezpieczeń? należy stosować tzw. zapięcia do rowerów bez względu na czas na jaki pozostawiany jest rower. Nawet najprostsze zabezpieczenie to dodatkowy czas jaki musi poświęcić złodziej. Zwiększa to jednak prawdopodobieństwo zauważenia go przez inne osoby.

*** zapisać numery ramy ? każdy rower posiada swój numer fabryczny ramy. W przypadku kradzieży roweru numer ten wprowadzany jest do systemu informacyjnego. W razie odnalezienia lub kontroli takiego jednośladu w dowolnym miejscu na terenie kraju, możliwe jest natychmiastowe ustalenie jego właściciela.

Nasze rowery są coraz nowocześniejsze, lepiej wyposażone a co za tym idzie – drogie. W dobie kryzysu wiele osób po prostu nie stać na kupno nowego i dlatego łupem złodziei padają rowery używane, w wielu przypadkach pozostawiane bez żadnych zabezpieczeń. Pamiętajmy, że stosowanie powyższych zasad nie daje gwarancji, że nasz rower nie zostanie skradziony, jednakże znacznie minimalizuje takie ryzyko.       Redakcja