wtorek , 16 lipiec 2024
Home » Aktualności » Kolejny jesienny weekend jest tuż, tuż.

Kolejny jesienny weekend jest tuż, tuż.

Witamy w kolejnym dniu narodowej kwarantanny. Przeżywamy 13 dzień miesiąca listopada. Jak można było się spodziewać – w kolejne dni koronawirus nie daje za wygraną. Atakuje nas cały czas z wielką siłą. A ostatnio osiąga ekstremalne i rekordowe wymiary. Ciągle zdiagnozowani zostają kolejni zakażeni wirusem, rozszerza się również grono osób poddanych przymusowej kwarantannie. Tak jednak będzie przez kolejne dni. Jak długo? Trudno na takie pytanie dzisiaj odpowiedzieć. Tygodnie? Miesiące? A może całe lata? Bóg jeden raczy wiedzieć. Z całą pewnością przed nami staje ciężka jesień i zima. W kolejnym dniu mamy wykrytych nowych zachorowań na koronawirusa – 24 051!!! Aktualne statystyki ( piątek rano ) dla Polski wyglądają KATASTROFALNIE i coraz bardziej źle: 665 547  potwierdzonych zachorowań, dotychczas śmierć poniosły 9 499 osób! Przybyło: 419 zmarłych. Widzimy więc że koronawirus rozprzestrzenia się w Polsce nadal i to ze zdwojoną siłą. Nadal umierają osoby zarażone wirusem. Takie są dane oficjalne, jaki wymiar mają statystyki nieoficjalne Bóg jeden wie!

piatek 2W Polsce, jak i w całej Europie trwa więc stan epidemii. Liczba wykrytych zachorowań utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie a nawet ponownie wzrasta. Końca epidemii nie widać. Ten fakt niesie za sobą dużo poważnych konsekwencji i obowiązków. W związku z tym po raz kolejny namawiamy wszystkich do tego by poddać się odgórnym nakazom związanym z zabezpieczeniem się przed możliwością zainfekowania. Mamy głęboką nadzieję, że te nasze działania przyniosą pozytywny rezultat. Stanie się tak jednak tylko wtedy, kiedy każdy z nas wywiąże się z obowiązku. Z całą pewnością nie zaszkodzi dodatkowo zadbać o swoje i innych zdrowie, poprzez utrzymanie rygorów stawianych przez specjalistów. Kto tylko może, niech pozostanie w domu i za żadne skarby nie otwiera drzwi koronawirusowi! Nikt bowiem lepiej nie zadba o nas samych niż my sami o siebie. W przestrzeniach publicznych starajmy się bezwzględnie odseparować od ewentualnych chorych poprzez noszenie maseczki, rękawiczek oraz zachowajmy niezbędny dystans pomiędzy osobami.

*** Przypominamy wszystkim naszym czytelnikom ponad wszystko: kolejny dzień postarajmy się spędzić w rygorze nakazanej narodowej kwarantanny. Stosujmy bezwzględnie w obiektach publicznych maski, myjmy ręce i zachowujmy bezpieczną odległość pomiędzy osobami.

*** Pochmurnym i ponurym dniem wczoraj kontynuowaliśmy  bieżący tydzień. Za sprawą święta niepodległości bieżący roboczy tydzień w sposób naturalny jest krótszy – 4 dniowy. W związku z tym już dzisiaj znajdujemy w jego końcówce. Piątek jest 13 dniem bieżącego miesiąca. Ciekawe, jak Państwo odbieracie dzisiejszą ,,piątkową trzynastkę”? Dla kogo jest ona szczęśliwa, komu przynosi pecha i wreszcie dla kogo jest ona obojętna? W pewnym fragmencie na tak postawione pytanie dzisiejszy dzień odpowie każdemu z nas. My mamy nadzieję, że dzisiejsza 13-tka będzie dla wszystkich szczęśliwa. Za oknem, jak widzimy na dobre trwa jesień. W nocy termometr spadł w okolice 5 kresek na plusie. Jak wiemy, meteorolodzy zapowiadają na ostatnie tygodnie tego roku pogodę bez większych zmian. Patrząc na te opinie i prognozy widzimy, ze prawdziwa zima może dojść dopiero na święta Bożego Narodzenia. Nadal jednak mamy jesień a do kalendarzowej zimy pozostało jeszcze ponad 5 tygodni.

Bieżące dni są bardzo przeciętne pod kątem charakteru pogody, a to może być głównym źródłem naszego zmiennego samopoczucia. Musimy więc bardzo uważać, by nie przegrzewać naszych organizmów, bo wtedy przeziębienie, angina, lub inne niedomaganie organizmu są pewne.

Serdecznie witamy naszych czytelników w piątek 13 listopada br. – w 52 dniu kalendarzowej jesieni. Dzisiejszy dzień jest 318 dniem roku, a do jego końca pozostało więc 48 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +5oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +9oC, w tej chwili wynosi około +8oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +8oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 750 – 749 mmHg, wiatr osiągnie siłę 4 – 5 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 86 – 76%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 06.21, zaś zmierzch około godz.: 16.38.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 6.57 zajdzie natomiast o godz. 16.04 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 9 godzin i 7 minut. Noc będzie więc miała 14 godzin i 53 minuty. Dzisiejszy dzień jest 1 godzinę i 2 minuty dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że noc jest dłuższa od dnia dokładnie o 5 godzin i 46 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  ostatnia kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund.

13 listopada jest krótszy od najdłuższego dnia o 7 godzin, 17 minut i 32 sekundy i dłuższy od najkrótszego o 1 godzinę, 2 minuty  i 33 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Walentyn, Eugeniusz, Stanisław, German, Liwia, Augustyna, Mikołaj, Jan i Arkadiusz. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny jesienny bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Marzenia się spełniają tylko wtedy, gdy będziesz dążyć do ich realizacji”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Zwykle w dzień Marcina śnieg prószyć zaczyna”.

Jak więc widzimy matka natura póki co obchodzi się z nami stosunkowo łagodnie. Bowiem na Św. Marcina śnieg nie poprószył a mógł, bo tak mówi nasze dzisiejsze przysłowie ludowe. Póki co, cieszmy się w pełni jesiennymi dniami – niezależnie jakim by one nie były, gdyż nie wiemy jak długo będą one nam dane. I pamiętajmy, że po każdej jesieni przychodzi zima. No chyba, że jak to w ostatnich latach bywa … , prawdziwej zimy praktycznie nie ma.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego jesiennego piątku.

Redakcja